تبلیغات

بذرپاش: "ناکارآمدي" تهديد انقلاب است

بذرپاش:

تسنيم/ معاون رئيس‌جمهور سابق با دولت خسته نمي‌توان کشوري و مردمي جوان را مديريت کرد، گفت: نگاه خسته‌نق زن فرصت طلب، دست و بازوي قدرتمند مهندس جوان ايراني را نمي بيند؛ مهندس، مسأله حل کن است نه مسأله پاک کن، که نياز اصلي کشور است.

مهرداد بذرپاش معاون رئيس‌جمهور سابق در کنگره جامعه دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامي، با يان اينکه انقلاب اسلامي، در دهه‌ي پيش رو با يک مثلث تهديد روبروست، گفت: مثلث ناکارآمدي اقتصادي، تهديد هويت و تزلزل اجتماعي سه تهديد اساسي و اصلي پيش روي ملت ايران است که نيازمند تدبير است.

وي با بيان اينکه، با دولت خسته نمي‌توان کشوري و مردمي جوان را مديريت کرد، گفت: نگاه خسته‌نق زن فرصت طلب، دست و بازوي قدرتمند مهندس جوان ايراني را نمي بيند؛ مهندس، مسأله حل کن است نه مسأله پاک کن، که نياز اصلي کشور است؛ امروزي برخي وقتي با مسائل اصلي کشور مواجه مي‌شود، پاک کردن صورت مسئله را راحت‌ترين کار مي‌دانند.

بذرپاش تاکيد کرد: برخي از ژنرال‌هايي که 37 سال پيش مهندس بوده اند، امروز به تجار بين المللي تبديل شده‌اند و پهنه کشور کرکره مغازه آنها شده است؛ جوانان نبايد از تهديدها و تهمت‌هايي که در مسير آرمان هاي الهي به آنها مي‌زنند، ترسي داشته باشند؛ جوانان به خوبي مي‌دانند هر قدمي که در راه کمک به محرومين و مستضعفين بردارند برچسب‌باران خواهند شد اما بدانند که جوانان ايستاده‌اند و ميدان را براي خسته‌ها خالي نخواهند کرد.

مشاور رئيس‌جمهور سابق در ادامه با اشاره به وضعيت دانشگاه آزاد، تاکيد کرد: دانشگاه آزاد، دانشگاه شخصي نيست و نبايد باشد؛ همه اموال بايد متعلق به مردم باشد که البته هست؛ همين مردم‌اند که اموال دانشگاه آزاد را تأمين کرده‌اند. دانشگاه، به معناي واقعي کلمه بايد بتواند براي آينده شغلي جوانان بيانديشد و طرح ارايه کند؛ نگاه بنگاه داري به دانشگاه و شکل دهي روابط تجاري با تحريک مدرک گرايي، چوب حراج زدن به آينده کشور است.

"نتيجه نگاه بنگاه داري به دانشگاه، عقيم شدن انگيزه هاي دانشجو و خسته شدن سرمايه هاي فکري جامعه است. دانشگاه ما امروز مسئله محور نيست و راه خود را مي‌رود. دانشگاه آزاد مملو از استعدادهاي انساني است که متأسفانه در اين سالها از همه ظرفيت هاي آنها استفاده نشده است. نبايد به دانشجوي دانشگاه آزاد به عنوان منبع تامين منابع، نگريسته شود. اين يعني از بين بردن همه فضائل انساني. با مديريت سنتي، دانشگاه را تبديل به کارخانه توليد مدرک کرده ايم؛ بايد دانشگاه با رويکرد تحول‌گرايانه و انقلابي به دانشگاه محبوب مردم و مسأله حل کن براي کشور تبديل شود".

بذرپاش در پايان با ابراز اميدواري از ارائه طرح‌هاي نو توسط رئيس جديد هيئت‌امناي دانشگاه آزاد، خاطر نشان کرد: استفاده از ظرفيت ها،نيروي انساني توانمند،اساتيد خوب و دانشجويان توانا مي تواند سرلوحه مديريت جديد قرار گيرد.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: تسنيم

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.