تبلیغات

هشدار زيباکلام به مسئولان درباره يک خطر

هشدار زيباکلام به مسئولان درباره يک خطر

مهر/ استاد دانشگاه تهران از عموم مسئولان و دست اندرکاران نظام خواست خطر دور شدن نسل هاي جديد را با آرمان ها انقلاب در سال ۵۷ جدي بگيرند.
صادق زيباکلام شامگاه يکشنبه در دانشگاه ايلام طي نشستي با عنوان آمريکا ستيزي و بحران هسته‌اي اظهار داشت: شهريور ۵۷ صدام از حضرت امام ره) خواست خاک عراق را ترک کند، امام ابتدا به کويت سفر کردند و به دليل عدم موافقت مسئولان اين کشور قصد عزيمت به سوريه را داشتند که همراهان مي‌گويند سوريه خفقان بيشتري در مقايسه با عراق دارد که در اخر تصميم مي گيرند به فرانسه بروند ، خبرنگاران از کشورهاي مختلف به نوفل لوشاتو مي آيند چراکه مسائل ايران به خبر اصلي رسانه هاي مختلف تبديلب شده بود و همه منتظر بودند تا سرانجام تحولات ايران را ببينند.
به گزارش نامه نيوز، وي ادامه داد:امروز بسياري از دهه شصتي ها، هفتادي ها و هشتادي هايي از پدران خود مي‌پرسند چرا انقلاب کرديد؟ به دنبال چه بوديد؟ اما ۳۰ سال پيش اين پرسش مطرح نبود که چرا آن حماسه‌ي بزرگ برپا شد؟

اين تحليل گر مسائل سياسي تاکيد کرد: هر سال در ايام جشن هاي دهه فجر تبليغات گسترده اي توسط مسئولان در خصوص انقلاب اسلامي انجام مي شود، اما مدتي است احساسي در من ايجاد شده که هرچه از انقلاب فاصله مي گيريم ميزان آشنايي نسل‌هاي جديد با انقلاب کمتر مي ‌شود.

زيباکلام يادآور شد: دانشجويان ۲۰ سال پيش انس ، الفت و احساس آشنايي بيشتري با انقلاب اسلامي داشتند، يکي از دلايل من تجربه‌اي است که در تدريس درس انقلاب اسلامي مخصوص دانشجويان علوم سياسي در مقاطع کارشناسي و ارشد و دکترا داشته ام.

وي گفت: معتقدم قرائت و روايت گفتماني که از انقلاب صورت مي‌گيرد يکي از دلايل شکاف بين نسل‌هاي جديد و انقلاب است چراکه دست اندرکاران اين مسئوليت خود به نوعي دچار سياست زدگي شده اند و به مسئله مهمي همچون آزادي بيان و رهايي از سانسور که يکي از خواسته هاي اصلي مردم بود، توجه کمتري شده است.

زيباکلام اضافه کرد: خطري که انقلاب را تهديد مي کند همانند کشتي و يا خودرويي هاي که به سرعت در حال حرکت است و بايد بيش از پيش به سمت آشنايي هرچه بيشتر نسل جديد با اهداف انقلاب گام برداريم.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: مهر

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.