تبلیغات

اين همه انتظار از همسر غير طبيعي است!

اين همه انتظار از همسر غير طبيعي است!

برترين ها/ حتما شنيده‌ايد که ازدواج امري مقدس است و در اسلام هم بسيار بر آن تاکيد شده اما چرا برخي زوج‌ها بيش از بقيه از زندگي مشترک‌شان ناراضي هستند و گاهي باشکوه و گلايه مي‌گويند که در اين زندگي رنج مي‌کشند؟ مسلما اگر ديدگاه غيرمعقولي از ازدواج داشته باشيد و با همين نگرش وارد زندگي شويد در آينده با مشکلات زيادي روبه‌رو خواهيد شد که عرصه را به شما تنگ مي‌کند؛ البته امکان ندارد زندگي بدون مشکل و دغدغه باشد.
پس زن و شوهرهايي هم که هميشه ظاهر زندگي‌شان را شيک و خوب نگه مي‌دارند، انگار که هيچ مشکلي ندارند را خيلي جدي نگيريد! براي عبور از مشکلات، اول بايد آنها را به رسميت بشناسيد و اين را بدانيد که آرامش محصول يک زندگي طبيعي است.

نقاب در زندگي زناشويي بي‌معناست!
زندگي مشترک شبيه فضاي دوستانه‌اي که حتي با دوستان صميمي‌تان تجربه مي‌کنيد، نيست. شايد از دوستان‌تان شنيده ‌باشيد که تو خيلي خوب هستي و بدون تو به ما خوش نمي‌گذرد و… ولي در زندگي مشترک‌تان همسرتان معتقد باشد که عصبي هستيد و اتفاقا اين موضوع درست هم باشد اما نمي‌توانيد به اين زودي اين گفته را بپذيريد. اين موضوع به اين دليل است که ماسک هميشه خوب بودن‌تان را در فضاي دوستانه مي‌توانيد نگه داريد اما در زندگي خصوصي که يک بازه طولاني است، نمي‌توان اين نقاب را نگه داشت چون به دليل تنش‌هايي که در زندگي زناشويي به وجود مي‌آيد ترس‌ها و اضطراب‌ها نمايان مي‌شود.

ترس از دست دادن نداشته باشيد
سخت است بفهميد که آدم خسيس، عصبي يا زودرنجي هستيد در صورتي که در گذشته اين‌گونه فکر نمي‌کرده‌ايد. اين به هم ريختگي‌ها در ازدواج رخ خواهد داد. در دوران آشنايي از اين خبرها نيست. خيلي از آدم‌ها از ترس از دست دادن، اتفاقا به بدترين شکل هم از دست مي‌دهند! چون از تنهايي مي‌ترسند و با کوچک‌ترين اتفاقي به دليل نگراني‌هايي که دارند، با رفتارهاي اشتباه سرعت سقوط‌شان را بيشتر مي کنند؛ بنابراين چون فکر مي‌کنيد ممکن است اتفاق ناخوشايندي پيش روي‌تان باشد، سراغ گفت‌و‌گو هم نمي‌رويد.

يک واکنش انقلابي
حرف‌هاي ناگفته در زندگي زناشويي به عقده و سايه تبديل مي‌شوند. سايه‌هاي يک رابطه در مشکلات کوچک به يک باره منفجر مي‌شوند چون حل نشده و مدام روي هم انبار شده‌اند؛ بنابراين سر يک مسئله بسيار ساده و قابل حل يک واکنش انقلابي منفي رخ خواهد داد.
در دنياي امروز توجه به مسائل معنوي زندگي کم شده، به همين خاطر اکثرا مي‌خواهيم عشق را جايگزين آن کنيم. همه مي‌خواهيم به زندگي‌مان گرما، معنا، عشق، شور و انگيزه ببخشيم و متاسفانه همه اين انتظارات را از همسرمان داريم. اين ميزان خواسته صحيح نيست. او هم فردي مثل شماست؛ بنابراين بپذيريد که قرار نيست ازدواج، تمام انتظارات شما را برآورده کند.

کمي طبيعي زندگي کنيد!
عشق پرشور اوليه بايد بعد از ازدواج فروکش کند. کاملا هم طبيعي است و قرار نيست هميشگي باشد چون باعث مي‌شود از زندگي جا بمانيد؛ البته گذشته رابطه و آن عشق و علاقه هم دروغ و کلک نبوده! اما بعد از ازدواج مسلما انتظارات نسبت به رابطه تغيير پيدا مي‌کند.

زندگي طبيعي، قهر و آشتي هم دارد…
داشتن انتظارات بيهوده، زندگي را غيرطبيعي مي‌کند. زندگي بايد روند طبيعي داشته باشد. در هر ازدواجي ممکن است زن و شوهر حتي دو هفته با هم قهر باشند. همسر قرار نيست به زندگي معنا بدهد! رابطه نبايد جايگزين معنا در زندگي شود. عشق هميشگي در زندگي يک شوخي است!
مثل سيب طبيعي که لک دارد، کرم‌خوردگي دارد، گاهي حتي خوش‌طعم هم نيست و… . اما از زماني که اين موضوع را درک‌ مي‌کنيد که زندگي بايد طبيعي باشد به آرامش مي‌رسيد چون هيچ اتفاقي براي شما غافلگير‌کننده نخواهد بود.

