تبلیغات

راست ها و دروغ ها پيرامون لوازم آرايشي

راست ها و دروغ ها پيرامون لوازم آرايشي

باشگاه خبرنگاران/ متاسفانه ايران يکي از پر مصرف ترين بازارهاي لوازم آرايشي را در دنيا دارد و وقتي هم که يک کالاي پرفروش و پر مصرف مي شود، بايد منتظر انواع تقلبي آن بود. کالاي تقلبي وقتي در مورد اقلام دارويي، بهداشتي، خوراکي و خلاصه هرچه که به سلامت انسان ها مرتبط است نباشد، شايد بتوان تحملش کرد و فقط ناراحت زيان مالي اش بود اما وقتي کالايي وارد بازار مي شود که با سلامت ما ارتباط مستقيم دارد، ديگر نمي توان دست روي دست گذاشت و گفت: فلان تومان ضرر کرديم! اينجا شايد مصرف يک کالاي تقلبي به ازدست دادن سلامت مان منجر شود.

سرطان زايي لوازم آرايش،دروغ يا راست؟

مصطفي اسماعيلي معاون مدير کل نظارت و ارزيابي فرآورده هاي آرايشي بهداشتي سازمان غذا و دارو با اشاره به اين که آمار ابتلا به سرطان در دنيا رو به افزايش است، بيان کرد: دنيا به استفاده از محصولات ارگانيک و گياهي روي آورده است که قيمت اين محصولات بسيار بالا است.

اسماعيلي معاون مدير کل نظارت و ارزيابي فرآورده هاي آرايشي بهداشتي سازمان غذا و دارو در خصوص اخباري که راجع به سرطان زايي لوازم آرايشي شنيده مي شود، گفت: بهتر است افراد از محصولاتي استفاده کنند که ترکيبات گياهي آن ها بيشتر است زيرا محصولات حاوي ترکيبات گياهي عوارض کمتري نسبت به شيميايي دارند.

وي تاکيد کرد: البته نبايد اين نگراني در مردم ايجاد شود که با مصرف اين محصولات به سرطان مبتلا مي شوند زيرا بر اساس استانداردهاي اروپا فرمولاسيون تمام محصولات کنترل مي شود. به عبارت ديگر آزمايشگاه هاي مختلف بعد از اطمينان از صحت محصولات، اجاز ورود به آن ها را مي دهند.

اسماعيلي گفت: هرچند که نمي توانيم بگوييم در رژلب سرب نيست اما ميزان آن در حد مجاز است.بايد توجه کرد با وجود کنترل دوز و حدود مجاز هر ماده ،استفاده از اين محصولات در طولاني مدت مي تواند آسيب رسان باشد و به فرد صدمه بزند.

لوازم آرايش خوراک چمدان هاي قاچاق

معاون مدير کل نظارت و ارزيابي فرآورده هاي آرايشي بهداشتي با بيان اين که متاسفانه بخشي از محصولات آرايشي بهداشتي قاچاق است خاطر نشان کرد: معمولا محصولات قاچاق دو حالت دارند: يا از توليد کننده اصلي هستند و از طريق قاچاق وارد کشور مي شوند، يا اجناس تقلبي هستند که خطرناک به حساب مي آيند.

وي اضافه کرد:به طور کلي ما نه محصولات نمونه اصلي قاچاق را توصيه مي کنيم و نه محصولات فيک و تقلبي را.توصيه مي کنيم افراد محصولاتي را خريداري کنند که شناسه اصالت داشته باشند.

برندهاي بين المللي در بساط دستفروشان

وي ادامه داد: خريد کردن از مکان هاي معتبر بسيار اهميت دارد، زيرا ميزان آلاينده هاي محصولات تقلبي بالاست.به طور مثال داروخانه ها که مجوز فعاليت دارند و نظارت هاي کافي بر آن ها انجام مي شود از جمله محيط هاي عرضه معتبر محسوب مي شوند. همچنين مراکزي که از اصناف به آن ها پروانه کسب داده مي شود و در واقع محصولات را از مسير قانوني به دست مصرف کننده مي رسانند نيز مي توان خريد کرد.

وي تاکيد کرد: توصيه مي‌کنيم که افراد لوازم آرايشي بهداشتي را از دستفروش ها خريداري نکنند زيرا آن ها يک سري برندهاي تقلبي بين المللي را با قيمت هاي بسيار پايين مي فروشند.

دختران نوجوان خوره لوازم آرايش

معاون مدير کل نظارت و ارزيابي فرآورده هاي آرايشي بهداشتي با اشاره به اين که ايران بعد از عربستان دومين مصرف کننده لوازم آرايشي در منطقه است گفت: شايد بتوانيم بگوييم که حتي محصولات عربستان هم به ايران ورود پيدا مي کند، بنابراين لزوم برداشتن قدم هايي در حوزه مسائل فرهنگي کاملا احساس مي شود و بايد متوليان فرهنگ در اين راستا قدم بردارند.

اسماعيلي بيان کرد: متاسفانه سن مصرف لوازم آرايشي بسيار کم شده و در حال حاضر به زير 13 سال رسيده است که اين موضوع فاجعه است چرا که مصرف کشورهاي اروپايي که خودشان هم توليدکننده برندهاي معتبر هستنند نسبت به جمعيتشان کمتر از کشور ما است.

خبر خوش براي طرفداران برندهاي آرايشي در راه است

معاون مدير کل نظارت و ارزيابي فرآورده هاي آرايشي بهداشتي اظهار کرد: انجمن صنايع شوينده بهداشتي آرايشي ايران ، جهاد کشاورزي و سازمان غذا و دارو هم در شرف امضاي تفاهم نامه اي برآمده اند که طي آن بسته حمايتي براي توليدکننگان اين محصولات در نظر گرفته شده است.علاوه بر اين چندين جلسه هم در اين خصوص تشکيل شده است.

وي افزود: نمي توان براي اجراي بسته حمايتي زمان مشخصي را اعلام کرد اما سعي داريم سريع تر اين اتفاق بيفتد. البته به دليل برداشته شدن تحريم ها هم برندهاي معتبر به اين فکر هستند که محصولات خود را وارد ايران کنند که اين کار به اشتغال زايي نيز کمک مي کند.

اين کارشناس اضافه کرد: در حال حاضر آماري از اين که چه ميزان از لوازم آرايشي بهداشتي داراي ترکيبات گياهي است در دست نيست. اما آنچه مسلم است اين است که در اين بخش توليدات کشور کم است البته کشور ما در صنايع شوينده و بهداشتي قوي تر است به طور مثال مانند شامپوهاي سر و بدن که فرآورده هاي گياهي در آن ها نيز وجود دارد در کشور توليد مي شود.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: باشگاه خبرنگاران

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.