تبلیغات

قوانين کلي درباره نحوه رفتار با خانواده همسر

قوانين کلي درباره نحوه رفتار با خانواده همسر

سيمرغ/ وقتي ما ازدواج مي کنيم، اکثر ما توجه نمي کنيم که با يک خانواده ديگر وصلت کرده ايم. ممکن است اين خانواده رسم و رسوم، رفتارها، و عادتهايي برخلاف ما داشته باشند.
يکي از سخت ترين رابطه هايي که ما برقرار مي کنيم، با خانواده شوهر است.
وقتي ما ازدواج مي کنيم، اکثر ما توجه نمي کنيم که با يک خانواده ديگر وصلت کرده ايم. ممکن است اين خانواده رسم و رسوم، رفتارها، و عادتهايي برخلاف ما داشته باشند. زماني که اين اختلاف نظرها يا اختلاف در زمينه رسم و رسوم و غيره وارد خانواده شما شد، کشمکش و درگيري شروع مي شود. بنابراين چقدر درگيري قابل تحمل و پذيرفتني است؟ اين موضوع بستگي به افرادي دارد که وارد بحث مي شوند. بنابراين يک قاعده کلي درمورد خانواده شوهر اين است که از احساساتتان به عنوان يک راهنما کمک بگيريد
بعضي از مسائل وجود دارد که نبايد اقوام شوهر در آنها دخالت کنند.
زماني که خانواده همسر سعي مي کنند زوج را از لحاظ مالي حمايت کنند يا اهداف مالي در سر دارند، عاقلانه آن است که موضوع را عوض کنيم. مطمئننا در بيشتر موارد خانواده همسر سعي مي کنند که به فرزند و يا عروس و دامادشان کمک کنند اما اگر آنها اين قصد را داشته باشند که روش زندگي خودشان را بر زندگي فرزندشان پياده کنند، نشان مي دهد که آنها قصد دخالت و فضولي در زندگي شما را دارند. دليلي ندارد که خانواده ها از فرزندانشان به خاطر نحوه خرج کردن پولشان، يا پس انداز کردن آن يا حتي مقدار درآمد ماهيانه شان عيبجويي کنند. اگر نياز مبرمي به پول پيدا کرديد عاقلانه تر آن است که از افراد ديگري پول قرض بگيريد. بهترين راه اين است که برخي مسائل زندگيتان را بين خودتان خصوصي و شخصي کنيد و در خانواده هاي همسرتان نفوذ نکند.
دومين و شايد سخت ترين مورد بين همسر و خانواده همسر بچه ها هستند. نگهداري فرزندتان توسط خانواده همسر يک اشتباه بزرگ است
حتي اگر آنها صلاحيت و توانايي اين کار را داشته باشند اما نگهداري فرزندتان توسط آنها مي تواند به يک موضوع ناراحت کننده بين شما تبديل شود. خانواده همسر پدربزرگ و مادربزرگ هستند نه يک مراقب. اگر پدربزرگ و مادربزرگ ها در نقش يک مراقب باشند آنها مي توانند تمام رفتارهاي شخصي خودشان را وارد تربيت بچه شما بکنند. در اين صورت بچه ها دو سري پدر و مادر خواهند داشت و خانواده همسر هم حق دخالت بيشتري در تربيت و شکل گيري شخصيت فرزند شما دارند.
براي بيشتر افراد، ارتباط برقرار کردن با خواهرشوهر و مادرشوهر بسيار سخت است. حتي اگر مادرشوهرشان را به عنوان بهترين دوستشان بدانند. موارد بسياري وجود دارد که زن ها توسط مادرشوهرانشان احساس تحقير و سرزنش مي کنند. تنها علت قابل قبول آن حس حسادتي است که در اين رابطه وجود دارد.
بسياري از مادرشوهرها نگران نحوه رفتار کردن عروسشان با پسرشان هستند. حتي اگر رابطه عروس و مادرشوهري بسيار دوستانه باشد، مادرشوهر هر شب با عروس تماس مي گيرد تا ببيند عروسش براي دردانه اش بعد از پشت سر گذاشتن يک روز سخت کاري چه غذايي درست کرده است. زيرا او نمي تواند تحمل کند که پسرش بعد از يک روز سخت کاري يک غذاي آماده و سطحي بخورد. او همچنين به اتو کردن لباسهاي پسر و نوه اش اصرار مي کند. با اين کار او مي خواهد اين حقيقت را روشن کند که من لباسهاي پسرش را اتو نمي کنم.
درچنين مواردي بهترين طرز برخورد با مادرشوهر، تشکر کردن از اوست. اجازه دهيد هرآنچه که مي خواهد انجام دهد، و به ياد داشته باشيد که اين شما هستيد که هر شب همسرتان را در خانه مي بينيد. اگر او فکر مي کند شما تنبليد پس چه کسي کارهاي خانه پسرش را انجام مي دهد؟ او همسر و فرزند شما را دوست دارد و مي خواهد بهترين کارها را براي آنها انجام دهد.
قانون بعدي با فاميل شوهر اين است که آنها هرگز نبايد از رفتارهاي همسرمان که براي ما ناخوشايند است آگاه شوند. هرگز
پدر و مادرها عيوب فرزندانشان را خوب مي دانند، و نيازي به يادآوري آنها نيست. انجام دادن اين کار مشکلات عديده اي را سبب مي شود. اگر همسرتان مشکلاتي دارد با دوستانتان در ميان بگذاريد نه با مادرشوهرتان. زيرا زماني که مشکلتان با شوهرتان حل شد، هرآنچه که شما درمورد همسرتان با مادرشوهرتان مطرح کرديد به خاطرش مي ماند. بهترين راه اين است که مشکلات زناشويي تان را با دوستانتان و يا غريبه ها مطرح کنيد يا در دفتر خاطراتتان يادداشت کنيد.
درمورد رابطه من و مادرشوهر هم بايد بگوييم که ابتدا ممکن است ارتباط برقرار کردن با او کمي سخت باشد اما با مشخص کردن حد و حدودي بين شما و او مشکل حل مي شود. هرگز نبايد مسائل مالي تان را با خانواده همسر در ميان بگذاريد، يا مراقبت از بچه هايتان را به خانواده همسرتان بسپاريد و يا بدگويي همسرتان را نزد خانواده اش بکنيد. پس نتيجه مي گيريم که خانواده شوهر هنوز هم ما را به چشم فرزندانشان مي بينند. و اين نشان دهنده عشق و دوست داشتن بين ماست.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: سيمرغ

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.