تبلیغات

آذری: آقایان می‌خواهند بگویند با حضور ما پرسپولیس و استقلال آسیایی و قهرمان شدند

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان در دیدار رفت مرحله یک هشتم لیگ قهرمانان آسیا مقابل العین به یک تساوی ارزشمند دست پیدا کرد و اکنون خود را برای بازی برگشت در چهارشنبه آینده مقابل این تیم آماده می‌کند. 

با سعید آذری مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن در مورد شرایط  این تیم در آستانه دو بازی حساس با العین و فینال‌ جام حذفی گفت‌وگویی به شرح زیر انجام دادیم.

فارس: بازی رفت مقابل العین چطور بود؟

فکر می‌کنم سخت‌ترین مسابقه ما در لیگ قهرمانان آسیا بود. العین بازیکنان با کیفیت و خوبی داشت و در 20 دقیقه اول تیم ما را زیر فشار قرار داد. بعد از آن نبض بازی را در دست گرفتیم و در نهایت توانستیم به نتیجه مساوی یک بر یک برسیم. این مساوی اگرچه ارزشمند بود اما همه چیز در همان العین تمام شد. در رختکن هم به بازیکنان تیم گفتم باید به فکر استراتژی بازی برگشت باشیم. یحیی گل‌محمدی و کادرش در این بازی باهوش علم کردند و توانستیم با یک مساوی به ایران برگردیم اما بازی برگشت بسیار سخت است.

فارس: فکر می‌کنید بتوانید در بازی برگشت مقابل العین پیروز شوید؟

همان روزی که قرعه‌کشی لیگ قهرمانان آسیا برگزار شد در گفت‌وگو با فارس اعلام کردم که اگرچه از نظر سخت‌افزاری و امکانات مالی با رقبایمان قابل مقایسه نیستیم اما نیروی انسانی ما قدرتمند است و ما نیروی انسانی را داریم که هر سیستمی آرزویش داشتن آن است. به پیش‌بینی خودم هم افتخار می‌کنم که اکنون ذوب‌آهن توانست با اتکا بر همین نیروی انسانی ارزشمند هم در کادر پرسنلی باشگاه و هم در تیم فوتبال تا این مرحله صعود کند. در العین گریه‌ام گرفت وقتی امکانات عالی باشگاه العین را دیدم که اصلا با امکانات ما قابل مقایسه نبود. تازه باشگاه ذوب‌آهن یکی از باشگاه‌های خوب و با امکانات مناسب ایران است اما ما در ورزشگاهی مقابل العین بازی کردیم که یکی از بهترین ورزشگاه‌های جهان است و ظرف 22 ماه ساخته شده است. با این حال با اتکا به همان نیروی انسانی فوق‌العاده‌مان توانستیم دست پر به ایران برگردیم و می‌دانم بازی بسیار سختی در اصفهان داریم زیرا العین برای حمله می‌آید و امیدوارم که بتوانیم به جمع 8 تیم برتر آسیا صعود کنیم.

فارس: باشگاه تراکتورسازی شکست سنگینی را مقابل النصر دبی متحمل شد.

تراکتورسازی تیم بسیار خوب و شایسته‌ای است. آنها در آن بازی دچار حادثه‌ و غافلگیر شدند. من مطمئنم عباسی مدیر باشگاه و همچنین مجموعه توانمند تراکتورسازی هم می‌توانند نتیجه بازی رفت را جبران کنند و به امید خدا دو تیم از 8 تیم برتر آسیا از جمهوری اسلامی ایران باشند.

فارس: بازی برگشت مقابل العین را رایگان اعلام کردید.

من با رایگان شدن مسابقات فوتبال مخالفم اما دقت کنید که این مرتبه ما در بازی با یک تیم خارجی چنین اقدامی را کردیم. این رایگان اعلام شدن بازی به نوعی پاداش به هوادارانمان هم بود زیرا آنها یک سال از باشگاه ذوب‌آهن حمایت کردند. ما در العین امارات هم شاهد حضور هوادارانمان هرچند به تعداد اندک بودیم. باید از ایرانی‌های مقیم امارات هم که برای حمایت از تیم آمدند تشکر کنم. ما این رایگان شدن را هم برای حمایت از تیم ذوب‌آةن و قدردانی از هواداران انجام دادیم.

