تبلیغات

آموزش تقلب در خانه داري!

آموزش تقلب در خانه داري!

تبيان/ قبول کنيد که مادر بودن و کدبانو بودن فقط بعضي وقت‌ها با هم اشتراک دارند. بيشتر وقت‌ها شما مادرها بين بچه‌اي که مدام گريه مي‌کند و مي‌خواهد با او بازي کنيد و خانه‌اي که هر لحظه بي‌نظم‌تر و به هم ريخته‌تر مي‌شود، سردرگم مي‌مانيد. حالا کافي است کسي زنگ بزند و بخواهد بيايد مهماني.
آن وقت ديگر نورعلي نور است و چاره‌اي نداريد جز اين‌که در همان وقت اندکي که داريد، سر و ساماني به وضع خانه بدهيد. طبيعي است که اينجور وقت‌ها فرصت خانه‌تکاني دست نخواهد داد و تنها راهي که داريد اين است که تقلب کنيد، بي‌نظمي‌ها را مخفي کنيد و فقط وانمود کنيد منزل‌تان تميز است. البته بايد قول بدهيد در اولين فرصتي که دست داد همه خانه را تميز کنيد.

حمام
- اگر پشت در يا به جالباسي حمام حوله کثيف و نامرتب يا لباس کثيف داريد، يک حوله بلند نرم را روي آن‌ها قرار دهيد.
- هميشه يک سبد کتاني يا حصيري در حمام داشته باشيد و آن را روي توالت فرنگي بگذاريد. شانه‌ها و بقيه وسايل آرايشي پخش و پلا را در آن جمع کنيد.
- حوله دستشويي را حتما عوض کنيد و حوله جديد آويزان کنيد. خيلي بد است مهمان شما دستش را به حوله بزند و ببيند مرطوب است.
- اگر لوازم آرايشي و بهداشتي شما در حمام زياد است و آن‌جا را به‌هم ريخته يا اگر لباس‌کثيف حمام‌تان را پر کرده، مي‌توانيد در يک محفظه در زير سينک جمع آوري‌شان کنيد. اگر ديديد جا نداريد و وضعيت خيلي بغرنج شده، آن‌ها را در وان بريزيد و پرده‌هاي وان را بکشيد. فقط دعا کنيد که مهمان شما فضولي نکند!

اتاق کودک
- قطعات پازل يا اسباب‌بازي‌هاي ريز را در يک کيسه بريزيد و در کشو بگذاريد. صفحه آن را هم روي قفسه يا لابه‌لاي کتاب‌ها در کتابخانه بگذاريد.
- لباس خواب‌ها را زير بالشت يا روتختي قرار دهيد و روي آن‌ها را بپوشانيد. به اين ترتيب هم آن‌ها را مخفي کرده‌ايد و هم بعد از رفتن مهمان‌ها مي‌توانيد دوباره به سرعت پيدايشان کنيد.
- لگوها يا اسباب‌بازي‌هاي ريز را در يک ساک خريد دسته‌دار بگذاريد و از آويز يا دستگيره در درون کمد آويزان کنيد. اگر يک سبد بزرگ داريد، مي‌توانيد اسباب‌بازي‌ها را در آن بگذاريد.
- اگر فرزند شما يک چادر اسباب بازي دارد، مي‌توانيد لباس‌ها و اسباب‌بازي‌هايش را در آن بگذاريد.
- به‌جاي اين‌که در اين شرايط کتابخانه را مرتب کنيد، کتاب‌ها را روي زمين نزديک ميز يا صندلي از کوچک به بزرگ روي هم بگذاريد.
- اسباب‌بازي‌هاي بزرگ را زير تخت هل بدهيد.
- عروسک‌هايي که جايي ندارند را درون يک روبالشي بگذاريد يا آن‌ها را روي تخت به بالشت تکيه بدهيد.

اتاق مهمان
- معمولا بند رخت را در اين اتاق مي‌گذارند. اگر اينطور است، حوله‌هاي تميز را تا کنيد و روي بند رخت بگذاريد. مي‌توانيد ملحفه‌اي روي لباس‌هاي خيس‌تان پهن کنيد. لباس‌زيرها را به يک چوب لباسي گره بزنيد و در کمد قرار دهيد تا در چشم نباشند.
- اگر ملحفه ميز اتوي شما کثيف شده، ميز اتو را با يک پارچه سفيد بپوشانيد. گوشه‌هاي آن را به درون تا بزنيد تا يک پوشش موقت زيبا روي آن ايجاد کرده باشيد. ميز اتو را در گوشه دور اتاق يا پشت در قرار دهيد.
- لباس‌هايي که بايد تا شوند را در يک سبد يا محفظه جمع‌آوري کنيد و روي ماشين لباسشويي بگذاريد تا بعدا آن‌ها را مرتب کنيد.
- براي لباس‌هاي کثيف که منتظر شسته شدن هستند راحت‌ترين کار اين است که آن‌ها را درون ماشين لباسشويي بگذاريد.

