تبلیغات

کودک/ تأثير نکتار گياه آگاو در بهبود سرفه کودکان

کودک/ تأثير نکتار گياه آگاو در بهبود سرفه کودکان

بيتوته/ پژوهشگران به اين نتيجه رسيدند که نکتار آگاو بهترين دارو در بهبود علائم سرفه در کودکان کم سن است.
پيش‌ازاين يک مطالعه نشان داده بود که مصرف عسل توسط کودکان، تأثيري بيشتر از آگاو بر روي سرفه کودکان داشت. بااين‌وجود يکي از مشکلاتي که سبب مي‌شود نتوان در همه موارد از عسل استفاده کرد، خطر بروز بوتوليسم در کودکان زير يک سال است.
نکتار آگاو داراي خواص مشابه عسل است، ولي درعين‌حال خطر بوتوليسم براي کودکان را به همراه ندارد. در يک آزمايش که 119 کودک 2 تا 47 ماهه که به پزشک متخصص اطفال مراجعه کرده بودند، مشخص شد که ميزان اثرگذاري نکتار آگاو بر بهبود علائم سرفه در کودکان زير يک سال بيشتر از اثر دارونما بود.
از سوي ديگر، يکي از ايراداتي که به اين مطالعه وارد مي‌شود، غيردقيق بودن ارزيابي بهبود سرفه در کودکان است. ازآنجاکه بسياري از اين کودکان نمي‌توانند خودشان بهبود سرفه را گزارش دهند، پژوهشگران بايد به حرف‌هاي والدين در اين زمينه اتکا کند. بااين‌حال اين پژوهشگران بر اين باورند که چون در طب اطفال، معمولاً حرف والدين ملاک است، در اينجا هم مي‌توان به سخنان آن‌ها اعتماد کرد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: بيتوته

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.