تبلیغات

فقرزدایی با کارآفرینی ایجاد می‌شود

به گزارش افکارنیوز،

علی ربیعی در چهارمین جشنواره رهبران کارآفرین، گفت: امروز نیاز به ائتلاف بزرگی برای حل مسائل داریم و مفهوم کارآفرینی یک نوع نگاه به معنی ایجاد ثروت برای خود و جامعه است، کارآفرینی هر روز در جامعه پر مفهوم‌تر می‌شود، روزی کارآفرینی فقط یک مفهوم انتزاعی بود اما امروز در دانشگاه‌ها خوب کار می‌شود.

وزیر رفاه ادامه داد: کارآفرینی ارتباط تنگاتنگی با رشد، توسعه و اشتغال کشور و فقرزدایی دارد این در حالی است که ما تجارب تلخی از نظریه‌های فقرزدایی داریم.

وی افزود: فقرزدایی با کارآفرینی ایجاد می‌شود و ما کارآفرینی را نباید یک مفهوم دست‌نیافتنی بدانیم چون نیاز داریم کارآفرینی را به یک تفکر در جامعه گسترش دهیم.

وزیر رفاه با اشاره به کشورهای تازه صنعتی شده و اینکه تنها راه میانبر تغییر تفکر انسان‌ها بوده، گفت: اگر بخواهیم تغییر بنیادین در کشور بدهیم باید تلاش کنیم کشوری کارآفرین داشته باشیم، یعنی هر ایرانی در هر جایی یک ایده و حرکت نو داشته باشد.

وی گفت: کشور 5 تا 10 سال زمان برای رسیدن به نقطه مطلوب دارد و امسال سال شکوفایی دولت و سال آینده سال جهش دولت خواهد بود و ما باید مفهوم کارآفرینی را در قالب مفهوم های خرد در کشور گسترش دهیم.

وزیر رفاه، گفت: دولت هم باید فکر کند که چگونه مفهوم کارآفرینی را گسترش دهد و اولین کار باز کردن گره‌ها است. ما سعی کردیم که حداقل در این سال‌ها اقتصاد را قابل پیش‌بینی کنیم و سعی کردیم فضایی را ایجاد کنیم که حداقل اقتصادگران کشور به بازار بین‌المللی راه پیدا کنند و ما رشد سه ساله را شاهد بودیم و نیازمند ثبات رشد در طی چند سال هستیم.

ربیعی با بیان اینکه نیازمند الگوهای موفق هستید، گفت: ما نیاز داریم الگوهای کارآفرینی را در کشور گسترش دهیم.

وی افزود: ما نیاز به عقلانیت، سخت‌کوشی و اجماع بزرگ در طی چندین سال برای حل مشکلات کشور داریم.

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.