تبلیغات

مکمل‌هاي گياهي از پيشرفت بيماري کبد چرب و ديابت جلوگيري مي‌کنند

مکمل‌هاي گياهي از پيشرفت بيماري کبد چرب و ديابت جلوگيري مي‌کنند

همشهري آنلاين/ تحقيقات انجام شده در دانشگاه علوم پزشکي اراک نشان داد تاثير مکمل‌هاي گياهي و آنتي‌اکسيداني‌ در کنترل بيماري‌هاي مختلف همچون ام اس، ديابت و کبد چرب موثر است.
دکتر علي‌اکبر ملکي‌راد مجري اين طرح در خصوص بررسي آلاينده‌ها بر روي بيماري‌هاي خاص به خبرنگار ايسنا، گفت: يکي از بيماري‌هايي که با محققان گروه مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکي اراک بويژه دکتر فرجي بر روي آن در حال فعاليت هستيم، بيماري ام اس است.

وي ادامه داد: در اين تحقيقات تاثيرات آنتي‌اکسيدان‌هاي طبيعي مکمل‌هاي گياهي و آنتي اکسيداني بر بيماران مورد سنجش قرار مي‌گيرد.

اين محقق خاطرنشان کرد: اين تحقيقات طي چند ساله انجام شده و نتايج آن نشان مي‌دهد که آيا اولا آلاينده‌هاي محيطي مي‌توانند در ايجاد يا تاثير و پيشرفت بيماري‌ها دخالت داشته باشند و آيا اين مکمل‌ها مي‌توانند در کنترل پيشرفت اين بيماري‌ها نقش داشته باشند يا خير.

وي گفت: مکمل‌هاي گياهي مي‌توانند با کنترل بيماري از پيشرفت بيماري کبد چرب و ديابت جلوگيري کنند و در مطالعات آنزيم‌هاي کبدي با همين مکمل‌هاي گياهي کنترل شوند.

ملکي راد تصريح کرد: از آنجا که براي ام اس، کبد چرب و ديابت دارو و درمان قطعي وجود ندارد اين داروهاي گياهي مي‌توانند از پيشروي بيماري جلوگيري به عمل آورند.

سرپرست دانشگاه پيام‌نور استان مرکزي بيان کرد: همين مکمل‌ها را مي‌توان در ادارات و کارخانجات استفاده کرد و اين افراد مي‌توانند همانند برخي از کشورهاي دنيا به جاي مصرف دوغ و نوشابه از اين مکمل‌ها به صورت دمنوش يا نوشيدني سرد استفاده کنند.

وي ادامه داد: به دليل اينکه دوز مجاز مکمل‌هاي گياهي عوارض جانبي ندارند، همه افراد اعم از مردم شهرهاي آلوده، کارگران، رانندگان و بويژه افرادي که بيشتر در معرض آلاينده‌ها قرار دارند مي‌توانند از آنها استفاده کنند.

ملکي‌راد خاطرنشان کرد: برخي از اين مکمل‌ها تجاري سازي شده و موفق به دريافت مجوز از سوي سازمان غذا و دارو شده و آماده ارايه به بازار هستند.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: همشهري آنلاين

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.