تبلیغات

غذايي براي موهاي زيبا و سالم

غذايي براي موهاي زيبا و سالم

ستاره ها/ براي داشتن موهايي با استحکام و سالم، ماهي و غلات مصرف کنيد. پروتئين و چربي امگا 3 در بهبودي موي سر به شما کمک مي‌کند. سبزيجات و هويج نيز به اين موضوع کمک مي‌کند. مراقب رژيم‌هايي باشيد که منجر به کم شدن سريع وزن مي‌شوند يا باعث مي‌شوند عناصر ضروري به بدنتان نرسد و منجر به نازک شدن يا حتي ريزش مومي‌شوند. پُري موهاي شما به ژن شما و همچنين تکنيک حالت دادن به موهايتان مرتبط است.
به گزارش ستاره ها؛ نژاد داراي موهاي قرمز، موهاي ضخيم‌تري دارند؛ در حالي که بلوندها موهاي نازک‌تري دارند ولي تعداد موهايشان بيشتر است. تغييرات ناگهاني موها مثل شکننده شدن، ريزش بيش از اندازه نشانه‌هايي از مشکلات سلامتي محسوب مي‌شوند بعضي داروها مي‌توانند منجر به ريزش مو شوند، بنابراين اگر متوجه تغييرات ناگهاني در موها شديد حتما به متخصص پوست مراجعه کنيد.
غذايي براي موهاي زيبا و سالم
مصرف ويتامين E در رژيم غذايي همچنين مي‌تواند از موخوره و چند شاخه شدن انتهاي موها پيشگيري کند. يکي از مشکلات رايج امروزي آقايان و خانم‌ها در جوامع مختلف، شيوع ريزش موي بيش از حد است که زيبايي افراد را تحت تأثير قرار مي‌دهد. بر همين اساس درمان‌هاي متفاوت براي بهبود رشد مو و نيز راه‌هاي جلوگيري از ريزش مو از استقبال قابل توجهي برخوردار است.
در انتخاب داروها و مکمل‌هاي غذايي با پزشک متخصص مشورت کنيد
خيلي از توصيه‌هاي مطرح شده متأسفانه از پايه علمي معتبري برخوردار نبوده و گاه مي‌تواند حتي سلامتي شما را تحت تأثير قرار دهد، لذا توصيه اول آن است که حتما در انتخاب داروها و نيز مکمل‌هاي غذايي با پزشک متخصص خودتان مشورت کنيد. اگرچه ويتامين E يک عنصر کليدي و حياتي براي رشد موهاست، ولي اين عنصر حياتي همچنين مزاياي بسياري را براي سلامت ساير اعضاي بدن در بر دارد، مطالعات انجام شده در مورد عملکرد اين ويتامين در بدن نشان داده‌اند که ويتامين E داراي خواص آنتي اکسيداني است و براي جلوگيري از بروز آسيب‌هاي راديکال‌هاي آزاد، بسيار مؤثر است. ويتامين E همچنين از اکسيداسيون و تخريب چربي‌ها جلوگيري کرده و همچنين از غشاهاي سلولي که بخش عمده آنها را چربي‌ها تشکيل مي‌دهند، محافظت به عمل مي‌آورد. مصرف کافي ويتامين E با کاهش گرفتگي عروق قلبي و نيز سکته قلبي همراه است. اثرات آنتي اکسيداني اين ويتامين از بروز سرطان نيز جلوگيري به عمل مي‌آورد.
با مصرف ويتامين E ميزان جريان خون به پوست سر بهتر مي‌شود
جالب است که بدانيد مصرف ويتامين E همچنين در بهبود کبد چرب توصيه مي‌شود. هرچند مکانيسم اثر ويتامين E بر تقويت موها هنوز به طور دقيق شناخته نشده است، اما تحقيقات نشان مي‌دهد ويتامين E به رشد عروق خوني و مويرگ‌هاي خون رسان به ريشه موها کمک مي‌‌کند و زماني که مويرگ‌ها افزايش يابند، جريان خون بهتر مي‌شود؛ لذا با مصرف ويتامين E ميزان جريان خون به پوست سر بهتر مي‌شود و در پيشگيري از ريزش موها تأثير بسزايي دارد.
مصرف مقادير بيشتر ويتامين E در رژيم غذايي همچنين مي‌تواند از موخوره و چند شاخه شدن انتهاي موها پيشگيري کند و به بهبود تخريب موها به علت استفاده بيش از حد از سشوار و... کمک مي‌کند. ويتامين E مي‌تواند براي موهاي خشک و آسيب‌ديده مفيد باشد و مصرف مقادير کمي ويتامين اي در روز، موهاي خشک را بهبود خواهد داد و ساقه موها را تقويت خواهد کرد. بهتر است براي تقويت موها مقادير ويتامين اي را در رژيم غذايي خود افزايش دهيد. ميزان دوز مصرف مجاز روزانه ويتامين اي در حدود ۴۰۰ واحد بين‌المللي (IU) است و مصرف دوز بيشتر از ۱۰۰۰ واحد بين‌المللي (IU) مي‌تواند سمي باشد و مصرف دوز بالاي ۱۰۰۰۰ واحد در روز در صورتي که مکرر مصرف شوند، مي‌تواند بالعکس موجب کاهش موها شود؛ البته پس از توقف مصرف دوز بالا، موها باز خواهندشد.
توجه داشته باشيد اين نوع ويتامين از ويتامين‌هاي محلول در چربي بوده و ميزان بيش از حد مصرف آن، مي‌تواند اثرات سوئي بر سلامتي شما داشته باشد. ويتامين E به طور طبيعي در روغن‌هاي گياهي و سبزيجات برگ سبز تيره، جگر، تخم مرغ و مغزها يافت مي‌شود. روغن‌هاي گياهي مثل سويا، ذرت، گلرنگ، آفتابگردان و جوانه گندم از منابع خوب ويتامين اي به شمار مي‌آيند. بنابراين براي دريافت مقادير بيشتري از ويتامين اي مي‌توانيد موارد مذکور را به رژيم غذاييتان بيفزاييد يا اينکه تحت نظر پزشک مکمل‌هاي ويتامين E را مصرف کنيد.
از آنجا که در رژيم‌هاي غذايي کاهش وزن منابع چربي دريافتي محدود مي‌شوند، خطر کمبود دريافت ريزمغذي‌ها به ويژه ويتامين‌هاي محلول در چربي هميشه وجود دارد. اين خطر به ويژه در رژيم‌هاي بسيار محدود شونده بيشتر مشاهده مي‌شود. بر همين اساس يکي از مشکلات رايج در زمان رژيم کاهش وزن، ريزش مو بوده که مي‌تواند ناشي از دريافت ناکافي ويتامين E باشد؛ لذا در هنگام رژيم غذايي اول آنکه از رژيم‌هاي بسيار محدود کننده استفاده نکنيد و دوم آنکه در مورد استفاده از ريز مغذي‌ها به ويژه ويتامين E با پزشک معالج خود مشورت کنيد.


با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: ستاره ها

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.