تبلیغات

اعتراض انجمن منتقدان به ارايه اطلاعات نادرست در برنامه «هفت‎»

اعتراض انجمن منتقدان به ارايه اطلاعات نادرست در برنامه «هفت‎»

مهر/ شوراي مرکزي انجمن منتقدان و نويسندگان سينمايي درباره مطالب مطرح شده درباره نحوه ثبت‌نام اعضاي اين انجمن در سي و پنجمين جشنواره فيلم فجر توضيحاتي ارائه داد.
شوراي مرکزي انجمن منتقدان و نويسندگان سينمايي ايران با انتشار بيانيه‌اي نسبت به برخي مطالب مطرح شده در برنامه زنده «هفت» شبکه سه واکنش نشان داد.
در متن ارسالي به رسانه‌ها آمده است: «به دنبال گفتگوي شائبه برانگيز مجري برنامه «هفت» با محمد حيدري دبير سي و پنجمين جشنواره فيلم فجر و ارايه اطلاعاتي نادرست، شوراي مرکزي انجمن منتقدان و نويسندگان سينمايي ايران بيانيه‌اي را جهت روشن شدن افکار عمومي منتشر کرد.
متن اين بيانيه به شرح زير است:
به نام پروردگار هستي‌بخش
جمعه شب ١٧ دي ماه در برنامه سينمايي «هفت» و درگفت‌وگوي مجري اصلي برنامه با دبير محترم سي و پنجمين جشنواره فيلم فجر به شکل شائبه برانگيزي از ثبت نام ١٧٠٠ عضو انجمن منتقدان و نويسندگان سينمايي براي حضور در سالن نمايش رسانه‌ها در ايام برگزاري جشنواره خبر داده و عنوان شد که بسياري از اين افراد نمونه مطلب مجعول ضميمه ثبت درخواست خود کرده‌اند، مدتي قبل هم مدير محترم روابط عمومي جشنواره به همين نکته اشاره داشتند. متاسفانه با اين شکل از اطلاع رساني چنين تصور غلطي به وجود آمده – يا سعي شده به وجود آيد - که ازدحام هر ساله در سالن سينماي رسانه ناشي از حضور ١٧٠٠ عضو انجمن منتقدين و نويسندگاني است که بسياري از آنان تقلب کرده‌اند و مطلب ديگران را به نام خود جا مي‌زنند.
جهت تنوير افکار عمومي لازم به توضيح است که انجمن منتقدان نه ١٧٠٠ عضو که حدود ٤٠٠ عضو دارد و مطابق فهرست ارايه شده از سوي روابط عمومي جشنواره به شوراي مرکزي انجمن حدود ٢٢٠ عضو انجمن درخواست اينترنتي دريافت کارت جشنواره سي‌وپنجم را ثبت کرده‌اند.
صرف نظر از اينکه اساسا منوط کردن دريافت کارت جشنواره به ارايه نمونه مطلب بدعتي است که درستي يا نادرستي آن براي جشنواره ملي فيلم فجر جاي چون و چرا بسيار و اعتراض دارد، مطابق ليست ارايه شده از سوي روابط عمومي جشنواره به انجمن، تنها تعدادي از اين ٢٢٠ نفر مطالبي بدون امضا ضميمه درخواست خود کرده بودند که متفاوت است با ثبت مطلب ديگران به نام خود.
اميد است دبير محترم جشنواره سي‌وپنجم فجر با دقت نظر و رعايت امانت در ارايه اطلاعات و آمار دقيق، شان و جايگاه جشنواره تحت مديريت خود و نهادهاي مرتبط با جشنواره را حفظ نمايند.
شوراي مرکزي انجمن منتقدان و نويسندگان سينمايي ايران»با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: مهر

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.