تبلیغات

استقبال يک عضو فراکسيون اميد از پيشنهاد جديد رييس جمهور

استقبال يک عضو فراکسيون اميد از پيشنهاد جديد رييس جمهور

ايسنا/ يک عضو فراکسيون اميد با استقبال از پيشنهاد رييس جمهور براي اعلام عمومي حساب‌هاي مالي مسوولان، گفت: براي از بين بردن شبهات ايجاد شده در افکار عمومي راهي جز شفافيت وجود ندارد و بهتر است قضاوت درباره عملکرد مسئولين را به مردم واگذار کنيم.

زهرا ساعي با تاکيد بر لزوم شفافيت مالي دستگاه‌ها و دريافتي مديران و مسوولان، گفت: البته شفافيت در عملکرد اجرايي و ملي دستگاه‌هاي نظام موضوع جديدي نيست و يکي از مطالبات مردم در زمان وقوع انقلاب بوده است.

وي افزود: اينکه پس از سال‌ها شرايط براي رسيدگي به اين مطالبه مردمي آن هم در دوره‌اي که دولت و اکثريت مجلس در فضاي گفتمان اعتدالي قرار دارند، جاي بسي خوشحالي دارد. البته طبيعي است که در اين راه شاهد مخالفت‌ها و سنگ اندازي‌ها براي جلوگيري از اين موضوع توسط کساني باشيم که شفافيت را باعث محدوديت در تامين منافعشان مي‌دانند.

اين عضو فراکسيون اميد به تنش هاي فضاي سياسي به وجود آمده حول اين موضوع اشاره و اظهار کرد: يکي از سنگ اندازي‌ها براي جلوگيري و يا ايجاد تاخير در اجراي شفافيت مالي همين سياسي کردن موضوعات و مطالبات مردم است چون سال‌هاست منافع عده‌اي در کشور از طريق اختلافات و عدم شفافيت تامين مي شود و امروز که پس از سال ها جامعه، مديران را به سوي شفافيت سوق داده و قرار است اين مطالبه عمومي به سرانجام برسد ظاهرا عده‌اي عدم تمايل خود را با موضع گيري در قالب گفتمان‌هاي سياسي نشان مي‌دهند.

ساعي پيشنهاد رييس جمهور براي اعلام عمومي حساب ها را به فال نيک گرفت و گفت: مسوولان به جاي مجادله در اين رابطه بايد در اعلام عملکرد مالي خود پيش قدم باشند و اين را وابسته به موضوع ديگر نکنند. البته مردم در اين رابطه آگاهند و فرق بين شفافيت و عدم شفافيت را خوب درک مي‌کنند و در زمان لازم واکنش نشان خواهند داد.

وي با انتقاد از بعضي موضع گيري‌ها در اين رابطه، گفت: متاسفانه بعضي افراد با موضع گيري جناحي در حال به حاشيه کشاندن مطالبات عمومي هستند که همين رفتارها باعث واکنش مردم در انتخابات گذشته شد حال بسيار عجيب است که اين افراد در مقابل اينکه هزينه رسانه، انجمن و يا تبليغات خود در انتخابات را از چه منبعي تامين کرده‌اند و يا اينکه چگونه نسبت به هزينه اموال تحت مديريت شان عمل کرده‌اند، احساس تهمت به آنها دست مي‌داده و يا موضع گيري سياسي مي‌کنند.

نماينده مردم تبريز در پايان با اعلام آمادگي براي پيوستن به چالش شفافيت، گفت: براي از بين بردن شبهات ايجاد شده در افکار عمومي راهي جز شفافيت وجود ندارد و بهتر است قضاوت درباره عملکرد مسئولين را به مردم واگذار کنيم.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: ايسنا

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.