تبلیغات

محدوديت در ثبت سفارش دليلي براي گراني خودروهاي پرفروش

محدوديت در ثبت سفارش دليلي براي گراني خودروهاي پرفروش

ميزان/ ايجاد محدوديت براي واردات برخي خودروهاي پرفروش و حذف رسمي آن‌ها درحالي اعلام شد که تا پايان ‌‌سال جاري براي اخذ مجوز رسمي به آنها مهلت دوباره داده شده اما نکته مهم آن است که چنين اقداماتي چه تاثيري بر بازار و رفتار مصرف کنندگان دارد؟
روز يکشنبه با بسته شدن ثبت سفارش خودروهاي وارداتي، واردکنندگان خودرو اين را مي‌دانستند که تصميم مهمي پشت پرده اين اقدام وجود دارد.
تا اينکه در روز گذشته بازشدن سايت اين موضوع را روشن کرد که برخي از واردکنندگان غير رسمي تا اخذ نمايندگي رسمي حق ثبت هيچ سفارشي را از سامانه نخواهند داشت.

با عملي شدن تصميم وزارت صنعت، معدن و تجارت مبني بر حذف نمايندگي‌هاي غيررسمي خودروسازان خارجي در ايران، در ذهن مردم سوال‌هايي به‌وجود مي‌آيد که اقداماتي از اين قبيل چه تاثيري بر بازار خودروهاي پرفروش خواهد داشت و مواردي از اين دست قيمت‌ برخي خودروها را دست‌خوش گراني مي‌کند يا خير؟

در همين راستا فربد زاوه کارشناس صنعت خودرو در خصوص تاثير تصميمات وزارت صنعت براي واردات خودرو و اعمال محدوديت در ورود خودروهاي پرفروش به خبرنگار ميزان، گفت: درصورتي که محدوديت در ثبت سفارش خودروهاي پرفروش زمان بر باشد ممکن است عرضه محصولات را دچار مشکل کند و اين مورد بروي قيمت‌ها تاثير به‌سزايي خواهد داشت.

وي افزود: محدوديت‌ها در راستاي حذف نمايندگي‌هاي غيررسمي در حالي عملي شده که هيچ ثبت سفارشي از سوي واردکنندگان غيررسمي انجام نمي‌شود و به آنها مهلت سه ماهه براي اخذ نمايندگي رسمي از شرکت مادر داده شده است.
زاوه يکي از مشکلات به وجود آمده در پي تصميمات لحظه‌اي را در صنعت خودرو فرار سرمايه دانست و اظهار کرد: در يک فرآيند تجاري مهلت‌هاي سه ماهه براي سرمايه‌گذاران زمان بسيار کمي است و آنها را متضرر مي‌کند.

اين کارشناس صنعت خودرو با بيان اينکه تصميمات لحظه‌اي مشکلاتي را براي واردکنندگان خودرو ايجاد مي‌کند، گفت: محدوديت‌ها براي واردکنندگان غيررسمي مشکلاتي را ايجاد مي‌کند و از طرفي زمان کوتاه براي اخذ مجوز آنها را تحت فشار قرار مي‌دهد که در نتيجه ممکن است بازار برخي از خودروها را دچار مشکل مي‌کند و با نزديکي به بازار شب عيد و افزايش تقاضا براي خريد خودرو مشکلاتي را ايجاد کند.
زاوه در پاسخ به اين سوال که بيشترين ضرر در پي چنين تصميماتي را چه گروهي متحمل مي‌شود، گفت: در پي ايجاد تغيير در روند واردات خودرو يا محدوديت براي برخي شرکت‌هاي وارد کننده در نهايت هزينه‌ها از جيب مشتري پرداخت مي‌شود و بيشتر ضرر براي مردم و مصرف کننده است.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: ميزان

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.