تبلیغات

به روزرساني ويژه بالون هاي اينترنتي آلفابت

به روزرساني ويژه بالون هاي اينترنتي آلفابت

زوميت/ گوگل ايکس که يکي از زيرشاخه‌هاي کمپاني آلفابت به‌حساب مي‌آيد، از به‌روزرساني ويژه و بهبود عملکرد بالون‌هاي اينترنتي خود خبر داده است.

با ارتقاء عملکرد بالون‌هاي اينترنتي X، يک گام ديگر به برآورده شدن رؤياي توزيع اينترنت از طريق بالون‌هاي اينترنتي در نواحي شهري و روستايي نزديک شده‌ايم. مسئولان ايکس اعلام کرده‌اند پروژه لون (Project Loon) از الگوريتم مسيريابي جديدي بهره‌مند شده است که امکان حرکت دسته‌اي بالون‌ها را به‌منظور تمرکز بر توزيع اينترنت براي ناحيه‌اي خاص فراهم مي‌کند. بد نيست بدانيد تا پيش از اين، هدف از پروژه لون، توزيع بالون‌ها در سراسر جهان بود. در قالب طرح قديمي، بالون‌هايي جديد جايگزين بالون‌هاي قديمي مي‌شدند که به هر دليلي از دور خارج شده بودند.

در الگوريتم جديد، از تکنولوژي يادگيري ماشيني استفاده شده است تا بالون‌ها در قالب حرکت گروهي هدايت شوند و حتي از اطلاعات مربوط به الگوهاي وزش باد و فاکتورهاي ديگر هم در مديريت آن‌ها استفاده شود. با اين تفاسير، بالون‌هاي پروژه لون را مي‌توان به نواحي و مناطقي ارسال کرد که براي چند هفته به اينترنت نياز دارند.

با وجود بهره‌مندي از اين به‌روزرساني، پروژه يادشده همچنان سال‌ها با بهره‌برداري تجاري فاصله دارد. بخش توسعه بالون‌هاي اينترنتي تا زماني که مشخص شود خروجي آن امکان راه‌اندازي کسب و کار موفقي را دارد، در قالب زيرشاخه بخش ايکس به فعاليت خود ادامه خواهد داد. بخش Waymo زيرشاخه فعال آلفابت در حوزه توسعه خودروهاي بدون راننده، جديدترين فارغ‌التحصيل ايکس به‌حساب مي‌‌آيد که در ماه دسامبر، فعاليت مستقل خود را آغاز کرد.مطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»منبع: زوميت

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.