تبلیغات

7 مکان جادویی با نورهای زیبا + تصاویر

به گزارش خبرنگار اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ هر سال ایالت آلاسکای آمریکا و همچنین شمال‌غربی کانادا میزبان گردشگران زیادی است که به دنبال شفق قطبی راهی این  مناطق می‌شوند.

Aurora یا شفق قطبی، نور های زیبایی هستند که به طور طبیعی در آسمان دیده می شوند و معمولا در شب و در عرض های جغرافیایی قطبی به چشم می خورند. آن ها در یونوسفر تشکیل می شوند و در سپیده دم قطبی قابل مشاهده هستند. در عرض جغرافیایی قطب شمال به آن ها شفق های شمالی نیز گفته می شود که این نام بر گرفته از نام رب النوع رومی سپیده دم و نام یونانی باد شمالی است که در سال ١٦٢١ توسط Pierre Gassendi  روی این پدیده طبیعی گذاشته شد.

شفق های قطبی معمولا از سپتامبر تا اکتبر و از مارس تا آوریل اتفاق می افتند. بعضی از قبایل کانادایی به این پدیده رقص ارواح می گویند. در قطب جنوب نیز این اتفاق می افتد ولی فقط در جنوبی ترین عرض جغرافیایی قابل رویت است.شفق قطبی در برخورد ذرات باردار از مگنتوسفر زمین که معمولا الکترون و گاهی اوقات پروتون هستند و ذرات سنگین تر با اتم ها و مولکول های بالاتر (اتمسفر از ٥٠ تا ٨٠ کیلومتر بالاتر) به وجود می آیند. در ادامه تصاویری از مکان های جادویی با نورهای زیبا را مشاهده خواهید کرد.

یخچال کاریلاریک در شمال گرینلند

7 مکان جادویی با نورهای زیبا+تصاویر

تاسمانی در استرالیا


7 مکان جادویی با نورهای زیبا+تصاویر

پارک ملی کوهستانی آبیسکو در شمال سوئد

7 مکان جادویی با نورهای زیبا+تصاویر

آبدره ترومسو در نروژ


7 مکان جادویی با نورهای زیبا+تصاویر////////////دپوی جمعه

دریاچه یلونایف در کانادا

7 مکان جادویی با نورهای زیبا+تصاویر

فیربنکس در آلاسکا

7 مکان جادویی با نورهای زیبا+تصاویر

کوه کریک جوفل در سواحل غربی ایسلند

7 مکان جادویی با نورهای زیبا+تصاویر

انتهای پیام/

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.