تبلیغات

10 نکته براي افزايش اعتماد به نفس در دختران

10 نکته براي افزايش اعتماد به نفس در دختران

ني ني سايت/ دختران معمولا در شروع زندگي از اعتماد به نفس بالايي برخوردارند. آنها سريعتر صحبت مي کنند، اجتماعي مي شوند و دانش آموز نمونه کلاس هستند. ا ما در سنين بين مهدکودک و مدرسه ، فشارهاي اجتماعي جديد، انتظارات بيشتر از آنها در کلاس و سيگنالهاي مختلط اجتماعي ( بهترين کار را انجام بده اما زياده روي نکن) (تو همان کسي مي شوي که دوست داري اما زيبا نگريستن را در اولويت قرار بده) مي تواند باعث افت پيشرفت تحصيلي و از بين رفتن انگيزه در دختران شود.
در اينجا نکاتي وجود دارد که مي تواند به ساخت و تقويت اعتماد به نفس و پيشرفت دخترها کمک مي کند:

1-تشويق به ابراز وجود:
به دختر خود بياموزيد که نيازهاي خود را به بزرگسالان بيان کنند و در صحبت با همسالان خود جايگاه خود را حفظ کند. اگر بچه ي ديگري نسبت به او بدرفتاري کرد، تشويقش کنيد که در اين موارد بگويد: از اين طرز صحبت کردن تو خوشم نمي آيد.

2- در تعريف و تمجيدهاي خود خاص باشيد:
زمانيکه به دختر خود مي گوييد که چقدر او باهوش است، اگر از يک مثال مشخص تر استفاده کنيد، گفته شما براي او پرمعناتر مي شود. به او بگوييد: (تو واقعا ذهن خوبي داري) .
3-تعريف و تمجيد خود را با واقعيت منطبق کنيد:
يک دختر بچه سوم دبستاني مي داند که او بهترين هنرمند يا موسيقيدان در دنيا نيست اما درک مي کند که شما متوجه پيشرفتهاي او در طول يک ماه شده ايد و از آن استقبال مي کند.

4-به او کمک کنيد تا بفهمد که چرا بعضي از اوقات کنار گذاشته مي شود:
براي دختر خود توضيح دهيد که اگر او به هر جشن تولد، مهماني يا انجام يک بازي دعوت نشود، اين به معناي توهين به او نيست. زمانيکه بچه هاي ديگر مي گويند: من با تو دوست نيستم، براي دختر خود توضيح دهيد که آن بچه هنگام زدن اين حرف در شرايط روحي مناسب نبوده است.

5-تشويق صلاحيت و کفايت:
در کمک کردن به او براي انجام تکاليف يا وظايفش عجله نکنيد. اگر او براي انجام دادن آنها از شما کمک بخواهد، از او بخواهيد تا ابتدا خودش دقايق بيشتري براي انجام آنها تلاش کند.

6-او را تشويق کنيد تا چنانچه تمايل دارد ورزش کند:
گزينه هاي ورزشي زيادي براي دخترها نسبت به قبل وجود دارد. اگر او تمايل دارد ژيمناستيک انجام دهد يا فوتبال بازي کند، به او اين فرصت را بدهيد و توانايي او در اين کار را بسنجيد. شما نبايد در انتخاب ورزش تصميم گيرنده باشيد او خودش مي تواند آنچه را که دوست دارد تشخيص داده و انتخاب کند.

7-در خصوص نقاط ضعف يا قوت او پيش داوري نکنيد:
فرزند دختر داشتن به اين معنا نيست که او با کارهاي کوچک و جزئي دست و پنجه نرم خواهد کرد و تمايلي به رفتن به ماهيگيري از خود نشان نخواهد داد يا فعاليتهاي ورزشي سبک را انجام مي دهد. به دنبال نشانه ها و توانايي ها در او باشيد و با شناختن آنها نقاط قوت او را پرورش داده و ضعفهاي او را برطرف کنيد.

8-تشويق به تصور بدني سالم:
هنگاميکه او ناگزير مي پرسد: ( آيا من زيبا هستم؟) با اشتياق تمام به او بگوييد بله. هنگاميکه شما از ظاهر او تعريف مي کنيد، عملکردهاي او را نيز پررنگ کنيد: امروز توي ژيمناستيک فوق العاده بودي يا چشمهاي تو روي سکو مي درخشيد.

اين جملات براي دخترهاي بزرگتر هم مفيد خواهد بود آنها از اينکه بشنوند مدلهايي که در مجله ها هستند دختر يا زنان واقعي به نظر نمي رسند و اين هنر عکاس و طراح است که آنها را از آنچه در حقيقت هستند، لاغر تر و زيباتر به تصوير کشيده است. شده اند.

9-او را براي تبعيض جنسي آماده کنيد:
حتي امروزه، بعضي از مردم تصور مي کنند که دخترها نمي توانند بعضي از کارهايي را که پسرها انجام مي دهند، انجام دهند. اگر متوجه شديد دختر شما در حال تماشاي فيلم يا نمايشي است که در آن دخترها در پس زمينه ايستاده اند و پسرها وسط هستند، به آن اشاره کنيد و به او بگوييد که تمام چيزهايي که در دنياي واقعي وجود دارد متفاوت است.

10-به نقش مدلهاي مثبت زنانه اشاره کنيد:
از هر فرصتي در هنگام تماشاي اخبار يا خواندن روزنامه استفاده کنيد و به دختر خود نشان دهيد که زنان کارهاي زيادي مي توانند انجام دهند. زنان هم مي توانند سناتور، دکتر، گوينده اخبار ورزشي و ورزشکار باشند.
براي آنها کتابهايي را بخوانيد که شخصيت زن آنها قوي و باهوش است. اين کتابها را مي توانيد از کتابخانه ها و کتابفروشي ها تهيه کنيد و از کتابدار براي پيدا کردن آنها کمک بگيريد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: ني ني سايت

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.