تبلیغات

بلومبرگ: مردم هيچ کشوري به اندازه ايراني‌ها مهمان‌نواز نيستند

بلومبرگ: مردم هيچ کشوري به اندازه ايراني‌ها مهمان‌نواز نيستند

فارس/ پايگاه اينترنتي بلومبرگ در گزارشي تحت عنوان «مکان‌هايي که در 2017 بايد به آن‌ها سفر کنيد»، ايران را جزو ۲۰ مقصد گردشگري ۲۰۱۷ قرار داد.

در اين گزارش، نوشته شده بود، براي مسافران بي‌باک اين سؤال پيش مي‌آيد که آيا بايد به ايران سفر کنند يا خير و سپس توضيح داد که فرايند درخواست رواديد طولاني و پيچيده است، گردشگران آمريکايي، انگليسي و کانادايي بايد راهنما داشته باشند و ضمنا بايد قوانين مربوط به پوشش را رعايت کرد، «اما حرف ما را بپذيريد، که تحمل اين دشواري‌ها ارزشش را دارد.»

بلومبرگ با انتشار تصويري از کليساي «وانک» اصفهان، به برخي از جاذبه‌هاي ايران از جمله بازار کرمان و مساجد اصفهان و مکان‌هاي باستاني همچون پرسپوليس که قدمت آن به ۵۰۰ قبل از ميلاد مسيح مي‌رسد، اشاره کرده است.

«برايان آلن» متخصص امور آسيا در موسسه «مونتين تراول سوبک» مي‌گويد: «اينها مکان‌هايي هستند که در هيچ نقطه ديگر جهان نظير آن‌ها را پيدا نمي‌کنيد و نمونه‌هاي مشابه آن‌ها هم در افغانستان و سوريه به طرز ناراحت‌کننده‌اي نابود شده‌اند.»
بلومبرگ با «افسانه‌اي» توصيف کردن غذاي ايراني و مهمان‌نوازي مردم ايران، به نقل از آلن نوشته است: «يک هنجار فرهنگي در ايران وجود دارد مبني بر اينکه مهمان حبيب خدا است. اغلب از افراد مختلف مي‌شنوم که مي‌گويند همه جاي دنيا را ديده‌اند، اما هيچ‌کجا مثل آنجا [ايران] مورد استقبال قرار نگرفته‌اند.»

بلومبرگ توصيه کرده بود که زمان مناسب براي سفر به ايران اواخر اکتبر يا اوايل نوامبر مناسب است زيرا در اين ماه‌ها هوا براي گردش مناسب است.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: فارس

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.