هال و پذيرايي
- کوسن‌ها را بر عکس کنيد. اگر وقت نکرده‌ايد کوسن‌هاي روي مبل‌ها را بشوييد، قبل از رسيدن مهمان‌ها آن‌ها را برگردانيد تا روي نو و تميزتر آن‌ها نمايان شود.
اين کار را مي‌توانيد با تشکچه‌هاي نشمينگاه مبل‌ها هم انجام دهيد. وقتي هم مهمان‌ها رفتند آن‌ها را به حالت اول برگردانيد تا يادتان باشد در سريع‌ترين وقت ممکن آن‌ها را تميز کنيد.
- اگر وقت جاروبرقي کشيدن روي مبل را نداريد و اگر مو و پرز به مبل چسبيده و جدا نمي‌شود، يک دستکش لاستيکي دست کنيد و آن‌را با آب خيس کنيد. وقتي دست خود را روي راحتي بکشيد، مو و پرزها به دستکش خواهند چسبيد و ظاهر تميزي به مبل شما خواهند داد.
- در اين شرايط وقت نداريد همه کتاب‌ها و مجلاتي را که روي زمين ريخته در کتابخانه مرتب کنيد. به جاي اين‌کار کتاب‌ها، کاتالوگ‌ها ، روزنامه‌ها و مجلات را به صورت منظم روي زمين دسته‌بندي کنيد.
همينطوري که آن‌ها را روي زمين بچينيد و کنار مبل قرار دهيد، مرتب به نظر مي‌آيند. البته بهتر است يک سبد زيبا کنار دستتان داشته باشيد و روزنامه‌ها را در آن قرار دهيد.
- نگاهي به پنجره‌هاي خانه بيندازيد. احتمال دارد که نرسيده باشيد آن‌ها را تميز کنيد و جاي لک روي آن‌ها، مخصوصا در شب معلوم باشد. براي پنهان کردن کثيفي شيشه‌ها وقتي که نياز به شست‌وشو دارند، پرده ها را بکشيد. علاوه‌بر اين پرده کشيده خانه را مرتب‌تر نشان مي‌دهد.
- اگر مبل‌ها آنقدر کثيف هستند که نمي‌توانيد با روش‌هاي معمولي آن‌ها را تميز کنيد، مجبور به امتحان راه ديگري هستيد. يک ملحفه يا روتختي تميز از کمد بيرون بياوريد، آن‌را تا کنيد و روي راحتي لک شده بگذاريد. البته اگر کثيفي‌ها موضعي و جزئي است مي‌توانيد با چيدن درست کوسن‌ها لک‌هاي مبلمان‌تان را پنهان کنيد. البته يادتان باشد، بايد روي مبلي که کوسن‌هايش را مرتب کرده‌ايد حتما خودتان بنشينيد!

آشپزخانه
- وقتي ماشين ظرفشويي پر است و سينک دستشويي دارد از شدت ظرف منفجر مي‌شود، بعضي از ظرف‌هاي کثيف که به سرعت به آن‌ها نياز نداريد را در جايي مخفي کنيد. مي‌توانيد دستمالي در کمد آشپزخانه پهن کنيد و آن‌ها را روي آن قرار دهيد.
اگر کابينت خالي داريد هم مي‌توانيد از آن براي نگه‌داشتن ظروف کثيف استفاده کنيد. در غير اين صورت ظروف را گوشه‌اي از آشپزخانه که کمتر ديده مي‌شود بگذاريد. بعدا مي‌توانيد سر فرصت آن‌ها را بيرون بياوريد و بشوييد.
- اگر آشپزخانه بوي بدي گرفته پنجره را باز کنيد و کمي سير و پوست پرتقال را در قابلمه بجوشانيد تا بوي بد از بين برود. مي‌توانيد کمي آب‌ليموي تازه هم در هوا اسپري کنيد. به برطرف کردن بوي بد کمک خواهد کرد.
- تزئينات روي يخچال وقتي زياد و به‌هم ريخته باشند شما را کلافه خواهند کرد. در اين صورت يادداشت‌ها، نقاشي‌ها و بقيه تزئيناتي که روي در يخچال چسبانده‌ايد را درون يک کيسه بگذاريد و بعدا سر فرصت آن‌ها را مرتب کنيد.
- اگر حوله‌ها يا دستمال‌هاي آشپزخانه شما کثيف است، آن‌ها را براي پوشاندن لکه‌ها تا کنيد. دو راه داريد. اول اين‌که حوله‌ها را از طرف تميز به دسته اجاق گاز آويزان کنيد، به طوري‌که لکه‌ها پشت آن باشند يا آن‌ها را به شکل يک مارپيچ بپيچانيد و به صورت يک هرم نزديک سينک روي هم قرار دهيد تا ظاهر بهتري به آشپزخانه دهيد.

اتاق کار
- لوازم پخش و پلا مثل مداد، خودکار و لوازم‌التحرير ديگر را جمع آوري کنيد و در يک جامدادي زيبا يا يک پوشه روي ميز قرار دهيد. اتاق‌تان زيباتر و مرتب‌تر خواهد شد.
- سررسيد، دفتر و يادداشت‌هايي را که روي ميز داريد،‌ همانجا مرتب کنيد. طوري اين کار را انجام دهيد که سر آن‌ها روي يک خط قرار گيرد.
- کتاب‌ها را طوري مرتب کنيد که همه آن‌ها به يک سمت باشد و عنوان آن‌ها از بالا به پايين خوانده شود. منظم به نظر خواهند رسيد.
- صفحه کليد و موس را در کشو مخفي کنيد تا تنها مانيتور روي ميز قرار داشته باشد.
- کاغذ‌هاي يادداشت و ليست کارها را زير صفحه کليد يا زير پد موس مخفي کنيد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: تبيان

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.