تبلیغات

کاربرد بیوتکنولوژی از تولید سیب و پرتقال تا ساخت صنایع دفاعی

ایران در حوزه بیوتکنولوژی در بین کشورهای اسلامی رتبه اول و در بین کشورهای دنیا رتبه بیست و سوم را دارد.

نه تنها دانشمندان، بلکه بسیاری از دانش آموزان، این روزها با تولید محصولات بیوتکنولوژی توانسته اند گامی مهم برای نجات محیط زیست بردارند که این محصولات با حمایت مسئولان می‌تواند بسیار موثر واقع شوند.

برای مثال دانش آموزان ایرانی پلاستیک هایی را ساخته اند که جذب طبیعت می شود و یا داروهای ضد سرطان با خاصیت گیاهان دارویی تولید کرده اند و یا دستگاهی را ساخته اند که قارچ های خوراکی را با کیفیت مرغوب‌تری تولید می کند.

یکی دیگر از کاربردهای زیست‌فناوری در تولید داروهای ام اس است که یک شرکت دانش بنیان از طریق ژن های گرفته شده از موش آزمایشگاهی و طی فعل و انفعالاتی آن را تولید کرده است.

تولید محصولات کشاورزی تراریخته مانند برنج هم یکی دیگر از محصولات تولید شده به روش بیوتکنولوژی است که منجر به بهره‌وری بالای محصولات می شود.

تولید گیاهان و میوه های ارگانیک بدون استفاده از کودهای شیمیایی و یا سایر کودها، از جمله مهم‌ترین خاصیت های زیست‌فناوری است. محصولات کشاورزی با استفاده از این روش خوش طعم و بدون آفت تولید شده و مانع از آلودگی محیط زیست می شوند.

از جمله محصولات ارگانیک تولید شده در کشور می توان به سیب، توت فرنگی، مرکبات و سبزیجات ارگانیک اشاره کرد.

زیست‌فناوری در صنایع دفاعی هم کاربردهای بسیاری دارد، اما به دلیل مسائل امنیتی امکان ارائه گزارش در این زمینه وجود ندارد.

انتهای پیام/

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.