تبلیغات

کارهای اشتباه که شخصیت اجتماعی شما را نابود می‌کند

به گزارش افکارنیوز،

اینکه برخی از مردم مورد توجه و علاقه دیگران قرار دارند و به اصطلاح مهره مار دارند به شرایط بسیاری بستگی است.

در وهله اول رفتار، نوع شخصیت ، آراستگی و تیپ ظاهری، شیوه برخورد با دیگران همگی در واکنش‌های مثبت یا منفی دیگران موثر است و می تواند باعث پذیرفته شدن در جمع و یا برعکس پس زدگی در اجتماع شود.

کارشناسان برای بدست آوردن احترام و علاقه دیگران توصیه می‌کنند افراد این کارها را انجام دهند:

هم به خود و هم به دیگران احترام بگذارید، با الفاظ بد و نادرست یکدیگر را صدا نکنید، کنایه نزنید، انتقاد در حد منطقی و سنجیده از دیگران داشته باشید، با صدای بلند در محیط های عمومی صحبت نکنید مگر در زمانی که باید سخنرانی انجام دهید، هنگامی که با شخصی صحبت می کنید کاملاً به او توجه داشته باشید، هنگام صحبت با گوشی تلفن همراه به محیط اطراف توجه داشته باشید و بلند صحبت نکنید.

در جمع های خانوادگی به دیگران احترام بگذارید و در حد توان خود از آنها پذیرایی و مراقبت کنید.

اگر دارای یک دانش یا تخصص ویژه هستید آن را به دیگران آموزش دهید تا در نشر علم و دانش سهیم باشید و به عنوان یک فرد دانشمند و ترویج کننده علم در سطح جامعه و دنیا شناخته شوید.

امانت داری یکی دیگر از کارهایی است که به شدت در بازخوردهای مثبت و منفی دیگران موثراست، اگر به شما امانتی سپرده می شود به دقت از آن مراقبت کنید، اگر کلامی به صورت راز به شما گفته شده خیانت در امانت نکنید، آن مطلب را به دیگران نگویید تا مورد اطمینان اطرافیانتان قرار بگیرید.

قدردان زحمات دیگران باشید و از آنها تشکر کنید، تنها استفاده از حاصل دسترنج دیگران و ناسپاس بودن به شدت می‌تواند باعث افتادن شما ازچشم دیگران شود و باعث شود دیگران به شما اعتماد نکنند و در آینده کاری برای شما انجام ندهند.

بد قولی هم یکی دیگر از کارهای اشتباه است، همیشه سر قول خودتان بایستید، قرارهای کاری، زمان ورود و خروج از شرکت، حضور به موقع در دانشگاه ، مهمانی و جلسات را جدی بگیرید و اگر هم به دلایلی مجبور به تاخیر یا حضور دیرهنگام در مراسم شدید حتماً اطلاع دهید زیرا بد قولی در این حالت می تواند باعث افت شدید محبوبیت و مقبولیت شما در اجتماع شود.

کنجکاو باشید و جستجو گر، سوال بپرسید، در جمع‌ها مشارکت داشته باشید،به فعالیت‌های گروهی، داوطلبانه و خیریه بپیوندید تا مورد توجه دیگران قرار بگیرید و شخصیتی با ارزش در اجتماع خود باشید، بی علاقه گی به مشارکت ها، تنبلی و رخوت سبب می شود تا مورد اطمینان دیگران قرار نگیرید.

شانس  و فرصت‌ها را غنیمت بشمارید و نگذارید از دست بروند، همچنین به دیگران نیز امکان نشان دادن توانایی ها و استعدادها را بدهید تا مورد توجه آنها قراربگیرید، انحصار طلبی و رفتارهای کنترل کننده شما را در چشم دیگران خراب می‌کند.

هنر نه گفتن را بیاموزید، به هر خواسته و خواهشی از سوی دیگران توجه نکنید، بویژه اگر آن با معیارهای شما در تضاد باشد، ضعف اراده  و نداشتن اعتماد به نفس آفتی جدی است و می تواند باعث آسیب شدید به شخصیت اجتماعی و کاری شما شود.

علاوه بر توانایی برای نه گفتن، عذر خواهی کردن بابت اشتباهات انجام شده هم یکی دیگر از مواردی است که باید انجام دهید، غرور و تکبر، نپذیرفتن اشتباهات و متهم کردن دیگران نیز از مواردی است که می تواند به شدت باعث افتادن شما از چشم دیگران شود.

با رعایت نکات بالا می توانید شخصیت اجتماعی مطلوبی در محل کار، تحصیل و خانواده خود بدست آورید و مورد اعتماد و مقبولیت همه قرار بگیرید.

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.