تبلیغات

بزرگ‌ ترین اجتماع ساحلی پنگوئن‌های ماژلان در آرژانتین

کد خبر: ۴۸۲۹۳۱

۱۹۰  بازدید

بیش از یک میلیون پنگوئن در فصل تولیدمثل به شبه‌جزیرۀ پونتا تومبو در آرژانتین سفر کرده‌اند.

وبسایت پرس تی وی: بیش از یک میلیون پنگوئن در فصل تولیدمثل به شبه‌جزیرۀ پونتا تومبو در آرژانتین سفر کرده‌اند. شمار پنگوئن‌هایی که به‌منظور مهاجرت در شبه‌جزیرۀ پونتا تومبو گردهم آمده‌اند، بی‌سابقه گزارش شده است.

پنگوئن‌های ماژلان در فصل تولیدمثل اقدام به لانه‌سازی به‌صورت گروهی می‌کنند. یکی از بزرگ‌ترین اجتماعات ماژلان را می‌توان در شبه‌جزیرۀ پونتا تومبو در جنوب  آرژانتین در اقیانوس اطلس مشاهده کرد.

بزرگ‌ترین اجتماع ساحلی پنگوئن‌های ماژلان در آرژانتین


این پرندگانِ بی‌بال در قطبِ جنوب تخم‌گذاری می‌کنند و هردو جفتِ نر و ماده در نگهداری از تخم و جوجه به هم یاری می‌رسانند.

بزرگ‌ترین اجتماع ساحلی پنگوئن‌های ماژلان در آرژانتین   
پنگوئن‌های ماژلان جثه‌ای متوسط دارند و قد آن‌ها حدود 50 سانتی‌متر است. پنگوئن‌های نر از ماده‌ها بزرگ‌ترند و هر دو پرنده به هنگام پرورش جوجه‌ها بخشی از وزن خود را از دست می‌دهند.

پشت پنگوئن‌های ماژلان بالغ سیاه و شکمشان سفیدرنگ است و دو نوار سیاه‌رنگ بین سر و سینه‌شان قرار دارد.

بزرگ‌ترین اجتماع ساحلی پنگوئن‌های ماژلان در آرژانتین پنگوئن‌های ماژلان در فصل تولیدِ مثل در سواحل آرژانتین، جنوب شیلی و جزایر فالکلند اقدام به لانه‌سازی کرده و بین مارس و سپتامبر به شمال مهاجرت می‌کنند.

لانه‌ها در زیر بوته‌ها و یا در زیر زمین ساخته می‌شوند و پنگوئن ماده دو تخم در آن‌ها می‌گذارد. ۳۹ تا ۴۲ روز طول می‌کشد تا تخم‌ها به جوجه تبدیل شوند و هر دو پرندهٔ نر و ماده در شیفت‌های 10 تا 15 روزه  بر روی تخم‌ها می‌نشینند تا آن‌ها را گرم نگه دارند.

پس از تولد جوجه‌ها والدین به مدت ۲۹ روز از آن‌ها مراقبت کرده و هر دو یا سه روز به آن‌ها غذا می‌دهند.

باوجودی که هنوز میلیون‌ها پنگوئن ماژلان در سواحل شیلی و آرژانتین زندگی می‌کنند، اما گونهٔ آن‌ها در معرض تهدید قرار دارد.

لکه‌های نفتی جدی‌ترین تهدید برای کلونی‌های آن‌ها به شمار می‌آید. همچنین کاهش جمعیت ماهیان و شکار شدن جوجه‌پنگوئن‌ها توسط شیرهای دریایی و مرغ‌های باران عظیم‌الجثه نیز بر جمعیت پنگوئن‌ها تاثیر منفی داشته است.

 

در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.

تبدیل اتومبیل به اسنوموبیل با Track N GO 

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.