تبلیغات

وزير کشاورزي: مديران نبايد با عملکرد خود سبب دلزدگي مردم شوند

وزير کشاورزي: مديران نبايد با عملکرد خود سبب دلزدگي مردم شوند

فارس/ وزير جهاد کشاورزي گفت: در روزهاي اخير به دليل اتفاقات پيش آمده استاندار خوزستان در نوک پيکان هجمه‌ها قرار گرفت و من به دليل مرارت‌ها و مشقت‌هايي که مردم متحمل شدند از مردم خوزستان عذرخواهي مي‌کنم.

محمود حجتي در جلسه بررسي مشکلات ريزگردها خوزستان که با حضور قائم مقام وزير نيرو، و مديران حوزه آب و برق و محيط زيست خوزستان در محل سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد اظهار کرد: برخي از مشکلات موجود به دليل برخي دخل و تصرف‌هايي است که ما در طبيعت به وجود آورديم.

وي با تاکيد بر اينکه مديران نبايد با عملکرد خود سبب دلزدگي مردم شوند تصريح کرد: بايد به مردم اميدواري داد و نبايد اين مشکلات بر روحيه مردم اثر منفي بگذارد.

وزير جهاد کشاورزي متذکر شد: مسائل خوزستان هميشه مورد توجه دولت بوده است و دولت در اين خصوص دغدغه داشته و اراده دولت براي حل مشکلات خوزستان است.

حجتي با اشاره به منشاء داخلي ريزگردها خاطر نشان کرد: مشکلات ريزگردها را مي‌توان با درايت و تدبير در کوتاه مدت و درازمدت حل کرده و از طريق بيولوژيک به مبارزه با ريزگردها بپردازيم.

وي با بيان اينکه دولت تمام توانمندي‌ها، ظرفيت‌ها، منابع و امکانات خود را به عرصه آورده است تاکيد کرد: بايد از طريق ادغام کارهاي فوري و با برنامه ريزي‌هاي مدون و حساب شده مشکلات استان را حل کرد.

حجتي افزود: به منظور کاهش آلام مردم خوزستان دولت از تمام منابع مالي، انساني، طبيعي و معنوي خود استفاده کرد.

وي با تاکيد بر اينکه در عمليات بيولوژيکي با محدوديت‌هاي زماني مواجه هستيم گفت: در ارتباط با مسائل فني مقابله با ريزگردها انتظار مي‌رود از موسسات تحقيقاتي استفاده کرده و به تنوع اقليم نيز توجه شود.

حجتي با اشاره به نارسايي در ارائه امکانات تشريح کرد: در روزهاي اخير به دليل اتفاقات پيش آمده استاندار خوزستان در نوک پيکان هجمه‌ها قرار گرفت و من به دليل مرارت‌ها و مشقت‌هايي که مردم متحمل شدند از مردم خوزستان عذرخواهي مي‌کنم.

وي با اشاره به منشاءهاي داخلي و خارجي ريزگردها در استان توضيح داد: بر اساس گزارش‌هاي ارائه شده گرد و خاک‌هايي از، جانب غرب و جنوب غرب منشاء خارجي دارند اما گرد و خاک اخير که از جانب جنوب شرق اتفاق افتاد منشاء آن داخلي است.

حجتي با تاکيد بر حل مشکل ريز گردها از طريق تبديل عرصه اراضي به عرصه‌هايي با پوشش گياهي تاکيد کرد: عرصه‌هاي گياهي بايد متناسب با خواستگاه وشرايط اقليمي و جغرافياي گياه باشد.

وي تشريح کرد: کل عرصه‌اي که به منظور پوشش گياهي در نظر گرفته شده و بر اساس اطلاعات ارائه شده بيشترين عامل ايجاد گرد و خاک در استان است چيزي حدود 30 الي 40 هزار هکتار است که گفته مي‌شود اين ميزان بحراني‌ترين نقاط و بيشترين سهم را به لحاظ انتشار ريزگرد دارند.

حجتي ادامه داد: 30 الي 40 هزار هکتاري که قرار است تحت پوشش گياهي قرار بگيرد شامل، جنوب شرق خوزستان از هنديجان گرفته تا مابقي نواحي، غرب اهواز تا شوش، و عرصه‌هاي شمال شامل خرمشهر و.. است.

وزير جهاد کشاورزي در پايان با اشاره به فراهم کردن شرايط لازم براي آغاز عمليات اجرايي به منظور پوشش گياهي 40هزار هکتار کانون گردوغبار در خواست کرد: با اتحاد و همدلي دستگاه‌هاي مربوط هر چه سريعتر و به تدريج مشکلات گردو غبار استان را حل کنيم.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: فارس

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.