تبلیغات

4گوشه دنيا/ تصاويري متفاوت از ديوار چين

4گوشه دنيا/ تصاويري متفاوت از ديوار چين

فارس/ تاريخ ساخت ديوار چين به قرن پنجم تا هشتم قبل از ميلاد باز مي‌گردد. حکومت وقت چين براي جلوگيري از حملات مليت‌هاي شمالي، برج‌هاي آتش براي خبر رساني و يا قلعه‌هاي مرزي براي حصول اطلاعات دشمن را در ارتباط با ديوار و بر روي آن ايجاد کرد.
ديوار بر مسير کوه‌هاي پر فراز و نشيب ساخته شده و در بيرون ديوار پرتگاه‌هاي بلند ديده مي‌شود؛ در واقع کوه و ديوار به يکديگر پيوند خورده‌اند؛ لذا دشمن به هيچ وجه قادر به نفوذ به اين ديوار نبود.
در تاريخ دو هزار و اندي ساله چين، حکمرانان دوران مختلف به ساخت ديوار چين پرداختند. تا اينکه طول ديوار به 50 هزار کيلومتر رسيد. اين ميزان معادل گردش به دور کره زمين است.
اکنون مقاومت ديوار چين به عنوان يک مانع نظامي از بين رفته‌ است. اما زيبايي معماري مخصوص آن ديدني است. زيبايي ديوار چين پر ابهت و باعظمت است. از دور ديواري بلند و پر پيچ و خم بر روي کوه‌ها همانند اژدهايي در حال حرکت به چشم مي‌خورد و صحنه‌اي شکوهمند ايجاد شده‌ است. از نزديک، دروازه‌هاي پر ابهت، ديوارها، سکوهاي ديواري، برج‌هاي ديده‌باني، برج‌هاي آتش هماهنگ با عوارض زميني آکنده از هنر است. ديوار چين داراي اهميت تاريخي و فرهنگي است.
چيني‌ها مي‌گويند: «کسي که به ديوار چين صعود نکرده باشد، قهرمان نيست».

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: فارس

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.