تبلیغات

4گوشه دنيا/ زاهدان تارک دنياي کوه آتوس

4گوشه دنيا/ زاهدان تارک دنياي کوه آتوس

برترين ها/ کوه آتوس، در شبه جزيره يوناني در درياي اژه، محل زندگي يکي از قديمي ترين جوامع رهباني باقي مانده روي زمين است. اين کوه از دوران باستان مورد سکونت واقع شده و با تاريخ حضور 1800 ساله مسحيان و رهبانيان شناخته شده است که به حداقل قرن نهم بازمي گردد.
امروزه بيست صومعه ارتدوکس شرقي در اين منطقه وجود دارد، جايي که بيش از دوهزار راهب زندگي زاهدانه اي به دور از بقيه جهان دارند. بسياري از راهبان باهم در صومعه زندگي مي کنندو کارهاي مختلفي از جمله پرورش سبزيجات، ماهيگيري، کنده کاري روي چوب، خياطي و ... انجام مي دهند. بقيه ترجيح مي دهند در سلول هاي کوچکي به نام اسکتي و در انزواي کامل زندگي کنند. برخي از منزوي ترين اسکتي ها در سمت جنوبي کوه آتوس در منطقه اي به نام کاروليا قرار دارند.
در کوه هاي پرشيب، تعداد انگشت شماري راهب کلبه هاي کوچکي روي لبه صخره ها در ارتفاع چندين متري ساخته اند. اين سلول ها غيرقابل دسترسي هستند و چوب و موادغذايي مورد نياز به وسيله سبدهايي که به طناب وصل است به آن ها مي رسد. برخي از اين راهبان، به خصوص آن هايي که ضعيف و ناتوان هستند، چندين دهه است که کلبه خود را ترک نکرده اند.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: برترين ها

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.