تبلیغات

بذرپاش: ناکارآمدي نظام رفاه اجتماعي دولت منجر به فقر و اشرافي‌گري شده

بذرپاش: ناکارآمدي نظام رفاه اجتماعي دولت منجر به فقر و اشرافي‌گري شده

فارس/ نماينده سابق مجلس شوراي اسلامي تاکيد کرد: چندگانگي در ساختار تصميم گيري نظام تامين اجتماعي و عدم تمرکز در خدمات اجتماعي اعم از سلامت، ازدواج و خانواده، بازنشستگي، به کارمدي نظام تامين اجتماعي کشور لطمه زده است.

مهرداد بذرپاش نماينده سابق مجلس شوراي اسلامي عصر امروز در جمع مردم بابل با بيان اينکه تربيت يافتگان مکتب انقلاب نجاريان ها ، رحيميان ها ، رجايي فرها، سيد رضا طاهرها ، بريري ها ، بلباسي ها و عمويي ها هستند که مظلومانه در فرسنگ ها دور تر از خانه و کاشانه به شهادت رسيدند.، اظهار داشت: ناکارآمدي نظام رفاه اجتماعي دولت در حوزه هاي مختلف اجتماعي اعم از اشتغال، سلامت، ازدواج و خانواده و تجويز نسخه منفعت گرايانه آقايان کار را به جايي رسانده که جامعه را روز به روز در تله فقر و اشرافي گري گرفتارتر کرده است.

بذرپاش تاکيد کرد: راه برون رفت از مشکلات ، اين است که باور کنيم «ما مي توانيم»؛ با توجه به افزايش سطح سواد و مهارت جامعه و بينش و آگاهي هاي عمومي به برکت انقلاب اسلامي لزوم ارتقاي سقف و کيفيت خدمات اجتماعي براي جبران شکاف طبقاتي ناشي از نسخه هاي توسعه اي ليبرال گرا اعم از هدفمندي يارانه ها و لزوم پرداخت يارانه نقدي به دهک پايين جامعه به منظور رفع شکاف طبقاتي و تحريک تقاضا براي برون رفت از اين رکود بي سابقه در اقتصاد، بيمه تامين اجتماعي فراگير امري اجتناب ناپذير است.

نماينده سابق مجلس شوراي اسلامي تاکيد کرد: چندگانگي در ساختار تصميم گيري نظام تامين اجتماعي و عدم تمرکز در خدمات اجتماعي اعم از سلامت، ازدواج و خانواده، بازنشستگي، به کارآمدي نظام تامين اجتماعي کشور لطمه زده است.

وي ادامه داد: امروز بعد 37 سال ساختار نظام تامين اجتماعي نياز به يک انقلاب و تحول در ساختار کلان حاکميت و مراجع تصميم گير و تصميم ساز کشور در اين حوزه دارد و جامعه نيازمند نظام جامع رفاه و تامين اجتماعي به عنوان يک زير ساخت و زير بنا است؛ مازندران يکي از پر چالش ترين استان هاي کشور در حوزه محيط زيست است در حالي که متولي آن سرگرم حل و فصل مشکلات خود در رسانه ها است.

بذرپاش ادامه داد: تصميمات فلج کننده برخي از مديران ارشد دولتي باعث شده است که در استان مازندران ابتدايي ترين نقطه توليد در صنعت آبزي پروي نيز در دست خارجي ها باشد، نمي دانم چرا برنامه ريزيان به ظاهر خيرخواه اين مردم حاضر به نابودي صنعت توليد ماهي قزل آلا در اين استان هستند؟

نماينده سابق مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان کرد: برخي از مديران منفعت طلب آگاهانه وزارت جهاد کشاورزي را تبديل به جهاد واردات کرده اند، با تدبير واردات محور و تزريق محصولات معيوب خارجي در آمد در حدود 30 هزار نفر خانواده مازني که درگير در توليد و تکثير ماهي قزل آلا هستند را مي خواهند قطع کنند.

وي افزود: نتيجه مديريت به اصطلاح اعتدال مابانه در بخش کشاورزي در استان مازندران بيکاري، فقر و گسترش مهاجرت به تهران شده است. بجاي توسعه خوي اشرافي گري و خريد ابزارهاي و تجمل ناشي از مستي اشرافيگري، به فکر تجهيزات و فناوري هاي فرسوده در صنايع تبديلي شيلات در مازندران باشيد.

بذرپاش تاکيد کرد: مردم تا کي با تدبير يخ زده شما را در هر زمستان تحمل کنند. اين تدبير يخ زده معني يخ زدن تمام دارايي يک باغ دار مازندارني را متوجه نمي شود،‌ مديريت کاخ نشين به دنبال خانه نشيني کشاورزي است.

نماينده سابق مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه دولت توصيه پذير، توصيه هاي اقتصادي را از اتاق هاي فرمان واردات دريافت مي کند، گفت: تفکر شاه سلطان حسيني يعني تسليم در برابر اقتصاد استکباري، امروز بايد نگران طرح هاي مختلفي که به دنبال براندازي توليد کننده داخلي هستند، باشيم.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: فارس

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.