تبلیغات

پرونده «اکبر جوجه» روي ميز کميسيون اصل ۹۰

پرونده «اکبر جوجه» روي ميز کميسيون اصل ۹۰

فارس/ جمعي از رستوران‌داران کشور شکوائيه‌اي را از اداره مالکيت صنعتي به دليل انحصاري کردن يک غذاي محلي (اکبر جوجه) به نام يک فرد خاص را به کميسيون اصل 90 مجلس ارائه کردند.

در بخشي از اين شکوائيه آمده است:
غذاي محلي و معروف اکبر جوجه از دهه چهل در نواحي شمال کشور و در مجالس و رستورانها بعنوان غذاي محلي مانند ساير غذاها از قبيل ميرزاقاسمي، جوجه ناردون، فسنجان و بسياري ديگر از غذاهاي محلي مورد طبخ قرار مي گيرد. اما متاسفانه اداره مالکيت صنعتي در اقدامي غيرمرسوم و شائبه برانگيز اقدام به ثبت نام اکبر جوجه در قالب علامت کرده و مالکيت تبليغ و توزيع اين غذا را در انحصار يک شخص قرار داده است.

در بخش ديگري از اين نامه اعتراضي با تاکيد بر اينکه اداره مالکيت صنعتي با ثبت نام غذاي اکبرجوجه در قالب علامت تجاري عملا ديگر رستوران داران را از تبليغ وطبخ اين غذاي محلي منع کرده و توزيع غذاي فوق را منحصرا در اختيار يک شخص قرار داده عنوان شده است: اگر رستوران داري غذاي اکبر جوجه را تبليغ و يا توزيع کند مالک اين علامت قانونا حق داشته عليه وي شکايت و کليه تبليغاتي که نام اکبر جوجه در آن ذکر شده را جمع آوري و امحا کند در حاليکه حق طبيعي هر رستوران داري است که غذاهاي مورد عرضه را به صور مختلف تبليغ کند که متاسفانه مالک اين علامت با حق قانوني ايجاد شده براي وي، عليه رستوران داراني که بدون اجازه اقدام به تبليغ غذاي اکبرجوجه کنند به شدت برخورد مي کند. رستوران داران در پايان اين نامه انحصاري کردن نام اين غذاي محلي را بر خلاف رويه مرسوم و اصل رقابت آزاد دانسته و از مراجع ذي صلاح خواستار رسيدگي به اين معضل شده اند.


با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: فارس

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.