تبلیغات

فرهنگ و هنر توسعه اقتصادی را سرعت ‌می‌دهد/ دولت بايد فضای امنی را برای سرمايه‌گذاری فراهم كند

معاون اول رئيس جمهور در اختتامیه جشنواره ملی ایران ساخت/ 1

فرهنگ و هنر به عنوان مهمترین ظرفیتی است كه در كنار هم می تواند توسعه همه جانبه را سرعت و شتاب دهد.

فرهنگ و هنر توسعه اقتصادی را سرعت ‌می‌دهد/ دولت بايد فضای امنی را برای سرمايه‌گذاری فراهم كندبه گزارش خبرنگار  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مراسم اختتاميه جشنواره ملی ایران ساخت در مركز همايش هاي بين المللي صدا و سيما برگزار شد.

در اين مراسم معاون اول رئيس جمهور دكتر جهانگيري گفت: فرهنگ و هنر به عنوان مهمترین ظرفیتی است در كنار هم می تواند توسعه اقتصادی کشور و توسعه همه جانبه را سرعت و شتاب دهد.

اسحاق جهانگیری شامگاه شنبه در آیین اختتامیه نخستین جشنواره ملی فرهنگی هنری ایران ساخت، افزود: از جهت مختلفی موضوع این جشنواره موضوع بسیار مهم و حیاتی برای کشور است. ما کشوری هستیم که جمعیت آن، جمعیت جوانی است. جمعیت جوان با خودش مطالبات و نیازهایی دارد که کشور باید بتواند پاسخگو آنها باشد.

وی ادامه داد: یکی از اصلی ترین این نیازها و مطالبات این است که باید جمعیت و نسل جوان به آینده زندگی و آینده کاری و ... اطمینان داشته باشد.

معاون اول رییس جمهور با بیان این که کشور ما به جهت اقتصادی در شرایط خاصی قرارگرفته است، گفت: ما در سال های گذشته با تحریم های ظالمانه قدرت های بزرگ روبرو بودیم و به دلیل تحریم ها اقتصاد کشور با دشواری‌هایی روبرو شد.

جهانگیری افزود: ما برای اینکه بتوانیم توسعه اقتصادی داشته باشیم و اقتصاد کشور به نقطه ای برسد که بتواند پاسخگوي مطالبات موجود جامعه باشد، باید فضایی به وجود بیاوریم که در این فضا همه فعالان اقتصادی و سرمایه گذاری کشور احساس کنند، فضایی امن برای سرمایه‌گذاری در کشور ایجاد شده است.

وی ادامه داد: بخشی از این فضا مرتبط با وظایف دولت است. دولت باید شرایط بین المللی مناسبی برای فعالیت های اقتصادی کشور فراهم کند و این انتظار نیست که بخش خصوصی و مردم بتوانند در این زمینه نقش آفرینی کنند. حل مسائل بین المللی کاری است که به طور خاص در وظایف دولت تعريف مي‌شود.

گفتني است؛ جشنواره ملي فرهنگي، هنري «ايران ساخت» با شعار «فناوري ايراني= كسب و كار ايراني» با هدف جريان سازي در حمايت از توليد ساخت داخل و دانش بنيان برگزار شده است.
 
اين جشنواره در 5 بخش ادبيات، هنرهاي تجسمي، رسانه هاي ديداري و شنيداري، رسانه هاي ديجيتال و ايده بازار به همت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوري و اقتصاد دانش‌بنيان معاونت علمي و فناوري برگزار مي شود.

شایان‌ذکر است نخستین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری ایران ساخت به دبیر کلی پرویز کرمی باهمت معاونت عملی و فناوری ریاست جمهوری در هفت بخش «ایده بازار، رسانه‌های دیداری و شنیداری، ادبیات، هنرهای تجسمی، کاریکاتور، رسانه‌های دیجیتال و بازی‌های رایانه‌ای» از 15 تا 18 دی‌ماه در خانه هنرمندان ایران برگزار خواهد شد.

ادامه دارد/

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.