تبلیغات

روزي که پله در ميان هزاران تماشاگر از فوتبال خداحافظي کرد

روزي که پله در ميان هزاران تماشاگر از فوتبال خداحافظي کرد

ايسنا/ ستاره برزيلي در ورزشگاه جيانت آمريکا در ميان ۷۵ هزار تماشاگر و برخي از بزرگان فوتبال خداحافظي کرد.
در سال ۱۹۷۷ نيويورک کاسموس فصل خوبي را گذارند. اين تيم از دو فصل پيش پله، ستاره برزيلي را در اختيار داشت. همچنين در اين تيم ستارگاني همچون کارلوس آلبرتو، فرانس بکن بائر و جورجو کينليا بازي مي کردند. بازي به بازي به تعداد تماشاگران اين تيم در ورزشگاه جاينت افزوده مي شد. کاسموس هشت بازي آخر خانگي اش را با پيروزي پشت سر گذاشت و در نهايت پس از لائودرديل استريکر تيم دوم گروهش شد. در مرحله حذفي به ترتيب تيم هاي استريکر، تامپا باي و روچستر را شکست داد و در فينال بيست و هفتم آگوست برابر سياتل ساندر قرار گرفت. کاسموس با گل هاي کينليا دو بر يک پيروز و قهرمان شد. اين ديدار آخرين بازي رسمي پله بود.
يک اکتبر سال ۷۷ تيم آمريکايي بازي براي گراميداشت و خداحافظي پله برگزار کرد. در اين ديدار کاسموس و سانتوس برابر هم قرار گرفتند و پله يک نيمه براي هر دو تيم بازي کرد. در نيمه نخست براي کاسموس و در نيمه دوم براي سانتوس به ميدان رفت. ۷۵ هزار تماشاگر در ورزشگاه جاينت حضور داشتند و بازي در سر تا سر جهان پخش شد. پله سه هفته ديگر ۳۷ ساله مي شد. او براي سانتوس ۱۲۵۷ بازي انجام داد و ۱۲۱۹ گل به ثمر رساند. همچنين ۱۰۹ بار پيراهن کاسموس را بر تن کرد و ۶۳ بار براي اين تيم گلزني کرد. در مجموع ۱۳۶۶ بار به ميدان رفت و ۱۲۸۲ گل به ثمر رساند. او با فتح جام در آمريکا از فوتبال خداحافظي کرد.
پله در نيمه نخست ديدار سانتوس و کاسموس هزار و دويست هشتاد و سومين گلش را از فاصله ۱۲ متري دروازه به ثمر رساند. در نيمه دوم که براي سانتوس بازي کرد نتوانس گلزني کند. کاسموس در اين بازي دو بر يک پيروز شد و در پايان بازي پله به وسط زمين رفت و جلوي دوربين صحبت کرد. او گفت: عشق...! عشق...! و عشق...!
پدرش کنار او حضور داشت. پدر پله نيز فوتباليست باهوشي بود که دوندينيو نام داشت اما به خاطر آسيب ديدگي شديد زانو فوتبال را کنار گذاشت. همچنين در کنار پله والدمار بريتو (مشوقش) حضور داشت. او بازيکن موفقي بود که بايلارين نام داشت و در سال ۱۹۳۴ جام جهاني را تجربه کرد. در آن رقابت‌ها اسپانيا برزيل را حذف کرد. در جايگاه VIP سلسته، مادر پله نيز حضور داشت.
پس از بازي جشن بزرگي در هتل پلازا برگزار شد که بازيکنان بزرگي همچون بابي مور (کاپيتان برزيل قهرمان جهان)، بليني، مائورو، کارلوس آلبرتو، ديگر هم تيمي هايش در کاسموس و بازيکنان جوان سانتوس حضور داشتند. در ميان مهمانان بزرگ محمد علي نيز حاضر بود. بوکسور آمريکايي پله را در آغوش گرفت و گفت: اکنون هر دو از بزرگان جهان ورزش هستيم.منبع: ايسنا

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.