تبلیغات

ماکاروني ضد سرطان روده بزرگ توليد شد

ماکاروني ضد سرطان روده بزرگ توليد شد

مهر/ محققان کشور توانستند ماکاروني پري بيوتيک با خواص پيشگيري از سرطان روده بزرگ را به توليد برساند؛ اين توليد در حد نمونه اوليه است.
امير اميني، کارشناس ارشد علوم صنايع غذايي گرايش کنترل کيفيت از دانشگاه علوم پزشکي تبريز در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: ما توانستيم نوعي از ماکاروني را به ثبت برسانيم که علاوه بر داشتن خواص تغذيه اي خواص دارويي نيز دارد و جزء غذاهاي فراسودمند محسوب مي شود.

وي با بيان اينکه در حال حاضر سن ابتلا به سرطان روده بزرگ در کشور به دليل رژيم غذايي نامناسب کاهش يافته است، افزود: با استفاده از اين ماکاروني سلامت فرد افزايش مي يابد و از سرطان کلون پيشگيري مي کند. در واقع به کمک اين محصول امکان ابتلا به سرطان کلون يا روده بزرگ کاهش پيدا مي کند.

وي در خصوص فرق پروبيوتيک و پري بيوتيک خاطرنشان کرد: پروبيوتيک ها ميکروارگانيسم هاي زنده اي هستند که در جدار روده بزرگ رشد مي کنند؛ پري بيوتيک غذاي اين پروبيوتيک ها هستند. يعني پروبيوتيک ها از پري بيوتيک ها تغذيه مي کنند و اثرات سلامت بخش خود را در بدن انسان مي گذراند.

اميني با بيان اينکه اکثريت غذاهاي سودمند پروبيوتيک يا پري بيوتيک هستند، افزود: پري بيوتيک ها مناسب تر هستند چون درون بدن پروبيوتيک وجود دارد ولي تعدادشان کم است؛ با وارد کردن غذاي پروبيوتيک تعدادشان زياد مي شود و اثرات سلامت بخشي در بدن افزايش مي يابد.

وي با بيان اينکه ماکاروني پري بيوتيک در کشور نداريم ولي ماکاروني فيبر دار و غني شده با سبوس به توليد مي رسد، گفت: اينها از بدن خارج مي شوند ولي پري بيوتيک تاثيري در رشد باکتري هاي مفيد بدن دارد. با استفاده از پري بيوتيک ها کلسترول بد در بدن کاهش و اثرات باليني براي مصرف کننده دارند.

اين محقق با بيان اينکه اين اختراع آماده تجاري سازي به صورت مشارکتي و فروش حق امتياز است، عنوان کرد: در حال حاضر نمونه خارجي و داخلي ماکاروني پري بيوتيک وجود ندارد.
وي تاکيد کرد: اين ماکاروني ها در حد نمونه اوليه به توليد رسيده است و نياز به حمايت کننده داريم تا آن را به توليد انبوه برسانيم. اختراع« ماکاروني پري بيوتيک با خواص پيشگيري از سرطان روده بزرگ» در فستيوال نوآوري هاي صنعت مواد غذايي ارائه شده است.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: مهر

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.