فارس: فینال جام حذفی در همان زمانی شد که مورد نظر باشگاه استقلال بود و تاریخ 10 خرداد که مورد نظر شما بود تایید نشد.

اول از همه باید بگویم هنوز تاریخ رسمی و دقیق فینال جام حذفی را به باشگاه ذوب‌آهن اعلام نکرده‌اند. هنوز نامه‌ای مبنی بر اینکه تاریخ دقیق فینال به ما اعلام شود را دریافت نکرده‌ایم. از سویی دیگر آقایانی که مدام می‌گفتند بازی باید در روز 9 خرداد برگزار شود تنها بهانه‌شان کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی بود که همان زمان هم گفتم مگر آنها می‌دانند چند نفر از دو تیم ذوب‌آهن و استقلال به تیم ملی دعوت می‌شوند. اکنون هم کی‌روش که یک فرد متخصص و فنی است بهانه را از آنها گرفته است زیرا قطعا کی‌روش از ملی‌پوشان دو باشگاه ذوب‌آهن و استقلال در بازی با مقدونیه استفاده نخواهد کرد. فینال ساعت 11 شب در 90 دقیقه تمام می‌شود و اگر بازی به وقت اضافه برود بازی ساعت 12 شب به پایان می‌رسد بنابراین ملی‌پوشان این دو باشگاه چگونه می‌خواهند خود را برای مسابقه با مقدونیه آماده کنند. مطمئن هستم که کی‌روش 30 ثانیه هم از ملی‌پوشان دو تیم در بازی امروز استفاده نمی‌کند زیرا او یک فرد متخصص است و به مبانی تخصصی ورزش آشنایی دارد. او مثل برخی از آقایان نیست هیچ چیز از علم تمرین، فیزیولوژی ورزشی و ... نداند. آقایانی که مدام بهانه کی‌روش را می‌آوردند اکنون این بهانه از آنها گرفته شده است. ملی‌پوشان ذوب‌آهن و استقلال چگونه خود را به بازی با مقدونیه برسانند در حالی که احتمالا فینال جام حذفی نیمه شب به پایان می‌رسد.

فارس: یعنی معتقدید برخی نمی‌خواهند با ذوب‌آهن همکاری کنند؟

برخی آقایان باید رفتار غیرحرفه‌ای را کنار بگذارند. دست از لجاجت و عناد بردارند. شاید برخی برای به دست آوردن دل برخی افراد می‌خواهند شرایط نرمال را زیر پا بگذارند و در حق باشگاه ذوب‌آهن ظلم می‌کنند. این در حالی است که ما نماینده فوتبال جمهوری اسلامی ایران در لیگ قهرمانان آسیا هستیم.

فارس: یعنی فدراسیون و سازمان لیگ هیچ کمکی به شما نکرده است؟

نه به ما و نه به باشگاه تراکتورسازی هیچ کمکی از سوی فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ نشده است. می‌توانید از مدیرعامل تراکتورسازی این مسئله را بپرسید حتی یک ریال هم به ما کمک نشد در حالی که هزینه‌های میزبانی در کشور ثالث به باشگاه ما تحمیل شد. در بازی با حریف عربستانی در دو بازی رفت و برگشت ذوب‌آهن 6 گل زد اما آقایان حتی یک خط تقدیر و تشکر از باشگاه ذوب‌آهن ایران نکردند. همه کش و قوس ورزش و فوتبال ما این است که چه کسی رئیس فدراسیون و چه کسی دبیر فدراسیون می‌شود. هیچ کاری که برای ما نکردند بماند اکنون اعمال نفوذ هم می‌شود. در قضیه مهدی رحمتی ببینید قانون و آیین‌نامه‌ای که خودشان تصویب کردند را اجرایی نمی‌کنند. ما متن این قانون را روی سایت باشگاه ذوب‌آهن گذاشته‌ایم تا افکار عمومی ببینند و قضاوت کنند. حداقل طلب ما را از سازمان لیگ بدهند. بیش از یک میلیارد تومان از سازمان لیگ طلبکار هستیم. این پول را قبل از بازی با العین به ما بدهند.

