تبلیغات

مايلي‌کهن عليه کي‌روش

مايلي‌کهن عليه کي‌روش

ورزش 3/ سرمربي پيشين تيم ملي و حال حاضر ملوان انزلي مي گويد که کي روش از موضع بالا به فوتبال ايران نگاه مي کند و با توجه به حقوقي که دريافت مي کند، زحمت نکشيده است.
محمد مايلي کهن سرمربي تيم فوتبال ملوان در گفت و گو با برنامه ورزش و مردم صحبتهاي جالبي را به زبان آورد که مشروح آن در ادامه مي آيد:
تيم ملي و باشگاه ها با هم مهم هستند
فوتبال يک مقوله اي است که هم باشگاهي، مهم محسوب مي شود و هم تيم ملي با اهميت است و نمي شود اين دو را از هم جدا کرد. اگر باشگاه ها شرايط خوبي نداشته باشند، نمي توان تيم ملي خوبي داشت. هر کس بخواهد در اين زمينه، تفاوت قائل شود، يقينا چيزي از فوتبال نمي داند. چرا آلمان و اسپانيا موفق هستند؟ دليل اين موضوع موفقيت در فوتبال باشگاهي است اما ما جايي که به نفع تيم ملي هست مي گوييم باشگاه ها بايد همه چيز را در اختيار تيم ملي قرار دهند و در جاي ديگر که منافع باشگاه هاي مطرح است مي گوييم تيم ملي نبايد هيچ برنامه اي داشته باشد و اين موضوعات به فوتبال ما لطمه زده و مي زند.
کي روش از موضع بالا به ما نگاه مي کند
ما همه امور فدراسيون و باشگاه ها را به دست مربيان مي دهيم، به مشکل برخورد مي کنيم. من نسبت به کي روش انتقاد داشته و دارم اما واقعيت اين است که مشکل کي روش نيست و مشکل اصلي مدير مافوق او هستند. کي روش اصلا مدير بالا سري ندارد. فراموش نکرديم زماني که تاج رئيس سازمان ليگ بود، کي روش عنوان کرد که برنامه ليگ را يک راننده تاکسي نوشته است. اگر غير از اين است بگوييد که من دروغ مي گويم. الان همين راننده تاکسي رئيس فدراسيون شده و شما چه انتظاري از او داريد؟ آقاي ساکت اکنون چه سرنوشتي دارد؟ بعد از اينکه آقاي کي روش ايشان را در مقطعي نپذيرفتند، او اکنون چه شرايطي دارد؟
کي روش آنقدر از موضع بالا برخورد مي کند که حتي براي حضور در اردو نيز به ايران نمي آيد و مستقيم راهي اردو مي شود. ايشان نزديک به 2 ماه است که رفتند گل بچينند. اين موضوع خنده دار نيست و واقعا دردناک است.
کي روش ماهي 2 ميليارد دريافتي دارد
آقاي شفيع چقدر حقوق مي گيريد؟ حقوق شما نجومي هم باشد، نوش جانتان اما صحبت من اين است که شما چقدر مرخصي داريد. يک کارمند دولت چند روز مرخصي دارد؟ يک کارمند در يک سال مي تواند 1 ماه مرخصي استحقاقي برود و اگر غير از اين باشد، اولا بايد نظر مافوق را جذب کنند، يک جانشين انتخاب کنند و پس از آن مرخصي بدون حقوق بروند. حقوقي که دريافت مي کنند نيز بسيار اندک است. آقاي کي روش ماهي 2 ميليارد دريافت مي کند و من به شما مطمئنا مي گويم که 2 ميليارد مي گيرد. ايشان چه مدت در ايران است؟ چند بار براي ديدن بازي ها به شهرستان سفر کرده است؟ اصلا چند بازي را در پايتخت نگاه کردند؟ و خيلي چرا هاي ديگر.
مگر قبل از کي روش به جام جهاني نرفته ايم؟
ما به کجا رسيديم؟ مگر قبل از کي روش به جام جهاني نرفته بوديم. اگر نرفته بوديم، جاي خود داشت اما ما به جام جهاني رفته بوديم و در دوران کي روش در دقايق آخر به جام جهاني رسيديم. در جام جهاني نيز رتبه 31 را کسب کرديم. بيشترين حضور يک سرمربي در تيم ملي، مربوط به کي روش است. ايشان چند سال است که در ايران حضور دارد؟ ما در اين مدت چند لژيونر داشتيم؟ اگر هم بازيکني بود به کشور عربي رفت. اگر هم مي خواهيد آزمون و جهانبخش را مثال بزنيد که اين دو بازيکن ارتباطي به کي روش ندارند. جهانبخش قبل از حضور در تيم ملي به هلند رفته بود و آزمون نيز به روسيه. اين ها بيانگر چيست؟ بيانگر اين است که آيا تيم ملي ما پيشرفت کرده است؟
