تبلیغات

ويدئو/ راهنماي استراتژي هاي موثر در For Honor

ويدئو/ راهنماي استراتژي هاي موثر در For Honor

ديجياتو/ خيلي ساده بگوييم، فور آنر گيم پلي بسيار خوب، ولي سخت و چالش برانگيزي دارد. مکانيزم هاي اين بازي با اين که در ظاهر ساده و بي آلايش به نظر مي رسند، اما پياده کردن شان در جريان مبارزه، بسيار سخت است و دقت و تجربه بالايي را مي طلبد.

گيم پلي ففور آنر تقريبا با تمامي بازي هايي که تاکنون ديده ايد متفاوت است. به دليل دليل خاص و سخت بودن گيم پلي اين بازي، نياز داريد که چند ساعت اول را فقط به يادگيري مکانيزم هاي کلي بازي اختصاص دهيد. با اين اوصاف هم براي توضيح مختصر مکانيزم هاي اصلي فور آنر، اين مقاله را آماده کرده ايم.

اما واقعا چرا يادگيري مکانيزم هاي فور آنر، تا اين حد حائز اهميت است؟ به خاطر اين که دست يافتن به پيروزي بدون تسلط بر آن ها واقعا ممکن نيست. اگر با گيم پلي فور آنر آشنا نباشيد، صرفا بايد يک سري دکمه را به صورت کاملا تصادفي فشار دهيد. اين گونه بازي کردن بدون فکر و منطق، نه تنها منجر به شکست تان خواهد شد، بلکه هيچ جذابيتي هم ندارد.

هر کدام از مکانيزم هاي فور آنر را احتمالا قبلا در بازي هاي بسياري ديده ايد. مثلا در اغلب بازي هاي فايتينگ، ضربات به دو دسته سبک و سنگين تقسيم مي شوند. مکانيزم هاي مانند جاخالي دادن هم که از اصلي ترين روش ها براي بقا در سري دارک سولز است. اما ترکيب تک تک اين مکانيزم ها باعث شکل گيري گيم پلي بسيار منحصر به فردي شده که نظيرش را در هيچ بازي ديگري نديده ايم.

پس بگذاريد برويم سراغ اصل مطلب و به گيم پلي فور آنر بپردازيم.

Guard Mode
وقتي با سربازان عادي مبارزه مي کنيد، صرفا بايد پشت سر هم دکمه هاي حمله را بفشاريد تا شخصيت تان سربازان تيم حريف را يکي يکي از پيش روي بردارد. هنگام مبارزه با اين سربازان، نياز چنداني به صبر و حوصله نيست، اتفاقا بايد هر چه سريع تر از شرشان خلاص شويد. اما وقتي يکي از هيرو هاي دشمن از راه مي رسد، آن روي جذاب گيم پلي فور آنر خود را نشان مي دهد.

ابتدايي تريم مکانيزم گيم پلي فور آنر، Guard Mode نام دارد. مبارزه ها در اين بازي بيشتر به شکل دوئل هستند، پس براي مبارزه تن به تن با حريف هم بايد کاملا روي وي متمرکز شويد. با فشردن کليد مربوط به Guard Mode، دوربين بازي بر حريف قفل مي شود و به شما اجازه مي دهد که کاملا حرکات او را تحت نظر بگيريد.

دقت کنيد که در Guard Mode، دوربين بازي کاملا روي حريف قفل مي شود و کنترل آن ديگر به دست شما نيست. در واقع لزومي هم ندارد که در هنگام مبارزه تن به تن دوربين را به صورت دستي کنترل کنيد. حتي هنگام مبارزه با بيش از يک هيرو هم باز نياز به کنترل دستي دوربين نيست.

در Guard Mode، آنالوگ سمت راست و يا موس، ديگر نه براي کنترل دوربين، بلکه براي تغيير دادن حالت Stance تان به کار مي رود. پس اگر اشتباها بخواهيد در Guard Mode دوربين تان را تغيير دهيد، stance تان عوض مي شود و تغيير بي موقع در Stance هم عواقب خوبي نخواهد داشت. Stance مکانيزم بسيار مهم ديگري است که در ادامه به آن خواهيم پرداخت.

Stance
سيستم Stance، در واقع حالت و جهتي را مشخص مي کند که هيرو تان سلاح و يا سپرش را نگه داشته. به طور کلي سه نوع Stance بالا، راست و چپ وجود دارد که بايد با جهت دادن به موس يا آنالوگ سمت چپ، يکي از آن ها را برگزينيد.

دقت کنيد که زواياي حول آنالوگ سمت راست و يا موس، به طور کاملا مساوي به اين سه جهت اختصاص داده شده اند. مثلا يک ساعت را در نظر بگيريد، ساعت 12 مشخص کننده Stance بالا و ساعت 4 نشان دهنده Stance راست است و ساعت 8 هم به Stance چپ اختصاص داده شده.

اگر مي بينيد که با جهت دادن آنالوگ يا موس به سمت هاي راست و چپ، Stance تان به درستي تغيير نمي کند، به خاطر همين است. اگر مي خواهيد که Stance تان را به راست يا چپ تغيير دهيد، بهتر است که آنالوگ و يا موس را کمي به سمت پايين هم بياوريد.

در Guard Mode، هم حالت Stance شما و هم حالت Stance حريف مشخص است.مثلا فرض کنيد که حريف تان يکي از اين جهت ها را انتخاب کرده و سپس از آن سمت ضربه مي زند. اگر که Stance تان با جهت حمله او يکي باشد، حمله را بلاک خواهيد کرد.

حالا فرض کنيد که شما مي خواهيد حمله کنيد. طبيعتا اگر ضربه تان با جهت Stance حريف يکي باشد، رقيب ضربه تان را بلاک مي کند. بايد سعي کنيد به گونه اي حمله کنيد که که حريف نتواند Stanceش را با جهت ضربه زني شما يکي کند. اگر موفق به اين کار شويد، ضربه تان به حريف برخورد کرده و از سلامتي او مي کاهد.

Attacking
به طور کلي دو نوع حمله در فور آنر وجود دارد، حملات سنگين و حملات سبک. بسياري از بازيکنان به اشتباه فکر مي کنند که تفاوت بين اين دو نوع حمله، فقط قدرت آسيب رساني شان است. اما در واقع اين 2 تفاوب بسيار مهم ديگري هم دارند که سرعت اجراي انيميشن شان است.

ضربات سبک، سريع تر اجرا مي شوند و زودتر به هدف اصابت مي کنند، اما آسيب زيادي نمي رسانند.
ضربات سنگين، کند تر هستند و بين صدور فرمان حمله تا برخورد کردن شان به حريف، وقفه طولاني اي وجود دارد، اما آسيب بيشتري وارد مي کنند.
نکته مهم ديگري که بايد بدانيد، اين است که اگر هيرو اي هنگام انجام عملي و اجراي انيميشني آسيب ببينيد، از حرکت باز خواهد ايستاد و انيميشنش کنسل مي شود. حالا شرايطي را در نظر بگيريد که شما و حريف تان هم زمان به هم حمله مي کنيد. ضربه شما از نوع سبک و ضربه حريف سنگين است. چون ضربات سبک سريع تر هستند، ضربه شما زودتر به حريف برخورد کرده و انيميشن ضربه سنگين وي را متوقف مي کند.

همان طور هم که گفتيم، اگر مي خواهيد که ضربات تان به حريف برخورد کند، بايد زيرکانه عمل کنيد تا حريف نتواند Stance اش را به درستي تنظيم کند. در غير اين صورت حمله تان بلاک خواهد شد. راه کار هاي مختلفي براي حمله موفق وجود دارد که در ادامه به آن ها خواهيم پرداخت.

Blocking
اگر مي خواهيد ضربات حريف را بلاک کنيد، بايد Stance تان با جهت ضربه حريف يکي باشد. يعني اگر که حريف مي خواهد از سمت راست ضربه بزند، شما هم بايد Stance تان را به راست تغيير دهيد. براي بلاک کردن ضربات حريف، بايد سرعت عمل بالايي داشته باشيد تا بتوانيد خيلي سريع Stance تان را تغيير دهيد.

براي مسلط شدن به مکانيزم بلاک، بايد تمرين کنيد. در بخش How to Play، گزينه Duel Practice را برگزينيد و درجه سختي هوش مصنوعي را روي سطح يک قرار دهيد. به اين شکل وارد بازي تمريني با باتي مي شويد که از جهات مختلف به سمت حمله مي کند.

براي مدتي، فقط و فقط حملات حريف تان را بلاک کنيد. اصلا حمله نکنيد، صرفا سعي کنيد که ضربات حريف را تا جايي که امکانش هست متوقف کنيد. دقت کنيد که اين بات، چندان سخت نيست و بلاک کردن حملات بازيکنان حرفه اي، به مراتب سخت تر است. اما به بازيکنان تازه کار، توصيه مي کنيم که در ابتدا ضربات همين بات را بلاک کنند تا مکانيزم بلاک را به شکل کلي ياد بگيرند.

بعد از اين که حس کرديد به بلاک کردن مسلط شده ايد، پس از هر بلاک کردن ضربات متوالي حريف، شروع به حمله و مبارزه کردن با حريف کنيد. سعي کنيد Stance تان را به به گونه اي تغيير دهيد که حريف نتواند ضربه تان را بلاک کند. هم از ضربات سبک بهره ببريد و هم از ضربات سنگين تا به خوبي تفاوت بين اين دو را درک کنيد. سعي کنيد که در خلال مبارزه، ضربه هاي حريف را هم بلاک کنيد تا آموخته ها تان تثبيت شود.

Parry
بعد از اين که به بلاک کردن مسلط شديد، نوبت به Parry مي رسد. يک Parry موفق، براي چند لحظه بسيار کوتاه، حريف را آسيب پذير مي کند. براي Parry کردن ضربات حريف، اولا بايد سلاح و يا سپر تان را در جهت حمله او نگه داريد، ثانيا بايد درست پيش از برخورد ضربه، دکمه حمله سنگين را بزنيد.

براي اين که بتوانيد به درستي ضربات حريف را Parry کنيد، بايد به خوبي با مدت زمان انيميشن هر حمله آشنا باشيد. بايد بدانيد که دقيقا چه زماني بايد دکمه ضربه سنگين را بفشاريد. اگر خيلي زود اين دکمه را بزنيد، هيرو تان انيميشن ضربه سنگين را اجرا خواهد کرد و چون اين انيميشن طولاني است، ضربه حريف به شما برخورده کرده و آسيب مي بينيد. اگر خيلي دير اين دکمه را بفشاريد، ضربه Parry نخواهد شد.

مسلط شدن به اين مکانيزم، بر خلاف ظاهر ساده اش زياد طول مي کشد. همان ساز و کاري که در بخش قبل توضيح داديم را براي تمرين Parry به کار ببريد. با يک بات لول 1 بازي کرده و ضربه هاي او را Parry کنيد. هر گاه که احساس کرديد قلق اين مکانيزم دست تان آمده، درجه سختي و سطح بات را بالا تر ببريد.

همان طور که گفتيم اگر ضربه را به درستي Parry کنيد حريف برا چند لحظه آسيب پذير خواهد شد. اغلب اين مدت زمان، آن قدري نيست که بتوانيد ضربه سنگين وارد کنيد، زيرا که ضربات سنگين بيش از حد کندند. بنابراين پس از هر بار Parry يک ضربه سبک هم بزنيد.

Guard Break
حرکت Guard Break دفاع حريف را کاملا متلاشي مي کند، يعني وي براي مدتي بسيار کوتاه، قادر نخواهد بود که در هيچ کدام از جهات از خود دفاع کند. اگر بتوانيد اين حرکت را به خوبي روي حريف پياده کنيد، مي توانيد در ادامه ضربه مهلکي را به او وارد کنيد. اجراي درست Guard Break، يکي از نکات کليدي در بردن دوئل ها است.

دقت کنيد که Guard Break، انيميشن ضربات حريف تان را کنسل نمي کند. فرض کنيد که حريف در حال وارد کردن يک ضربه سنگين است. حتي اگر هم که Guard Break را به خوبي روي وي اجرا کنيد، باز هم ضربه را دريافت خواهيد کرد. پس بهتر است در بين ضربات خود و يا پس از پري کردن ضربه حريف از اين مکانيزم بهره ببريد.