فارس: منظورتان از اعمال نفوذ وزارت ورزش است؟

من اسمی از هیچ فرد خاص یا نهادی نمی‌آورم اما همین دوستان وقتی ذوب‌آهن مقابل تیم‌ عربستانی پیروز شد سینه‌شان را ستبر کردند و گفتند ذوب‌آهن ایران تیم عربستانی را شکست داده است اما در پشت پرده خط می‌دهند و پنهان می‌شوند.

فارس: چرا گلایه‌هایتان را به رئیس فدراسیون نمی‌گویید؟

من به عنوان یک طرفدار تیم ملی نه مدیر باشگاه و قهرمان سابق آسیا از مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال یک خواهش دارم. اینکه تفکرات فدراسیون فوتبال به سمت علمی شدن برود آقایی که بر برگزاری تاریخ بازی در 9 خرداد پافشاری می‌کند حتی در زمین تمرین فوتبال قدم نزده است. کی‌روش با تیزهوشی بهانه را از آقایان گرفت. بازیکنان ملی‌پوش ما به بازی با مقدونیه نمی‌رسند اما چرا اصرار بر این است که بازی 9 خرداد برگزار شود. این تصمیمات خارج از عرف است. با این حال اگر ذوب‌آهن موفق شود از سد العین بگذرد باز هم همین آقایان سینه خود را ستبر می‌کنند و می‌گویند ذوب‌آهن ایران به مرحله یک چهارم صعود کرد. همین آقایان به دنبال اهدای کاپ و مدال در روی سکو هستند در حالی که افرادی که خدمت‌گزار ورزش هستند به دنبال این صحنه آخر نیستند. آنها تلاش‌شان را برای موفقیت تیم‌ها می‌کنند. با این حال من یک قول می‌دهم اینکه ذوب‌آهن در فینال جام حذفی قوی‌ترین و قدرتمند‌ترین بازی خود را به نمایش می‌گذارد. نمی‌دانم نتیجه بازی چه می‌شود اما بازیکنان ما با تمام توان در این مسابقه حاضر خواهند شد.

فارس: رئیس کمیته انضباطی امروز محروم نشدن رحمتی در فینال جام حذفی را توجیه کرد. نظر شما در این مورد چیست؟

من برای حسن‌زاده و همکاران محترم‌شان در کمیته انضباطی فوق‌العاده احترام قائل هستم اما برایم عجیب است که آنچه را که خودشان به عنوان قانون و آیین‌نامه مصوب کرده‌اند با آن چیزی که انجام می‌شود متفاوت است. خیلی‌ها دوست دارند بگویند با حضور ما در ورزش پرسپولیس و استقلال قدرتمند شدند و توانستند قهرمان شوند و به آسیا راه پیدا کنند تا وقتی چنین رویه‌ای حاکم است تیم‌هایی مثل ذوب‌آهن مورد ظلم قرار می‌گیرند و ما پاسخ ظلم را در زمین مسابقه به خوبی خواهیم داد. 

فارس: هواداران باشگاه ذوب‌آهن طوماری را در حمایت از شما امضا کردند نظرتان در مورد این حرکت چیست؟

ابتدا باید از مهندس صادقی مدیرعامل محترم کارخانه ذوب‌آهن و همکاران‌شان تشکر کنم. من این مسئله را به خدمت ایشان هم گفتم که من نیازی به طومار ندارم. با طومار هم سر کار نیامده‌ام این حرکت هیچ ارتباطی به من نداشته است.

انتهای پیام/ا

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار