تبلیغات

به ياد «مرسدس بنز W126»؛ پرفروش ترين «S CLASS» تاريخ

به ياد «مرسدس بنز W126»؛ پرفروش ترين «S CLASS» تاريخ

ديجياتو/ بسياري متخصصان دنياي خودرو بر اين باروند که ماشين هاي ساخت دهه 80 و 90 ميلادي قرن گذشته، تافته اي جدا بافته در تاريخ صنعت خودروسازي محسوب مي شوند.

اين دسته از خودروها حالا پس از گذشت حدود 30 سال در گروه کلاسيک مدرن قلمداد مي شوند اما فارغ از سن و سال آنچه باعث تفاوت ساخته هاي اواخر قرن بيستم نسبت به خودروهاي ديگر شده، نکات فني و مهندسي مربوط به آن هاست.
مرسدس بنز W126 را مي توان مثال کاملي از اين دسته خودروها دانست، اين مدل لقب پر فروش ترين مرسدس S CLASS تاريخ را نيز يدک مي کشد و هنوز در برخي کشورها به عنوان خودرو تشريفات به کار گرفته مي شود.

اما با توجه به پيشرفته دائمي مرسدس بنز چه نکته اي W126 را محبوب تر از اسلاف و نوادگانش کرده است؟ پاسخ را مي توان در شرايط خاص بازار خودرو در دهه 80 و 90 ميلادي و دانش فني و مهندسي آن دوران يافت.
در آن سال ها هنوز برندهاي نوظهوري نظير لکسوس وارد بازي بزرگان صنعت خودرو نشده بودند و خودروسازاني چون مرسدس بنز و ب ام و از نظر قيمت گذاري و شرايط فروش تحت فشار رقبا قرار نداشتند، از اين رو مرسدس بنز مي توانست فارغ از نگراني در مورد ميزان فروش و قيمت تمام شده، تمام دانش و توان فني و مهندسي خود را براي ساخت خودرويي بي رقيب با بيشترين کيفيت به کار گيرد.

از اين زاويه شايد بي راه نباشد که کيفيت W126 را با خودرويي چون رولزرويس يا مرسدس مي باخ هاي فعلي مقايسه کنيم. در آن دوران از خودروهاي مصرفي با عمر محدود خبري نبود و بنز به راستي اين مدل را با بالاترين استانداردهاي کيفي قابل تصور توليد کرده و شايد به همين دليل هم عمر و دوام و عملکرد W126 حتي از بسياري خودروهاي جديد نيز بالاتر است.

زاويه فني و مهندسي W126 نيز به ميزان توسعه علوم کاميپوتر و الکترونيک در زمان شکل گيري اين محصول مربوط مي شود. در سال هاي ابتدايي دهه 90 هنوز خودروها به شکل امروزي تحت تاثير دانش الکترونيک قرار نگرفته بودند و اکثر بخش هاي مکانيکي در عمل از طراحي ساده تر و عمر بيشتري نسبت به خودروهاي مُدرن برخوردارند.

تلفيق اين دو عامل در کنار طراحي زيبا و با پرستيژ W126 باعث شده که کنار گذاشتن اين خودرو براي بسياري از مالکانش بسيار دشوار باشد.
W126 در کشورمان نيز محبوب است و اين روزها با قيمت هايي در حدود 25 الي 100 ميليون تومان براي نمونه هاي بسيار معمولي تا کلکسيوني در بازار يافت مي شود.
در واقع شايد بتوان اين محصول را در ميان 5 خودرو برگزيده تاريخ مرسدس بنز قلمداد کرد، نمادي تمام عيار از شکوه و مهندسي يک مرسدس بنز واقعي.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: ديجياتو

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.