تبلیغات

ضرورت بهره مندی کمیته امداد از ظرفیت های قوای سه‌گانه برای رفع محرومیت

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مهندس سید امیرمنصور برقعی قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) در دومین روز از همایش مدیران کل کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به اساسنامه کمیته امداد و ظرفیت های مطلوب آن برای کمیته امداد به عنوان یک نهاد مردمی، اظهار داشت: باید مفاد آن را به دقت مطالعه و بر اساس آن اهداف خود را شناسایی و عملیاتی کنیم.

وی با اشاره به اینکه هیئت امنای کمیته امداد اختیار پیشنهاد سیاست های کلان در حوزه حمایتی به دیگر سازمان ها و نهاد ها را دارد که این موضوع از ظرفیت های اساسنامه کمیته امداد محسوب می‌شود، افزود: ما باید از این ظرفیت‌ها به خوبی بهره‌مند شویم، چرا که ظرفیت این نهاد بسیار مطلوب است و هیچ نهادی در کشور همچون کمیته امداد این ظرفیت را برای کمک به محرومان و نیازمندان ندارد.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) به بهره مندی این نهاد از ظرفیت سه قوه برای حمایت از محرومان که از سوی مقام معظم رهبری به سران قوا ابلاغ شده است اشاره و مطرح کرد: این ظرفیت ها به کمیته امداد توان مضاعفی می‌دهد که بتواند سیاست های مورد نیاز در حوزه را تصویب، پیشنهاد و پیگیری کند.

برقعی با تاکید بر اینکه تمامی این ظرفیت ها به ما نشان می دهد که اگر کمیته امداد یک نهاد بزرگ است به لحاظ ساختاری(اداری) باید تمام تلاش خود را برای رفع محرومیت در کشور به کار ببندد، اظهار کرد: توجه کنیم که تنها راه انجام امور تصدی گری نیست؛ اگر نخواهیم کاهش تصدی گری داشته باشیم امکان چابک سازی در کمیته امداد وجود ندارد، هرچه افزایش خدمات و کاهش تشکیلات با نظارت و کنترل انجام شود، در اعمال نقش راهبردی و مدیریت نتیجه گیری بهتری داریم.

وی با اشاره به اینکه خیریه ها بهترین و نزدیک ترین همراه کمیته امداد برای کمک به محرومان هستند، تصریح کرد: هرچند کمیته امداد تصدی گری مراکز نیکوکاری و خیریه ها را بر عهده ندارد اما باید تلاش کنیم با خیریه هایی که دارای مجوز هستند ارتباط بیشتری برقرار کنیم که این خود موضوعی برای کاهش تصدی گری و چابک سازی در کمیته امداد است.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) در ادامه به سیاست هایی که در سال ۹۵ به تصویب هیئت امنا رسیده است، اشاره و مطرح کرد: ۱۰ آذر ماه سال گذشته سیاست های کلی برنامه ششم را مبتنی با سیاست های کلی برنامه ششم ابلاغی به تمامی استان ها و معاونت ها ابلاغ کردیم که بر اساس آن برنامه های اجرایی سال ۹۶ تمامی حوزه ها تعیین و مشخص شد.

برقعی ادامه داد: ۲۶ خرداد ماه سال جاری سیاست های فرهنگی امداد در هیئت امنا تصویب شد که بر اساس آن مقرر شد مبانی نظری فعالیت های فرهنگی کمیته امداد باید عاری از هرگونه شائبه غیر دینی باشد.

وی با اشاره به تصویب سیاست های توسعه و ساماندهی امور خیر و احسان در تاریخ ۲۰ آذر ماه ۹۵ گفت: ایجاد نظام مشارکتی تخصصی پیش بینی شده که اجرایی کردن آن برای درک معنا و مفهوم یک کار مشترک بین استان ها و حوزه مشارکت ها وجود دارد، سیاست های بحث مسکن، جهیزیه، ابعادی از نیازهای بهداشت روان و سلامت آموزش و تربیت ایتام و خانواده های مددجو موارد تعیین شده در این بند از اساسنامه است. این در حالی است که درصدد تصویب طرح نظام ملی خیر و احسان هستیم که بر اساس آن تمامی مردم و نهادها با همکاری یکدیگر برای رفع مشکلات نیازمندان اقدام می کنند.

قائم مقام کمیته امداد با بیان اینکه صندوق قرض الحسنه کمیته امداد باید حرکت رو به جلویی داشته باشد، تصریح کرد: توسعه هرچه بیشتر در فعالیت های قرض الحسنه باید مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام/

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.