تبلیغات

دانلود از گوگل پلی استور 2 برابر اپ استور اپل، درآمد اپ استور اپل دو برابر گوگل پلی استور

App-Store-vs-Google-Play

دو فروشگاه بزرگ نرم افزاری برای دو پلتفرم اصلی موجود در بازار که در رقابت مستقیم با یکدیگر هستند و معمولا آمار جالبی از آن ها منتشر می شود. با نزدیک شدن تعداد برنامه های موجود در هر دو فروشگاه نرم افزاری، حالا بیشتر آمار دانلود و درآمد از این فروشگاه ها اهمیت پیدا کرده است. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا بررسی Annie app را از وضعیت این دو فروشگاه ببینیم.

https---s3-amazonaws.com-files.appannie.com-reports-App-Annie-2015-Retrospective-EN.pdf-aliId63222184

 از نظر تعداد دانلود، وضعیت گوگل پلی استور بسیار بهتر از اپ استور اپل است. به لطف بازار های در حال توسعه مثل برزیل، هند، اندونزی، ترکیه و مکزیک، تعداد دانلود برنامه و بازی از پلی استور گوگل در سال ۲۰۱۵ به ۲۰۰ میلیون دانلود در سال رسیده است. این آمار برای اپ استور اپل برابر ۱۰۰ میلیون عدد دانلود در سال است. جالب است بدانید تعداد دانلود از گوگل پلی استور در سال ۲۰۱۳ با میزان دانلود برنامه از اپ استور اپل در همین سال برابر و مقدار ۱۰۰ میلیون عدد در سال بوده است. این یعنی فروشگاه نرم افزاری اپل طی ۳ سال اخیر هیچ رشدی نداشته است در حالی که فروشگاه نرم افزاری گوگل شاهد رشد ۲ برابری بوده است. مشخصا تعداد دانلود برنامه و بازی توسط اندرویدی ها به لطف فروشگاه های نرم افزاری ثالث به شکل محسوسی بیشتر از این آمار است.

https---s3-amazonaws.com-files.appannie.com-reports-App-Annie-2015-Retrospective-EN.pdf-aliId63222184-1میزان درآمد اما جاییست که مسلما برای توسعه دهنده ها اهمیت بسیاری دارد و در آن شاهد رشد بیشتر در فروشگاه نرم افزاری اپل هستیم. تفاوت میان درآمد توسعه دهنده های اندروید و iOS به شکل مشخصی زیاد است، تقریبا دو برابر! البته اگر تعداد دانلود را هم در این آمار تاثیر بدهیم، به درآمد ۴ برابری برای توسعه دهنده های iOS میرسیم!

اما دلیل چیست؟ آیا توسعه دهنده اندرویدی واقعا تا این حد کمتر درآمد دارد؟ در گزارش Annie app برخی موارد در نظر گرفته نشده است، حداقل شفاف سازی نشده که در نظر گرفته شده یا خیر. این موارد اول شامل برنامه های رایگان اندرویدی که از راه تبلیغات درآمد کسب می کنند اما در iOS پولی هستند و دوم درآمد از راه پرداخت درون برنامه ای است. مشخص نیست که درآمد حاصل از پرداخت درون برنامه ای در این گزارش لحاظ شده است یا خیر.

google-play-vs-apple-app-store_AndroidHeadlines_FullyC_001

به هر روی می دانیم که مشخصا درآمد از فروشگاه نرم افزاری اپل بیشتر است اما تا این حد!؟ این جنبه گزارش زیر سوال است. در اندروید برنامه های کرک شده به راحتی نصب می شوند، حتی دانلود برنامه رایگان هم لزوما از گوگل پلی استور انجام نمی شود و به دلیل همین آزادی، نمی توان آمار خیلی دقیقی از آن بدست آورد.

در نهایت از شما می پرسیم، کدام پلتفرم را برای استفاده انتخاب می کنید و اگر توسعه دهنده هستید، کدام یک را برای توسعه؟

phonearena

لینک کوتاه

Closeبرای امتیاز دهی به این مطلب، لطفا وارد شوید: برای ورود کلیک کنید

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار