تبلیغات

بیوگرافی رابعه اسکویی، بازیگری که کشف حجاب کرد + عکس -آکا

آکاایران: بیوگرافی رابعه اسکویی، بازیگری که کشف حجاب کرد + عکس

رابعه اسکویی زاده ۱۳۴۵ تهران، بازیگر سینما و تلویزیون است و دوره بازیگری را زیر نظر حمید سمندریان گذرانده. او اخیرا به شبکه ی جم پیوسته است.

,رابعه اسکویی،بیوگرافی،صدف طاهریان،چکامه چمن ماه،مانی کسرائیان،بازیگران،چهره ها,[categoriy]

بیوگرافی رابعه اسکویی، بازیگری که کشف حجاب کرد + عکس -آکارابعه اسکویی،بیوگرافی،صدف طاهریان،چکامه چمن ماه،مانی کسرائیان،بازیگران،چهره ها

آکاایران: بیوگرافی رابعه اسکویی، بازیگری که کشف حجاب کرد + عکس


بیوگرافی کامل رابعه اسکویی

رابعه اسکویی متولد ۱۳۴۵ در تهران؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران می باشد. وی دوره بازیگری را زیر نظر حمید سمندریان گذرانده است.

,رابعه اسکویی،بیوگرافی،صدف طاهریان،چکامه چمن ماه،مانی کسرائیان،بازیگران،چهره ها,[categoriy]


فیلم شناسی

سینمایی

کلاغ پر دلفین پر (۱۳۹۰)قبر مشترک (۱۳۸۹)میزاک (۱۳۸۷)فراری (۱۳۸۶)زن بدلی (۱۳۸۵)سوغات فرنگ (۱۳۸۵)چپ دست (۱۳۸۴)سرتو بدزد رفیق (۱۳۸۴)شاخه گلی برای عروس (۱۳۸۳)عروس فراری (۱۳۸۳)ماجراهای اینترنتی (۱۳۸۳)تارزن و تارزان (۱۳۸۰)سگ کشی (۱۳۷۹)یکی بود یکی نبود (۱۳۷۹),رابعه اسکویی،بیوگرافی،صدف طاهریان،چکامه چمن ماه،مانی کسرائیان،بازیگران،چهره ها,[categoriy]

مجموعه های تلویزیونی

طنز ویلای من (1391),رابعه اسکویی،بیوگرافی،صدف طاهریان،چکامه چمن ماه،مانی کسرائیان،بازیگران،چهره ها,[categoriy]

جوایز

به گزارش آکاایران: کاندید سیمرغ بلورین "بهترین بازیگر نقش مکمل زن" در دوره نوزدهم جشنواره فیلم فجر برای فیلم "سگ کشی" (۱۳۷۹)

مصاحبه ی خواندنی با رابعه اسکویی,رابعه اسکویی،بیوگرافی،صدف طاهریان،چکامه چمن ماه،مانی کسرائیان،بازیگران،چهره ها,[categoriy]

رابعه اسکویی بازیگر سینما و تلویزیون در تازه ترین گفتگوی خویش از تصمیم جدی خود برای لاغر شدن می گوید. وی که گویا سه ماهی می شود دست به یک رژیم لاغری زده در گفتگویی که با رعنا زارعی در «نسل امروز» انجام شده از این مساله سخن گفته که هرچند سال ها بود که اضافه وزن داشت و به چاقی اش هم عادت کرده بود اما به یک باره و برای ایجاد تنوع در زندگیش هم که شده تصمیم گرفته که وزنش را کم کند. بخش هایی از گفته های اسکویی را در ادامه می خوانید:

وقتی وارد کلاس شدم، بچه ها به من گفتند سلام خانم معلم

من از بچگی چاق بوده ام. از آنجایی که فاصله سنی من با برادر کوچکترم تنها ۱۰ ماه است برای اینکه دچار کمبود مواد غذایی نشوم بیشتر از حد معمول تغذیه شدم و سلول های چربی در بدنم زیاد شد. البته پدر مرحومم درشت هیکل بودند اما در خانواده هیچکس چاق نیست. یکی از خاطرات دوران نوجوانی ام برمی گردد به کلاس سوم راهنمایی که وقتی وارد مدرسه شدم بچه های سال اولی به من گفتند: «سلام خانم معلم». یعنی از هم سن و سالان خودم درشت تر و تپل تر بودم.

,رابعه اسکویی،بیوگرافی،صدف طاهریان،چکامه چمن ماه،مانی کسرائیان،بازیگران،چهره ها,[categoriy]

سه ماه پیش از رابعه اسکویی که بودم خسته شدم و تصمیم گرفتم تغییر کنم و الان مطمئنم که تا چند ماه دیگر شما با یک رابعه اسکویی جدید با چهره و اندامی کاملا متفاوت آشنا می شوید. دوست دارم در کنار تغییر فیزیکی، اصلاحات روحی هم داشته باشم. من بطور کلی آدم تنوع طلبی هستم، به همین خاطر است که در تمامی اقشار جامعه دوستان زیادی دارم.

چند وقت پیش از خودم خسته شدم. با خودم فکر کردم که خب یک مدت از عمرت را به این شیوه سپری کردی با این نگاه، با این تفکر، با این فیزیک، با این مدل کار و کلا همه چیز. از خودم خسته شدم و تصمیم گرفتم تغییراتی ایجاد کنم و منشا این تغییرات خودم بودم.

سیگار را هم کنار گذاشتم

,رابعه اسکویی،بیوگرافی،صدف طاهریان،چکامه چمن ماه،مانی کسرائیان،بازیگران،چهره ها,[categoriy]

قبل از اینکه تصمیم به لاغری بگیرم سیگار را کنار گذاشتم. در حال حاضر هر چیزی را که عاشقش هستم، ترک می کنم. من اصولا در هر کار زیاده روی می کردم. مثل زیاد خوردن یا سیگار کشیدن. گاهی شب ها ۵ نخ سیگار داشتم و می خواستم فیلم ببینم و برای اینکه مبادا وسط فیلم بدون سیگار بمانم و دیگر گیرم نیاید اول می رفتم سیگار می خریدم تا خیالم راحت شود.

الان هم نمی گویم سیگار را ترک کردم، می گویم جایش را در مغزم عوض کردم. چون وقتی می گویی ترک کردم انگار یک سد جلوی خودت می گذاری که باید شکسته شود. الان به جایی رسیده ام که وقتی کنار یک سیگاری می نشینم بویش اذیتم می کند و به خودم می گویم قبلا که افراد غیر سیگاری کنارم می نشستند چقدر از این بو در عذاب بوده اند!

در گذشته خوردن انگار برایم یک نقطه امن بود و با آن احساس آرامش می کردم

,رابعه اسکویی،بیوگرافی،صدف طاهریان،چکامه چمن ماه،مانی کسرائیان،بازیگران،چهره ها,[categoriy]

پنیر، برنج، ماکارونی، میوه هایی مثل هندوانه، موز، طالبی، خربزه، انگور و چیزهایی شبیه به این ها که البته بین تمام این موارد بیشتر از همه دلم برای خوردن پنیر تنگ شده، چون من عاشق پنیر هستم و الان دو ماه است که هر بار در یخچال را باز می کنم و پنیر می بینم، دلم می خواهد، اما سراغش نمی روم. برنج را هم که یکی دو بار تخلف کردم و مقداری خوردم. یکی از علل چاقی من به غیر از اینکه نمی توانستم به غذا نه بگویم این بود که به شدت اهل ریزه خواری بودم.

مثلا عاشق خشکبار مثل تخمه بودم و امان از روزی که در خانه مقداری تخمه وجود داشت، باید تا آخرش را می خوردم. اصولا در گذشته خوردن انگار برایم یک نقطه امن بود و با آن احساس آرامش می کردم. زمانی که بازیگر شدم مردم مرا پذیرفتند، یعنی با همین فیزیک مرا قبول داشتند و شاید به همین خاطر مانند دوران نوجوانی ام زیاد به فکر لاغر شدن نبودم.

حالا می توانم زانوی غم بغل بگیرم

,رابعه اسکویی،بیوگرافی،صدف طاهریان،چکامه چمن ماه،مانی کسرائیان،بازیگران،چهره ها,[categoriy]

الان حس سبکی، راحت خوابیدن، راحت بیدار شدن و نشستن و بلند شدن را دارم؛ راه رفتنم هم راحت تر شده است. از همه مهمتر نه گفتن به غذا است. یکی از آرزوهای من این است که در فیلم هایی که بازی می کنم زانوی غم بغل بگیرم. که هنوز هم آرزوی محالی است چون هنوز نمی توانم زانوهایم را در شکم جمع کنم. یکی دیگر از آرزوهایم این بود که وقتی روی صندلی می نشینم مثل خیلی از افراد بتوانم پایم را روی پای دیگر بیندازم بدون اینکه با دست زانوهایم را نگه دارم که البته این آرزو الان هم تاحدودی برآورده شده است.

رابعه اسکویی بازیگر gem tv شد,رابعه اسکویی،بیوگرافی،صدف طاهریان،چکامه چمن ماه،مانی کسرائیان،بازیگران،چهره ها,[categoriy]

رابعه اسکویی به شبکه جم GEM TV پیوست. پس از مهاجرت صدف طاهریان و چکامه چمن ماه (برای خواندن بیوگرافی چکامه چمن ماه اینجا را کلیک کنید.) این بار بازیگر زن ایرانی رابعه اسکویی به شبکه جم تی وی GEM پیوست.

پس از کشف حجاب صدف طاهریان و مهاجرت وی از ایران و سپس کشف حجاب چکامه چمن ماه و مهاجرت و بازی در سریال آبی عشق؛شبکه جم تی وی این بار خبر مهاجرت رابعه اسکویی بازیگر طنز ایران و حضور رابعه اسکویی در شبکه جم تی وی GEM TV را می دهد.

به نقل از روزنامه بانی فیلم رابعه اسکویی که بیشتر به واسطه حضورش در آثار کمدی شناخته می شود به تازگی از ایران مهاجرت کرده تا در تولیدات شبکه ماهواره ای جم حضور یابد.

یکی از فیلمنامه نویسان کشورمان که از دوستان نزدیک اسکویی است با تأیید این خبر به بانی فیلم گفت: او اخیرا از کشور خارج شده و آنطور که شنیده ام حکم ممنوع الکاری او هم به خاطر همین مسئله اعلام شده و قطعی است. خبرنگار بانی فیلم تلاش کرد تا در تماس با اسکویی که از جزئیات این خبر آگاه شود که تلفن همراه این بازیگر خاموش بود.

رابعه اسکویی متولد سال ۱۳۴۵ در تهران است و کارهایی همچون؛ الم شنگه و فیلم های شیر تو شیر، ننه نقلی، دزدان خیابان جردن، آینه های روبه رو و پوپک و مش ماشاالله از جمله آخرین فیلم های سینمایی او هستند.

پیش از این در دو سه ماه اخیر تعدادی از بازیگران ایرانی به شبکه ماهواره ای جم پیوسته اند که چکامه چمن ماه و مانی کسرائیان از جمله آنان هستند.

کشف حجاب رابعه اسکویی در شبکه جم

با اینکه این خبر رسانه ای شده و تقریبا همه جا شایعه رفتن او بود؛ این بازیگر خود نیز با قطع تمامی راه های ارتباطی به این شایعه ها قوت بخشید تا اینکه امروز اولین تصاویر از حضور او در شبکه جم بدون داشتن پوشش حجاب منتشر شد. رابعه اسکویی حالا سومین بازیگری است که بعد از چکامه چمن ماه و مانی کسرائیان راضی شده برای شبکه های ماهواره ای فعالیت کند.

,رابعه اسکویی،بیوگرافی،صدف طاهریان،چکامه چمن ماه،مانی کسرائیان،بازیگران،چهره ها,[categoriy]

رابعه اسکویی در کنار صدف طاهریان

رابعه اسکویی بازیگر چندان مطرحی نبود و مانند صدف طاهریان معمولا در نقش های فرعی ظاهر می شد اما بهر حال شنیدن اخباری از این دست ناخوشایند است.

بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها - پرشین وی - جاذبه - امیزینگ

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار