تبلیغات

واردات گاز از ترکمنستان دوباره صورت مي‌گيرد؟

واردات گاز از ترکمنستان دوباره صورت مي‌گيرد؟

فارس/ سخنگوي شرکت ملي گاز ايران گفت: هيچ اتفاق جديدي در خصوص واردات گاز از ترکمنستان صورت نگرفته و واردات گاز از همسايه شرقي همچنان قطع است.

مجيد بوجارزاده با اشاره به اينکه هيچ اتفاق جديدي پس از قطع واردات گاز از ترکمنستان از ابتداي دي ماه رخ نداده است،گفت: در صورتي که توافق جديدي با ترکمنستان انجام شود و گاز از اين همسايه شرقي وارد شود قطعا اطلاع رساني خواهيم کرد.

به گزارش خبرنگار فارس اخيرا يکي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي از واردات روزانه 10 ميليون متر مکعب گاز از ترکمنستان خبرداده است.

همچنين يکي از مسئولان منطقه شمال کشور نيز پيشتر اعلام کرده بود واردات گاز از ترکمنستان از سر گرفته شده است.

اين گزارش حاکي است از ابتداي دي ماه سال جاري واردات گاز از ترکمنستان که روزانه بيش از 2 ميليون مترمکعب بود به يکباره قطع شد.

ظاهرا قطع گاز از ترکمنستان به دليل مشکلات مالي ايجاد شده بين ايران و ترکمنستان بود. هرچند اخيرا معاون وزير نفت در شرکت ملي گاز ايران اعلام کرده است مدارک مورد نياز براي شکايت از ترکمنستان در داوري سوئيس در حال جمع آوري است.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: فارس

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.