تبلیغات

شعار جديد احمدي‌نژاد، هر خانواده ايراني، يك استخدامی!

اكنون كه «هر خانواده ايراني، يك استخدامي» به عنوان شعار جديد احمدي‌نژاد مطرح شده است اذهان ناخودآگاه به سمت آمار استخدام‌هاي غيرقانوني در زمان دولت او مي‌رود

شعار احمدي‌نژاد

 «هر خانواده ايراني يك استخدامي» اين شعار جديد احمدي‌نژاد است كه برخي به آن وعده مي‌گويند! اقشار زيادي در جامعه با مشكل بيكاري در خانواده مواجه هستند و يكي از خواسته‌هاي آنان از مسئولان اشتغالزايي است. مشكل اشتغال در جامعه امري نيست كه احمدي‌نژاد و يارانش درصدد افشاي آن بر آيند بلكه اگر شخصي واقعاً دلسوز ملت است و مي‌خواهد گامي در مسير رفع بيكاري بردارد بايد نگاه سياسي خود را حذف و تلاشش را معطوف به يافتن راهكارهايي براي ايجاد شغل كند، البته شغل قانوني و استخدام‌هاي قانوني!

نظري بر وضعيت استخدامي دولت احمدي‌نژاد

اكنون كه «هر خانواده ايراني، يك استخدامي» به عنوان شعار جديد احمدي‌نژاد مطرح شده است اذهان ناخودآگاه به سمت آمار استخدام‌هاي غيرقانوني در زمان دولت او مي‌رود. در اين مورد بايد به اظهارات غلامعلي جعفرزاده نماينده رشت در مجلس استناد كرد كه در سال ۹۳ گفته بود: « در دولت دهم حدود ۶۵۰ هزار نفر به‌صورت رسمي، پيماني يا قراردادي استخدام شدند كه ۴۵۰هزار نفر از اين استخدام‌ها بدون نشر آگهي و امتحان استخدامي صورت گرفته است. فقط در آموزش و پرورش از اين تعداد ۱۵۲۰نفر بي‌سواد هستند. با مدرك راهنمايي حدود ۱۰هزار نفر استخدام شدند. حدود ۱۴هزار نفر هم با مدرك زيرديپلم و ديپلم استخدام شدند. اين استخدام‌هاي غيرقانوني ظلم بزرگي بود كه به فارغ‌التحصيلان دانشگاهي ما در دولت‌هاي نهم و دهم صورت گرفت. از اين گذشته ۲۰۰ هزار سازمان و موسسه بر خلاف قانون در دولت‌هاي گذشته ايجاد شدند. اگر بخواهيم به صورت آماري ذكر كنيم، ۲ درصد از ۷۶هزار نفري كه در دو سال گذشته در وزارت آموزش و پرورش استخدام شدند، بي‌سواد هستند، ۱۴ درصد تحصيلاتي تا مقطع ابتدايي، ۱۹درصد راهنمايي، يك‌درصد ديپلم و ۳۳درصد بالاتر از ديپلم هستند كه نشان‌دهنده چيزي در حد فاجعه در اين حوزه است. بر اساس اين گزارش از سال ۸۳ تا ۹۱ حدود ۳۳۲ هزار نفر در آموزش و پرورش استخدام شده‌اند، از طرف ديگر درباره پرونده مهرآفرين هم‌اكنون حدود ۳۹۲ هزار نفر در انتظار استخدام بر اساس طرح مهرآفرين هستند كه تا سه برابر اين افراد بازنشسته نشوند امكان جذب اين افراد واقعا وجود ندارد.» امروز كسي وعده هر خانواده ايراني يك استخدامي را سر داده است كه در سال ۹۰ وعده ايجاد ۵/۲ ميليون شغل را به مردم داد. وعده‌اي كه اما در دوسال فرصت باقي مانده براي دولت او هرگز عملي نشد، هر چند كه همواره دولت دهمي‌ها از شخص احمدي‌نژاد گرفته تا معاون اول او محمدر ضا رحيمي و وزير كار وقت بر ايجاد ۵/۲ ميليون شغل تاكيد داشتند اما در دولت دهم هرگز مشكل بيكاري حل نشد. علاوه بر وعده ايجاد ۵/۲ ميليون شغل، در سال‌هاي فعاليت دولت‌هاي نهم و دهم دو طرح بنگاه‌هاي زودبازده و طرح كوچك مشاغل خانگي با صرف هزينه فراوان، نتوانست معضل بيكاري را آنچنان كه بايد حل كند. البته پيش از دولت‌هاي نهم و دهم نيز برخي طرح‌هاي اشتغال زايي در دولت هشتم اجرا شده بود كه موفقيت آميز نبودند. طرح ضربتي خوداشتغالي در دولت اصلاحات با پرداخت وام‌هاي ۳ ميليون توماني در بيش از ۱۲ سال گذشته نه تنها اشتغال چنداني را در بازار كار كشور ايجاد نكرد، بلكه باعث به انحراف كشيدن تسهيلات بانكي نيز شد.