طرز برخورد درست را بياموزيد
براي عبور از مشکلات اول بايد آنها را به رسميت بشناسيد؛ اينکه هر اتفاقي که افتاد عجيب نيست و قابل حل است؛ مثل اينکه فکر کنيد ماشين نبايد هيچ وقت پنچر شود! اما زماني که پذيرفتيد، کم‌کم ياد مي‌گيريد از اين ماشين درست استفاده کنيد تا ديرتر خراب شود. به جاي اينکه مدام روي يک مسئله تمرکز کنيد، سعي کنيد راهکار مناسب طرز برخورد با آن را ياد بگيريد.

رابطه شما سالم است يا ناسالم؟
چيزي که در زندگي زناشويي اهميت پيدا مي‌کند اين است که فرد عموما در رابطه نمي‌تواند به درک درستي برسد. در زندگي مشترک همسر مثل آينه‌اي است که مسائل مربوط به خود يا زندگي را به شما يادآوري مي‌کند. اگر انتقادي از طرف همسر مطرح شود، چند بعد دارد يا مي‌پذيريد يا شروع به بحث و جدل مي‌کنيد؛ البته گاهي هم جلوي آينه مي‌ايستيد و مي‌فهميد حق با همسرتان است و او راست مي‌گويد. در رابطه زناشويي هميشه از اين اخطارها رخ مي‌دهد. اگر رابطه سالم باشد، صحبت بيان شده را مي‌پذيريد يا برايش توضيح منطقي مطرح مي‌کنيد اما زماني که رابطه نا‌سالم است، نمي‌پذيريد و حتي به آن فکر هم نمي‌کنيد.

رابطه، تنها بخشي از زندگي است
سراغ زندگي ديگري رفتن و يک انتخاب ديگر داشتن باز همين مشکلات را به وجود مي‌آورد. پس در وهله اول بايد سراغ حل مسائل خودتان برويد. به چه مرحله‌اي رسيده‌ايد؟ اول به اين فکر کنيد که اين زندگي را مي‌خواهيد يا خير؟ وقتي مي‌خواهيد آن را نگه داريد، پس بايد به آن فکر کنيد. اگر نمي‌توانيد تحليل کنيد بايد سراغ کلاس خودشناسي برويد تا به درک درستي از موقعيت‌تان برسيد. در نهايت اين را بدانيد که رابطه تنها بخشي از زندگي است.

همديگر را تخريب نکنيد
با ترس‌هاي‌تان سراغ گفت‌و‌گو نرويد. اين را بدانيد در زندگي‌اي که نمي‌توان حرف زد به سختي مي‌توان پيش رفت و ادامه داد. خيلي از ما در گفت‌وگو حرف نمي‌زنيم بلکه دعوا مي‌کنيم! به ياد داشته باشيد که قرار نيست همديگر را تخريب کنيد. پذيرش هر موضوعي به معناي بدبخت شدن و زياد بودن روي طرف مقابل نيست! پس وارد هزارتوي بي‌ارزشي نشويد.
در اوج درگيري هم بايد احتياط کنيد. گاهي در فضاي حاکي از محرميت همسرتان با شما درددل کرده و از دغدغه‌هايش در رابطه با يک دوست گفته است. بعدها اگر هنگام درگيري به همسرتان بگوييد که تو به دوستت هم حسادت مي‌کني، قطعا احساس امنيت را از او خواهيد گرفت و او ديگر به‌راحتي نمي‌تواند با شما صحبت کند.

نقد سازنده و نه مخرب
بعضي زن و شوهرها به جاي اينکه به رشد و فرديت فکر کنند و بخواهند بالغ شوند، سراغ سرکوب همديگر مي‌روند. روان انساني که ترس و وابستگي زيادي دارد به اين شکل است که فکر مي‌کند نقد به معناي مرگ است. نقد به اين مفهوم است که گاهي موضوعي در زندگي از طرف يکي از زوج‌ها مطرح مي‌شود که از موضع سرزنش هم نيست و فقط آن فرد به حل مسئله فکر مي‌کند… .

راه‌حلي براي توانمندي در گفت‌وگو
چيزي که در رابطه بسيار ارزشمند است، توان گفت‌وگوست. زماني مي‌شود صحبت کرد که طرف مقابل را براي گفت‌و‌گو به رسميت بشناسيد و مسائلي را که مطرح مي‌شود به عنوان يک راه‌حل بدانيد. وقتي فضاي مطرح شده را به عنوان يک راه‌حل بدانيد متوجه هستيد که راه‌حل از طريق گفت‌و‌گو ايجاد مي‌شود. توان گفت‌و‌گو به معناي اين است که سخت‌ترين مسائل را مي‌توان در اين بستر حل کرد. گاهي در مشاجرات زناشويي حريم‌هايي از بين مي‌رود که براي دوطرف بسيار سنگين است. رعايت نکردن قاعده‌هاي درگيري، آنها را پايان‌ناپذير مي‌کند چون زخم‌ها را عميق مي‌کند.

ريشه‌يابي مشکلات زناشويي
گاهي مدت زمان زيادي لازم است تا ريشه اصلي مشکلات زندگي زناشويي نمايان شود. به همين خاطر است که مشاورها به چندين جلسه گفت‌وگو براي ريشه‌يابي اصلي مشکلات زندگي احتياج دارند چون بسياري از مسائلي که در اين جلسه‌ها مطرح مي‌شود، عامل اصلي مشکلات و درگيري‌ها نيست؛ حتي گاهي در مشاوره‌ها زن و مردها دوست دارند خيلي خوب به نظر برسند! اينها همان زوج‌هايي هستند که به مشاور مراجعه مي‌کنند تا راي جمع کنند و به عنوان آدم بهتر رابطه انتخاب شوند.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: برترين ها

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.