تبلیغات

افزايش اعتبار وام ويژه دکتري

افزايش اعتبار وام ويژه دکتري

مهر/ رئيس صندوق رفاه دانشجويان با اشاره به افزايش اعتبار وام ويژه دکتري گفت: در اين زمينه ۲۵ ميليارد تومان اعتبار اختصاص يافته و به دنبال آن هستيم، با کمک دولت آن را به ۳۰۰ ميليارد تومان برسانيم.

ذوالفقار يزدان مهر، درششمين نشست معاونان، مديران و روساي ادارات حوزه معاونت دانشجويي دانشگاه‌هاي منطقه ۸ کشور که به ميزباني دانشگاه دريانوردي و علوم دريايي چابهار برگزار شد افزود: در سند راهبردي کاربردي که مهم‌ترين سند صندوق است و تمام برنامه‌هاي صندوق بايد حول اين محور صورت گيرد، دو هدف را براي خود مشخص کرده‌ايم که پرداخت تسهيلات هدفمند و موثر از جمله آنها است.

وي تصريح کرد: اين صندوق رسالتي دارد که با توجه به محدوديت منابع مالي دولتي بايد به سمت خودکفايي حرکت کند که مديريت بر اموال راکد دانشگاه‌ها، مشارکت با شرکت‌هاي دانش بنيان، مديريت پروژه‌هايي که در دانشگاه وجود دارد از جمله اين اقدامات است.

رئيس صندوق رفاه دانشجويان ادامه داد: با آنکه برخي اعتبارات نظير يارانه تغذيه متمرکز نيست اما در تلاش هستيم اعتبارات تغذيه و تعمير و تجهيز خوابگاه در سال ۹۵ به صورت متمرکز در بودجه صندوق پيش‌بيني شود.

وي خاطر نشان کرد: با تلاش هاي بسيار سعي کرديم وام شهريه را از حالت طرح تملک خارج کنيم تا از سال آينده در قالب اعتبارات عمومي تخصيص يابد و در سال جاري نيز با حمايت مقام عالي وزارت و مساعدت رياست جمهوري توانستيم ۴۰ درصد اعتبارات وام شهريه سال ۹۴ را جذب کنيم.

يزدان مهر يادآور شد: از يک هزار و ۲۰۰ ميليارد تومان اعتبار مورد نياز در بخش تغذيه، دولت صرفا ۴۴۰ ميليارد تومان آن را تأمين مي‌کند و به همين دليل دانشگاه‌ها دچار مشکلات جدي مالي هستند.

وي افزود: به دنبال اين موضوع مدلي را به سازمان مديريت و برنامه‌ريزي کشور پيشنهاد داديم تا دولت ضمن تداوم همين ميزان کمک يارانه، مابقي نياز دانشگاه‌ها را در قالب تسهيلات در اختيار صندوق رفاه دانشجويان قرار دهد.

رئيس صندوق رفاه دانشجويان افزود: با مذاکرات متعدد با مسئولان سازمان مديريت و برنامه‌ريزي کشور، تلاش شد تا آنان را براي همراهي در مسير خودکفايي صندوق متقاعد کنيم لذا موافقت اوليه براي حمايت از بهبود خدمات رفاهي دانشجويان از طريق خودکفايي صندوق اخذ شده است.

يزدان مهر به افزايش اعتبار وام ويژه دکتري نيز اشاره کرد و افزود: در اين زمينه ۲۵ ميليارد تومان اعتبار اختصاص يافته و به دنبال آن هستيم تا با کمک دولت اين رقم را براي افزايش پوشش بهره مندان به ۳۰۰ ميليارد تومان در سال آينده برسانيم.

وي گفت: با وجود محدوديت‌هاي در اعتبارات دولتي تلاش کرديم از ظرفيت نهادهاي عمومي غيردولتي بهره برداري کنيم و با عقد تفاهم نامه ‌هاي همکاري تسهيلات قابل توجهي را جذب و در اختيار دانشجويان دانشگاه‌ها قرار دهيم.

رئيس صندوق رفاه دانشجويان با اشاره به اينکه ۳۰۰ خوابگاه دانشجويي در کشور کم داريم، افزود: از طريق پرداخت کمک رهن به دانشجويان براي برطرف کردن مشکلات خوابگاهي تلاش کرده‌ايم.

وي يادآور شد: بنياد ۱۵ خرداد ۲۶ خوابگاه ۳ هزار متري دخترانه در مناطق کمتر برخوردار که شامل حال سيستان و بلوچستان نيز مي‌شود، در حال احداث داردبا کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: مهر

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.