تبلیغات

مصوبات شوراي عالي فضاي مجازي درباره پيام رسان هاي اجتماعي

مصوبات شوراي عالي فضاي مجازي درباره پيام رسان هاي اجتماعي

فارس/ شوراي عالي فضاي مجازي بندهايي از سياست‌هاي ساماندهي پيام رسان‌هاي اجتماعي بومي را تصويب کرد.

شوراي عالي فضاي مجازي، "اولويت استفاده از موتورهاي جستجوي بومي در دستگاههاي دولتي و مراکز آموزشي، ادامه تصويب سياستها و اقدامات ساماندهي پيام رسانهاي اجتماعي برخط بومي و نحوه حمايت دستگاههاي مختلف از اين دسته از پيام رسانها" را بررسي و تصويب کرد.

در اين جلسه که عصر شنبه به رياست حجت الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني رييس جمهوري برگزار گرديد، گزارشي از موتورهاي جستجوي فعال در کشور ارائه شد و اعضا به اتفاق مقرر کردند که موتورهاي جستجوي بومي بايد مورد حمايت قرار گيرند. در سازمانها و دستگاههاي دولتي و مراکز آموزشي نيز، موتورهاي جستجوي بومي بايد به صورت پيش فرض در رايانه هاي سازماني تعريف و بکارگيري شوند.

همچنين در ادامه تصويب سياستها و اقدامات ساماندهي پيام رسانهاي اجتماعي برخط بومي، مقرر شد که وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، از طريق يک کارگروه متشکل از دستگاههاي ذيربط، شرايط و ضوابط اعطاي مجوز به اين دسته پيام رسانها را تعيين کند و پنجره واحدي تشکيل شود تا متقاضيان تاسيس پيام رسانهاي بومي، براي اخذ مجوز از مراجعه به دستگاههاي متعدد بي نياز بوده و امور خود را از طريق اين پنجره واحد دنبال کنند.

نحوه حمايت دستگاههاي مختلف از جمله صدا و سيما و معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري از شبکه هاي اجتماعي بومي نيز تعيين و مقرر شد، قوه قضائيه در مدت دو ماه، آيين نامه اي را به منظور صيانت از حقوق شهروندي، حريم خصوصي، امنيت حقوقي و اعتمادسازي و حمايت حقوقي از تداوم کسب و کار و فعاليت پيام رسانهاي اجتماعي تهيه و به شوراي عالي فضاي مجازي ارائه نمايد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: فارس

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.