ايجاد نارضايتي از دولت يازدهم؟

ناگفته پيداست كه احمدي‌نژاد براي انتخاب شعارهايش دست بر نقاطي مي‌گذارد كه مي‌داند از جمله مشكلات مردم كشور است مانند مسائل اقتصادي و اشتغال و جالب اينكه فراموش مي‌كند اين دو موضوع همان موضوعاتي است كه نتوانست در دولت خودش سرنوشت خوبي برايشان رقم بزند و شايد هم به افزايش اين مشكلات در دولت او دامن زده شد. كه نمونه‌ آن بحث يارانه‌ها است. او در سفر استاني كه به خوزستان داشت با آگاهي از نفت خيز بودن اين منطقه از كشور چنين گفت كه «هدفمندي يارانه‌ها يكي از موفق‌ترين طرح‌هاي اقتصادي تاريخ كشور است كه مي‌تواند به جاي ۴۵ هزار تومان به ۲۵۰ هزار تومان به ازاي هر ايراني ارتقاء يابد.» صاحبنظران بر اين اعتقادهستند كه او از بيان چنين موضوعي دو هدف را دنبال مي‌كند يكي افزايش توقعات از دولت روحاني است كه درصورت محقق نشدن آن احتمال بي‌اعتمادي به دولت يازدهم افزايش پيدا مي‌كند و ديگري اينكه تبليغی براي كانديداي انتخابات رياست‌جمهوري در سال ۹۶ خواهد بود.

هر شهر، يك شعار

 گفته مي‌شود مشاوران تبليغاتي رئيس دولت‌هاي نهم و دهم به وي توصيه كرده‌اند، تا تنور انتخابات داغ است فعاليت هاي انتخاباتي خود را آغاز كند. باشگاه خبرنگاران نوشته است كه گرچه احمدي‌نژاد در زمان مجلس هشتم نتوانسته بود مجوز يارانه ٢۵۰ هزارتوماني را دريافت كند و تنها توانست ۴۵هزار تومان يارانه بدهد اما به اعتقاد تيم احمدي‌نژاد، در صورت پيروزي وي در انتخابات رياست‌جمهوري ۹۶ مجلس قادر به مخالفت با شعار اصلي او نخواهد بود. به هر حال بر اساس آنچه تاكنون در جريان بوده احمدي‌نژاد براي هر شهر يك شعار انتخاباتي آماده كرده است كه با سر دادن آن سبب شود كه اخبار و گزارش‌ها مدتي بر محور او بچرخد و هدف خوبي است براي به فراموشي سپرده نشدن!

نامه

مطالب مرتبط:

عکس دیدنی از رانندگی دکتر محمود احمدی نژاد !

احمدی نژاد دوباره آمد + تصاویر

مراسم ختم مادر احمدی‌ نژاد در قم +عکس

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار