تبلیغات

چرا فرودگاه مشهد دچار بحران شد؟

چرا فرودگاه مشهد دچار بحران شد؟

ايرنا/ مدير کل شرکت فرودگاه هاي خراسان رضوي گفت : علت تاخير در خروج برخي پروازهاي فرودگاه بين المللي شهيد هاشمي نژاد مشهد عدم وجود تجهيزات کافي شرکت هاي(هندل کننده) پشتيباني کننده شرکت هاي هواپيمايي است .

بارش برف سنگين و برودت هوا و کاهش ديد پروازي از روز گذشته موجب توقف پروازهاي فرودگاه مشهد از ساعت 20 ديشب تا حوالي 9 صبح امروز شد .
با فعال شدن دوباره فرودگاه مشهد حجم گسترده اي از مسافران و پروازها آماده حرکت به مقاصد مختلف از مبدا مشهد شدند و فرودگاه مشهد با اترافيک پروازي و انبوه مسافران مواجه شد که بسياري ازاين جمعيت از صبح امروز چندين ساعت در فرودگاه معطل شده ودچار کلافگي و سردرگمي شدند.
محمد باقر قاسم زاده درباره اين وضعيت فرودگاه و سردرگمي مسافران وتاخيرهاي طولاني هواپيماها به ايرنا گفت : با توجه به لغو برخي از پروازهاي شرکت هاي مختلف طي شب گذشته ، اين امر نيز بر ازدحام جمعيت در فرودگاه و سردرگمي و سرگرداني آنان افزود.
وي تصريح کرد : در اين بين بايد شرکت هاي پشتيبان شرکت هاي هواپيمايي تجهيزات مناسب و کافي براي پاشيدن ضديخ بر روي هواپيماها را در شرايط حاد که دما به زير صفر کاهش مي يابد داشته باشند.
وي عنوان کرد : با توجه به برودت هوا و کاهش دماي هواي مشهد که امشب به زير 13 درجه مي رسد بايد بر روي بدنه هواپيماها اين تجهيزات ضديخ بريزند تا بتوانند از بدنه هواپيما يخ زدايي شود تا در هنگام پرواز يا در طول پرواز مشکلي براي هواپيما پيش نيايد اما در مشهد شرکت هاي هندل کننده تجهيزات کافي در اختيار ندارند.
.وي با تاکيد بر اينکه اولويت ما در فرودگاه مشهد انجام پروازهاي ايمن مي باشد، اظهار کرد : در مشهد چهار مورد از اين تجهيزات هندل کننده وجود دارد که کافي نبوده و خود موجب ترافيک در آماده سازي هواپيماها و تشکيل صف شد.
قاسم زاده افزود : علي رغم بارش شديد برف در 24 ساعت گذشته فرودگاه مشهد از ساعت 9 صبح امروز عملياتي بوده و تمام پروازها ورودي و خروجي آن انجام شده است.
وي عنوان کرد : هم اکنون وضعيت بهتر شده و حدود 4 ، 5 پرواز در نوبت هستند تا ضديخ بر آنها زده شود .
وي با بيان اينکه از ساعت 9 صبح تا کنون 60 چرواز ورودي و خروجي و داخلي و خارجي از فرودگاه مشهد انجام شده است ،افزود : در حال حاضر دو پرواز شرکت هواپيمايي کاسپين و يک پرواز هواپيمايي ماهان و دو پروازديگر که بايد صبح انجام مي شد و با تاخير مواجه گرديده باقي مانده که اميد است تا انتهاي شب به مقاصد خود اعزام شوند.
وي گفت : طي روز گذشته تا کنون بالغ بر 270 هزار متر مکعب برف روبي از سطوح پروازي فرودکاه مشهد انجام شده است .
فرودگاه مشهد دومين فرودگاه پرتردد کشور است که به طور متوسط در شرايط عادي 180 پرواز از آن انجام مي شود.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: ايرنا

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.