تبلیغات

دکتر سلام/ 12 نشانه هشدار دهنده گردش خون ضعيف

دکتر سلام/ 12 نشانه هشدار دهنده گردش خون ضعيف

عصر ايران/ گردش خون ضعيف به معناي آن است که مغز خون کافي دريافت نمي کند و از اين رو، توانايي هاي ذهني شما افت خواهند کرد.
بسياري از مردم فکر مي کنند که تنها افراد مسن و پير با مشکلات گردش خون ضعيف دست به گريبان هستند، اما اين لزوما درست نيست. افراد جوان بسياري نيز از گردش خون ضعيف به واسطه رژيم هاي غذايي نامناسب و ورزش نکردن رنج مي برند.
اين شرايط موجب مي شود تا سلامت مردم افت کند زيرا خون اکسيژن و مواد مغذي را به تمامي بخش هاي بدن مي رساند. اگر درباره گردش خون خود نگران هستيد در ادامه با ما همراه باشيد تا با 12 نشانه هشدار دهنده گردش خون ضعيف بيشتر آشنا شويد.

خستگي هميشگي
اگر سيستم گردش خون شما به خوبي کار نکند، بدن در زمينه ارسال اکسيژن و مواد مغذي به بخش هاي مختلف خود دچار مشکل مي شود. اين شرايط مي تواند به کند شدن آهنگ سوخت و ساز منجر شود و بدن حفاظت از ذخيره انرژي را آغاز مي کند. بر همين اساس، احساس خستگي هميشگي در فرد شکل مي گيرد.

سردي دست ها و پاها

اگر گردش خون خوبي نداشته باشيد، ارسال خون به دورترين نقاط بدن با مشکل مواجه مي شود و از اين رو، دست ها و پاها سردتر از ديگر نقاط بدن احساس خواهند شد.

حلقه هاي تيره زير چشم ها
حلقه هاي تيره زير چشم ها مي توانند به واسطه چند دليل شکل بگيرند، اما گردش خون ضعيف يکي از شايع‌ترين دلايل محسوب مي شود. زير چشم خود را با انگشت فشار داده و سپس انگشت را برداريد؛ اگر اين ناحيه هنگام فشار انگشت ها روشن‌تر مي شود و پس از برداشتن آنها دوباره تيره مي شود ممکن است با مساله اي در زمينه گردش خون مواجه باشيد.

اشکال در تفکر واضح
گردش خون ضعيف به معناي آن است که مغز خون کافي دريافت نمي کند و از اين رو، توانايي هاي ذهني شما افت خواهند کرد. در اين شرايط ممکن است متوجه اين مساله شده باشيد که توانايي تفکر شفاف و واضح را نداريد و يا حافظه شما نسبت به گذشته عملکرد ضعيف‌تري دارد.

بي اشتهايي
يکي ديگر از نشانه هاي گردش خون ضعيف بي اشتهايي است. اگر گردش خون کند شود، در روند گوارش اختلال ايجاد مي شود و از اين رو، کمتر احساس گرسنگي خواهيد کرد.

مشکلات گوارشي
کاهش جريان خون به دستگاه گوارش به شکل گيري مشکلات گوارشي نيز منجر خواهد شد زيرا بدن تلاش بيشتري براي گوارش درست غذا انجام مي دهد. اين شرايط مي تواند بر قضاي حاجت تاثيرگذار باشد و احساس تهوع ايجاد کند. همچنين، در اين شرايط ممکن است متوجه احساس خستگي و ضعف شويد.

بي حسي در دستها و پاها
بي حسي در دست ها و پاها زماني رخ مي دهد که جريان خون به سمت اين اندام ها متوقف مي شود. اين شرايط اغلب در قالب به خواب رفتن اندام ها توصيف مي شود و با بازگشت جريان خون احساس سوزش و سوزن سوزن شدن را در اندام به خواب رفته احساس خواهيد کرد.

تورم دست ها و پاها
دست ها و پاهاي متورم نشانه اي جدي از گردش خون ضعيف است. اين شرايط به واسطه عدم توازن مواد مغذي و تلاش بدن براي حفظ مايع در رگ هاي خوني ايجاد مي شود. مايع مي تواند به بافت اطراف نشت کند و تورم شکل بگيرد.

سياهرگ هاي واريسي
سياهرگ هاي واريسي رگ هاي بنفش رنگ قابل مشاهده زير پوست هستند. اين شرايط به واسطه گردش خون ضعيف که تورم و پيچش سياهرگ هاي زير پوست را موجب مي شود، شکل مي گيرد. سياهرگ هاي واريسي همواره آسيب رسان نيستند، اما مي توانند موجب خارش و درد شوند.

مو و ناخن هاي ضعيف
ضعف و شکنندگي مو و ناخن ها مي تواند به واسطه کمبود جريان خون به اندام شکل بگيرند. اگر مو و ناخن هاي شما به راحتي مي شکنند، ممکن است با گردش خون ضعيف مواجه باشيد.

احساس فشردگي در سينه
آنژين صدري يکي از نشانه هاي اصلي گردش خون بد است که مانند فشردگي در قفسه سينه احساس مي شود. اين شرايط به واسطه نرسيدن خون کافي به قلب شکل مي گيرد و نشانگر خوبي از گردش خون ضعيف است.

زخم هاي پا
يکي ديگر از نشانه هاي گردش خون ضعيف زخم هاي پا هستند که اطراف مچ و زانو ايجاد مي شوند. اين به واسطه جريان ناکافي خون به پاها شکل مي گيرد و ممکن است در اين شرايط متوجه پوست دردناک و ملتهب پاها شويد که خوب نمي شود.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: عصر ايران

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.