تبلیغات

محققين MIT روشي را براي شناسايي شارژرهاي بيسيم تقلبي ابداع کردند

محققين MIT روشي را براي شناسايي شارژرهاي بيسيم تقلبي ابداع کردند

ديجياتو/ محققين مؤسسه فناوري ماساچوست (MIT) تکنيک جديدي را براي سيستم شارژ وايرلس ابداع کرده اند که مي تواند رشد روزافزون شارژرها و تجهيزات تقلبي را متوقف سازد.

همان طور که مي دانيد وضعيت لوازم جانبي به خصوص شارژرها در بازار چندان مطلوب نيست و اکثر توليدکنندگان متفرقه، محصولات خود را با برند و نام اصلي عرضه مي کنند. شارژرهاي وايرلس نيز وضعيتي مشابه دارند و در تحقيقي که از سوي مؤسسه استاندارد انگلستان انجام شده، در بين 400 شارژر بيسيم از توليدکنندگان مختلف، 397 عدد از آنها نتوانستند تست هاي ساده ايمني را با موفقيت پشت سر بگذارند.

مسئله اصلي اينجاست که شارژر وايرلس غيراستاندارد به راحتي مي تواند به موبايل آسيب رسانده و حتي باعث سوختن مدارات آن شود.

محققين MIT از تکنيک احراز هويت رمزنگاري شده به نام «رمزنگاري منحني بيضوي» در سيستم شارژ وايرلس استفاده کرده اند که به واسطه آن، دستگاه هاي الکترونيکي مي توانند شارژر را شناسايي کرده و در صورت عدم احراز هويت، استفاده از آن را متوقف سازند.

در واقع مدار شارژ جديد MIT از يک کويل اصلي براي شارژ و يک کويل ثانويه ايجاد شده که ميدان مغناطيسي قوي را برقرار مي سازد. اگر موبايل و شارژر نتوانند کليد رمزنگاري موردنظر را بين يکديگر مبادله کنند، عمليات شارژ متوقف خواهد شد.

مزيت اصلي اين نوآوري، کيفيت بهتر فناوري شارژ بيسيم است، اما دانشمندان مي گويند تکنيک آنها براي زماني که بيش از يک دستگاه در آن واحد به صورت بيسيم شارژ شود نيز سودمند خواهد بود. چيپ ثانويه در اين سيستم مي تواند توزيع انرژي و جريان بين دستگاه هاي مختلف را به صورت يکنواخت تر درآورد.

البته پياده سازي اين تکنيک در عمل به اين راحتي نخواهد بود، زيرا سازندگان موبايل مي توانند هزينه هاي گزافي را براي اعطاي جواز به توليدکنندگان باسابقه لوازم جانبي تحميل کنند، و بسياري از تجهيزات باکيفيت و معتبر کنوني نيز از کار خواهند افتاد. بايد ديد متخصصين MIT چه راهکاري را براي مقابله با اين موانع انديشيده اند.

مطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»منبع: ديجياتو

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.