تبلیغات

التهاب بازار خودرو با برخي سياستگذاري‌ها

التهاب بازار خودرو با برخي سياستگذاري‌ها

مهر/ رئيس انجمن واردکنندگان خودرو از غيرفعال بودن واردکنندگاني که فعاليت آنها از سوي وزارت صنعت متوقف شده خبر داد و گفت:عدم ثبات در سياستگذاري‌ها، بازار خودروهاي وارداتي را ملتهب مي‌کند.
فرهاد احتشام‌زاد در خصوص توقف فعاليت برخي نمايندگي‌هاي واردکننده خودرو از سوي وزارت صنعت گفت: هر ساله به اين نمايندگي‌ها زمان داده مي‌شد تا مجوزهاي خود را تمديد کنند؛ اما امسال اين قضيه مقداري حساس‌تر شد و مجوز آنها را باطل کردند.

وي با اشاره به اينکه البته اين دسته از واردکنندگان که فعاليت آنها متوقف شده، در بازار چندان فعال نبودند، اظهار داشت: بنابراين، توقف فعاليت آنها مشکلي را در بازار خودروهاي وارداتي ايجاد نمي‌کند؛ البته يکي از آنها در حال پيگيري براي تمديد مجوز است و در مورد يک نمايندگي ديگر که فعال‌تر از بقيه بود، در حال پيگيري هستيم تا حق و حقوق آن از بين نرود.

رئيس انجمن واردکنندگان خودرو با تأکيد بر اينکه در بخش فعاليت واردکنندگاني که نمايندگي نيستند هم، در حال انجام برخي تغييرات هستيم، افزود: فعاليت اين واردکنندگان تأثير مستقيم را در بازار مي‌گذارد؛ بنابراين شرايط جديدي براي آنها ايجاد مي‌شود.

احتشام‌زاد در خصوص وضعيت بازار خودروهاي وارداتي اظهار داشت: در حال حاضر بازار اين خودروها ملتهب است و به دليل برخي تصميم‌گيري‌ها که مدام در حال تغيير است، اين بازار را با التهاب مواجه مي‌کند.

وي با تأکيد بر اينکه بازار خودروهاي وارداتي تحت تأثير اين تصميم‌گيري‌ها، آبستن حوادث است، گفت: عدم ثبات در تصميم‌گيري‌ها و برخي سياستگذاري‌ها که به تازگي اعلام شده، اثرات سوء را بر بازار خودروهاي وارداتي مي‌گذارد و اميدواريم بتوانيم با رايزني برخي از اين سياستگذاري‌ها را روشن‌تر و شفاف‌تر کنيم.

بر اساس اين گزارش، وزارت صنعت، معدن و تجارت فعاليت چند شرکت واردکننده خودرو از جمله اُپل، هوندا، اشکودا، BMW، سئات و آئودي را به دليل اينکه نتوانستند از نمايندگي مستقيم خودروسازان خارجي مجوز بگيرند، متوقف کرد.


با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: مهر

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.