دقت کنيد که حريف تان مي تواند Guard Break را خنثي کند. به همين دليل هيچ گاه براي شروع کمبو تان از Guard Break استفاده نکنيد. زيرا که حريف هوشيار است و مي تواند مانع شما شود. بهترين موقعيت براي پياده کردن اين فن، پس از پري کردن ضربه دشمن و يا در ميان کمبو تان است.


براي خنثي کردن Guard Break حريف، شما بايد کليد مربوط به Guard Break را بفشاريد. اما لحظه فشردن اين کليد بسيار مهم است. درست در لحظه اي که Guard Break حريف تان به شما برخورد کرد بايد شما هم کليد Guard Break را بزنيد. خنثي کردن Guard Break تمرين و تجربه و همچنين سرعت عمل بسياري مي طلبد، توصيه مي کنيم که حتما در بازي با بات ها اين فن و نحوه خنثي کردنش را تمرين کنيد.

دقت کنيد که مي توانيد پس از يک Guard Break موفق، با فشردن مجدد کليد Guard Break، حريف را به عقب پرت کنيد. اين فن براي پرت کردن حريفان به پايين دره و يا براي ايجاد فاصله مطمئن مناسب است.

Dodge
جاخالي دادن از مکانيزم هايي است که بايد از آن در خلال مبارزات زياد بهره ببريد. جاخالي دادن در فور آنر، يعني حرکت سريع به جهتي مشخص. براي جاخالي دادن، اولا بايد با آنالوگ چپ، جهت جاخالي دادن را مشخص کنيد و ثانيه بايد کليد مشخصي را بفشاريد.

اين که به کدام جهت جاخالي دهد، بسته به حريف تان و جهت ضربه او دارد. مثلا اگر به سمت مخالف ضربه حرکت کنيد، اگر سلاح حريف تان بلند باشد باز هم ممکن است مورد اصابت قرار بگيريد. اما اگر به سمت ضربه جاخالي دهيد، اين شانس را داريد که از زير سلاح حريف رد شويد و کاملا از ضربه جاخالي مي دهيد.

براي تمرين اين مکانيزم هم با بات ها بازي کنيد. اما اين بار سعي کنيد که به جاي بلاک و يا Parry کردن ضربات، از آن ها جاخالي دهيد. پس از اين که به جاخالي دادن مسلط شديد، در ادامه از يک جاخالي موفق فرصت براي ضد حمله خلق کنيد. يعني پس از جاخالي، بلافاصله به حريف حمله کنيد و به او ضربه بزنيد.

Feint
همان طور که گفتيم حملات سنگين بسيار کندند. گاهي لازم مي شود که اين حملات را کنسل کنيد. براي مثال اگر حريف تان در صدد وارد کردن ضربه سبک است و شما مي خواهيد با حمله اي سنگين به او آسيب بزنيد، شما ابتدا آسيب خواهيد ديد، پس بايد حمله تان را متوقف کنيد.

فرايند کنسل کردن ضربات سنگين Feint نام دارد. براي پياده کردن اين مکانيزم، بايد درست در شروع اجراي انيميشن حمله، کليد B کنسول اکس باکس وان و يا O کنسول پلي استيشن 4 را براي مدتي نگه داريد. پياده کردن Feint اصلا و ابدا ساده نيست، پس بايد با تمرين، تجربه کافي را کسب کنيد.

اما پس از Feint، اگر که حريف در حال اجراي انيميشن ضربه اش بود، اين فرصت را خواهيد داشت که ضربه او را بلاک يا Parry کنيد. همچنين مي توانيد با Feint حريف را گول بزنيد! مثلا مي توانيد در يک جهت ضربه سنگين بزنيد، سپس آن را کنسل کرده و در جهت ديگري ضربه سبک وارد کنيد!

پس از اين که با مکانيزم هاي کلي آشنا شديد، روي هيرو خاصي تمرکز کنيد. حرکات مخصوص او را ياد بگيريد و از آن ها در مبارزات بهره ببريد. لازمه پيروزي در فور آنر فقط و فقط تمرين است. پس تا مي توانيد بازي کنيد تا بهتر و قوي تر شويد.
تمامي توضيحات بالا در ويدئويي کوتاه در گالري قابل مشاهده هستند.مطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»منبع: ديجياتو

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.