تبلیغات

امنيت/ رصد سربازان رژيم صهيونيستي با استفاده از يک بدافزار جاسوسي جديد

امنيت/ رصد سربازان رژيم صهيونيستي با استفاده از يک بدافزار جاسوسي جديد

کليک/ يکي از خبرهايي که اين روزها در خصوص نفوذ هکرها به اين دستگاه ها در دنياي مجازي سر و صداي زيادي به پا کرده است، آلوده شدن دستگاه هاي اندرويدي سربازان رژيم صهيونيستي به بد افزاري است که باعث سرقت اطلاعات شخصي آن ها شده است.

هکرها از يک بد افزار اندرويدي براي رد يابي و دنبال کردن اعضاي ارتش رژيم صهيونيستي استفاده مي کنند. اين هکرها از اين بدافزار براي رد يابي و اطلاع پيدا کردن از سربازان رژيم صهيونيستي با استفاده از دزدي اطلاعات شخصي آن ها مانند عکس و صداهاي ضبط شده بر روي گوشي اندرويدي اين سربازان استفاده مي کنند.

اين بد افزار که چند ماه پيش توسط يک گروه بي نام و نشان طراحي و ساخته شده است ViperRAT نام دارد که به منظور جمع آوري اطلاعات حساس از دستگاه هاي اندرويدي آلوده به اين بد افزار بکار برده مي شود. به نظر مي رسد اين بد افزار بيشتر داده هايي مانند عکس و صدا را سرقت مي کند. هر چند به عقيده برخي از کارشناسان اين بد افزار مي تواند به پيام هاي کوتاه، دفترچه تلفن و داده هاي مکاني تلفن همراه قرباني دسترسي داشته باشد.

محققان امنيت سايبري در دو موسسه lookout و Kaspersky lab به مطالعه ViperRAT پرداخته اند. گفته مي شود از طراحي و ساخت اين بد افزار زمان زيادي نمي گذرد.

بر اساس آخرين آمار منتشر شده بيش از ۱۰۰ نفر در ارتش رژيم صهيونيستي از گوشي هاي اندرويدي ساخت برندهايي مثل سامسونگ، اچ تي سي، ال جي و هوآوي استفاده مي کنند که از گوشي هاي همراه اين ۱۰۰ نفر بيش از ۹ هزار فايل سرقت شده است. گفته مي شود تنها افراد نظامي رژيم صهيونيستي هدف اين بد افزار نيستند.

بر اساس اعلام نظر ميشل فلاسمن مدير سازمان تحقيقات امنيتي EMEA اگرچه اين بد افزار به صورت مستقيم تنها بر عليه اشخاص نظامي رژيم صهيونيستي استفاده شده است اما به نظر مي رسد اين بد افزار بر عليه ساير گروه ها نيز استفاده شود.

روش هايي که براي آلوده کرد دستگاه هاي اندرويدي به اين بد افزار استفاده مي شود متنوع و گوناگون است. به عنوان مثال يکي از اين روش ها استفاده از روش مهندسي اجتماعي به منظور نفوذ بر گوشي هاي هوشمند اندرويدي سربازان ارتش رژيم صهيونيستي استفاده مي کند. در واقع اين هکر از تصوير و اطلاعات يک زن استفاده مي کنند و سربازان را تحريک به ارسال متن و عکس از طريق پيام رسان فيس بوک براي اين زن مي کند.

به محض اينکه مهاجم يک رابطه دوستانه با فرد قرباني ايجاد مي کند از فرد قرباني مي خواهد تا يک اپليکيشن خاص را براي راحتتر شدن ارتباط بر روي گوشي تلفن همراه خود نصب نمايد. اين اپليکيشن از طريق يک URL آلوده قابل دسترسي خواهد بود و قرباني به محض ورود به اين آدرس به صورت با يک سري اپليکيشن هايي مثل اپليکيشن مخصوص به موسيقي هاي عاشقانه رژيم صهيونيستي و بازي بيليارد مواجه مي شود که با نصب هر کدام بر روي گوشي راه نفوذ هکر به دستگاه را باز مي نمايد.

روش هاي ديگري نيز براي نفوذ به دستگاه اندرويدي در صورت آلوده بودن دستگاه به اين بد افزار وجود دارد که در ادامه در خصوص آن ها صحبت مي کنيم.

يکي از اين روش ها استفاده از به روز رساني اپليکيشن هايي مثل واتس اپ است. در صورت آلوده بودن دستگاه اندرويدي هکر و يا فرد مهاجم مي تواند از طريق به روز رساني اپليکيشن هايي مثل واتش اپ که از طريق آن ها کاربر تصاوير و صداهاي خود را با ساير مخاطبان به اشتراک مي گذارد به تلفن همراه کاربر نفوذ کرده و بر اساس يک سري دستورات و کنترل سرور واتس اپ اطلاعات شخصي فرد را سرقت کنند.

روش ديگري که هکرها مي توانند در صورت آلوده بودن دستگاه به بد افزار ViperRAT به آن نفوذ کنند استفاده از پروتکل Websocket است. در اين روش بد افزار مي تواند اطلاعات دستگاه کاربر را جمع آوري کند. همچنين اين بد افزار مي تواند نه تنها صفحات وبي که کاربر آن ها را باز مي کند تشخيص دهد و آن ها ثبت کند بلکه مي تواند به کليه پيام هاي ارسالي و دريافتي کاربر نيز دسترسي داشته باشد. از طرفي اين بد افزار مي تواند کليه مکالمات قرباني را ثبت مرده و در هر زمان که بخواهد تصويري را ثبت نمايد.

فرد مهاجم مي تواند همچنين از طريق اين بد افزار دستوراتي را به منظور دزديدن تمام اسناد روي گوشي که به فرمت پي دي اف ذخيره شده اند و ممکن است حاوي اطلاعات مهم باشند را سرقت نمايد.

هر چند طراحان و مهاجماني که از اين بد افزار براي نفوذ به دستگاه فرد قرباني استفاده مي کنند به طور کامل مشخص نشده اند اما مي توان به صراحت اعلام کرد با توجه به الگوهاي فعاليتي که اين گروه هاي مهاجم نشان مي دهند، مقر اين گروه مهاجم در خارج از خاور ميانه قرار دارد.

بيشتر حملاتي که اين گروه انجام مي دهند در روزهاي يک شنبه تا پنج شنبه است که اين روزها در خاور ميانه روزهاي کاري محسوب مي شود و بنابراين مي توان گفت اين گروه در همان روزهاي تعطيلي کشورهاي اروپايي فعاليت خود را انجام مي دهند. اما کارشناسان به کاربران دستگاه هاي اندرويدي اکيداً توصيه مي کنند که از دانلود اپليکيشن هاي مشکوک و غير قابل اعتماد خودداري کنند تا مانع آلوده شدن دستگاه اندرويدي به بد افزار ViperRAT شوند.مطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»منبع: کليک

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.