کي روش به اندازه پولي که گرفته زحمت نکشيده است
من اعتقاد ندارم که کي روش زحمت کشيده است. ايشان معادل پولي که گرفته زحمت نکشيده است. من هيچگاه همچين حرفي نزدم. ايشان چه زحمتي کشيده است؟ ما بهترين استعدادها را داريم. جوانان ما طلا هستند اما ما قدر آنها را نمي دانيم. اگر من به عنوان سرمربي تيم ملي انتخاب شوم و يک تصميم بگيرم، اولين نفر خود رسانه ها ايراد مي گيرند اما اگر کي روش بکند مي گوييد او ديسپلين و نظم دارد. او چقدر وقت براي تيم ملي مي گذارد؟ کجاست؟ براي چي در کشور ما نيست؟ سال اقتصاد مقاومتي و عمل است. چه پولي ما به ايشان مي دهيم و او کجاست؟ چرا بايد اين مقدار پول بدهيم؟ نتيجه اي جز رفتن به جام جهاني داشته است؟ قبل از او به جام جهاني نرفته بوديم؟ قبلتر از او به جام جهاني نرفتيم؟ زمان من اگر دو تيم مي رفتند که يک تيم مستقيم به جام جهاني مي رفت.
شخصيت برانکو از کي روش بالا تر است
در رابطه با برانکو در اين مدتي که او حضور داشته، صحبت نکردم. اولا بايد بگويم که شخصيت او اصلا قابل مقايسه با کي روش نيست. اين حرف را به يقين مي زنم. همه نيز اين موضوع را مي دانند. اما واقعيت اين است که دوستاني که از آنور آب به ايران مي آيند شرايط فرق مي کند. برانکو نيز يک فصل نتيجه خوب نگرفت. اما چي شد که با 4 نتيجه خوب برانکو، همه جا او را خواستند؟ اين اتفاق براي اين بود که قيمت قرارداد او بالا برود. ما در اين مملکت عزيزاني را داريم که شب ها سر گرسنه روي بالشي که ندارند مي گذارند. الان در فوتبال ما فقط مديريت هزينه و پول رخ مي دهد. يک چشمه اي هم به نام 3090 پيدا شده که از آن به بازيکن هر مقداري مي خواهد، مي دهند.
چرا اطرافيان کي روش همه رفتند
آقاي شفيع نمي دانم که چه شد ياد ما کرديد. انگار احساس کرديد من خط قرمزها را رد مي کنم. کي روش، برانکو، مايلي کهن، جلالي و همه بايد بدانيم که زير نظر يک نفر يعني مدير کار مي کنيم و بر اساس تصميماتي که هيات مديره يا مديرعامل مي گيرند، عمل خواهيم کرد. کي روش و برانکو به هيچ عنوان حق ندارند پا فراتر از اين تصميمات بگذارند. در مواقع حساس فدراسيون فوتبال سخنگو پيدا مي کند. به جان عزيزانم، همين آقاي سخنگو دل پري از کي روش داشت. همين آقاي سخنگو روزهايي در کنار کي روش بود اما الان چرا نيست؟ ترابيان و والي زاده و ساکت و نمازي و غيره کنار کي روش بودند، چرا نيستند؟
يک احمق هستم
عاميانه مي گويم که عشق تلويزيون نيستم. به لطف خدا و دوستان به اندازه کافي من را نشان دادند و الان جوانترها بايد حضور پيدا کنند. خيلي ها مي گويند صداقت من همه را کشته اما من مي خواهم بگويم که حماقت من، خودم و ديگران را کشته است. من اکنون با صداي رسا مي گويم که يک احمق هستم. اگر احمق نبودم به راحتي جلوي تماشاگران نمي ايستادم که به داور توهين نکنند. ما اکنون تماشاگر نما نداريم.منبع: ورزش 3

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.