تبلیغات

ايرانسرا/ ماسال کجاست؟

ايرانسرا/ ماسال کجاست؟

بيتوته/ماسال شهري در استان گيلان ايران که در کنار کوه‌هاي تالش واقع شده‌است. معني کلمه ماسال کوه وار يا کنار کوه يا داراي کوه است که از کلماتي مانند مسال,مازال و... گرفته شده است. اين شهر در کنار رودخانه خالکايي واقع، که اين رودخانه از قله مرتفع شاه‌معلم سرچشمه مي‌گيرد پس از طي ۴۰ کيلومتر از درون شهر ماسال گذر مي‌نمايد.
ماسال در قديم رودکنار ناميده مي‌شد و محل تشکيل شنبه‌بازار کنوني بوده‌است. وجود همين شنبه‌بازار باعث رشد آبادي کوچک رودکنار شد شهرستان ماسال دو بخش مرکزي و شاندرمن دارد که هر دو آنها طبيعتي دست‌نخورده به شمار مي آيند. در شهرستان ماسال بيش از 17 غار بزرگ و کوچک وجود دارد که بزرگ‌ترين آنها غار آويشو است که بين مناطقي همچون تائي بنه، انده چو و خماسون در بستر دره‌اي کم آب قرار دارد. اين غار شگفت انگيز که در حوزه جغرافيايي بخش شاندرمن شهرستان ماسال واقع شده و همچنين از بزرگترين غارهاي گيلان و در نوع خود يکي از کم نظيرترين غارها در سطح کشور است.
ماسال در قديم رودکنار ناميده مي‌شد و محل تشکيل شنبه‌بازار کنوني بوده‌است
در ماسال مي‌توانيد علاوه بر ديدن غار آويشوي، سري هم به منطقه جنگلي طاسکوه و آري دول، منطقه باستاني اسبه ريسه با غارها و صخره‌هاي بلند، گردشگاه جنگلي ريزه مندان، ييلاق شالماء، چسلي، بيلگاه دون، اسپي دشت، دشت النزه و ويرگاه، خنديله پشت، مارجونه، رشته پشت و شنه راه، واشيار، اولسه بلنگاه، صي في، نم نمه پشت، خشکه دريا، تلارگاه ملومه بند، غارآويشو، مناطق باستاني درخانه، گيله سرا و وردم بزنيد و جاذبه‌هاي تاريخي و طبيعي اين منطقه را از نزديک ببينيد.
شهرستان ماسال دو بخش مرکزي و شاندرمن دارد که هر دو آنها طبيعتي دست‌نخورده به شمار مي آيند
زمان سفر براي بازديد از ييلاق ماسال چه فصلي از سال است؟
سفر به ييلاقات معمولا از اواسط ارديبهشت ماه آغاز مي‌شود و تا پايان تابستان ادامه مي‌يابد. هر چند که ييلاق ماسال داراي زيبايي کم نظيري در فصل پاييز است. اما گردشگران کمتري در فصل پاييز به اين منطقه سفر مي‌کنند.
با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: بيتوته

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.