تبلیغات

گوناگون/ روبات توپي همه کاره !

گوناگون/ روبات توپي همه کاره !

آنا/ محققان در نمايشگاه CES 2017 امسال ربات CellRobot را عرضه کرده‌اند که از قسمت‌هاي دايره‌اي شکل جداگانه ساخته شده است و با چسبيدن به هم دستگاه‌هايي با شکل‌هاي مختلف ايجاد مي‌کند.
در نمايشگاه CES 2017 امسال ربات‌ها جايگاه ويژه‌اي دارند و محققان تلاش کرده‌اند در توليد آنها خلاقيت زيادي به خرج دهند. يکي از اين ربات‌هاي خلاقانه، ربات CellRobot است که به صورت قسمت‌هاي دايره‌اي و توپي شکل ساخته شده است و بازوهاي توپي مختلفي دارد که با کمک آنها روي زمين مي‌خزد و تغيير شکل مي‌دهد.
اين ربات با قابليت تغيير شکلي که دارد، به سرعت مي‌تواند جابه‌جا شود به طوري که در هر ثانيه قادر است تا دو متر حرکت کند. به عبارتي، ربات CellRobot يک ربات ماژولار و تکه‌اي است و هر قسمت، از قطعات ساده‌اي تشکيل شده است. با ترکيب ماژول‌هاي مختلف با يکديگر، مي‌توان ربات‌هاي مختلفي را ايجاد کرد و کاربر قادر است با اپليکيشن گوشي هوشمند خود آن را هدايت و کنترل کند.
کاربر براي شروع استفاده از اين ربات، ابتدا بسته‌اي حاوي تعداد خاصي ماژول خريداري مي‌کند که تا بيش از 10 ‌عدد در بسته وجود دارد. بالاتر بودن تعداد ماژول‌ها به کاربر اجازه مي‌دهد تا ربات‌هاي بزرگ‌تري بسازند.

الگوي ساخت ربات‌ها با شکل‌هاي مختلف هم براي کار با اين ماژول‌ها در دسترس کاربران قرار داده مي‌شود و شرکت توليدکننده، طرح‌هاي مختلفي از نمايش ربات‌ها ارائه مي‌دهد. به عنوان مثال، رباتي که با چند اندام توپي خود مي‌خزد تا يک ربات با چرخ‌هاي بزرگ جزء نمونه طرح‌هاي اين ربات ماژولي به شمار مي‌رود.
اين ربات دقيقا مانند سلول‌ها در بدن انسان کار مي‌کند و با همکاري هم يک موجود زنده را خلق مي‌کند. در اين ميان هيچ کدي وجود ندارد و قسمت‌هاي ماژولي تغيير شکل مي‌دهند و در مکان مورد نظر قفل مي‌شوند و به کاربر امکان مي‌دهد که حرکات و جابه‌جايي‌هاي خود را براساس برنامه‌ريزي‌هاي بصري انجام دهند.

هر ربات از اجزاي مختلفي تشکيل يافته است که شامل قلب و سلول‌هاي توليدشدني مي‌شود که طبق دستورالعمل‌هاي شرکت، به طور نامحدود با هم ترکيب مي‌شوند. حرکات اين ربات بر سلول X وابسته است. اين سلول‌، رابط پلات‌فرم سخت‌افزاري بازي را براي اتصال کاربران به منابع سخت‌افزاري بيشتر در سيستم CellRobot شامل Arduino و Raspberry Pi را فراهم مي‌آورد. ‌
اين ربات را مي‌توان با گوشي هوشمند کنترل کرد که به کاربر اجازه اتصال به جامعه را مي‌دهد تا مفاهيم خود را با ديگران به اشتراک بگذارند. از آنجايي که اين نوعي سيستم پلات‌فرم باز است و به همين دليل به اکتشاف عميق ترغيب مي‌شوند.
محققان، اين ربات را براي افراد 12 سال به بالا طراحي و آماده کرده‌اند که نوعي پلات‌فرم آموزشي براي اين سنين تلقي مي‌شود که کاربراني با توانايي‌ها و پس‌زمينه‌هاي مختلف را براي به اشتراک گذاشتن ابداعات خود به يکديگر متصل مي‌کند.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: آنا

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.