تبلیغات

حضور مهراوه شریفی نیا ، بازیگر نقش کیمیا در برنامه خوشا شیراز و جنجال های گریمش در سریال کیمیا ! +تصاویر

عکسهای مهراوه شریفی نیا در پشت صحنه برنامه خوشا شیراز

حضور مهراوه شریفی نیا ، بازیگر نقش کیمیا در برنامه خوشا شیراز و جنجال های گریمش در سریال کیمیا !

مهراوه شریفی نیا در برنامه خوشا شیراز سیما

در این برنامه که جمعه هر هفته ساعت 9 تا 11:30 صبح با تهیه کنندگی هادی قندی و کارگردانی محمدجواد پوست پرداز از شبکه استانی فارس و شبکه سراسری شما به روی آنتن می رود، دعوت شدگان تهران نشین معمولا می گویند که چند سالی است که به شیراز نیامده اند و این بارهم مهراوه شریفی نیا گفت: من حدود ده ، یازده سالی است که به شیراز نیامده بودم. من در شیراز دوستان بسیار خوب و صمیمی دارم.

حضور مهراوه شریفی نیا ، بازیگر نقش کیمیا در برنامه خوشا شیراز و جنجال های گریمش در سریال کیمیا !

مهراوه شریفی نیا در برنامه خوشا شیراز


** کیمیا و تجربه پدر و مادر


این هنرپیشه همچنین گفت:تصویربرداری سریال کیمیا حدود دوسال طول کشید ما از 5 آذر ماه سال 92 شروع کردیم و 5 آبان ماه امسال هم که فیلم برداری فاز سه تمام شد. سریال کیمیا برای اینکه گروه بسیار خوب و دوست داشتنی داشتیم تجربه ی خیلی خوبی بود ، در این گروه آقای افشار کارگردان سریال کیمیا و آقای شفیعی تهیه کننده این کار در صمیمیت و موفقیت گروه سریال کیمیا نقش بسیار مهمی داشتند و در کارشان صداقت بسیار خوبی داشتند و تمام کسانی که در این سریال با آن ها همبازی بودم و تمام عوامل پشت صحنه برایم عزیز هستند و همگی در کارشان بسیار خوب بودند.

 حضور مهراوه شریفی نیا ، بازیگر نقش کیمیا در برنامه خوشا شیراز و جنجال های گریمش در سریال کیمیا !

عکس جدید مهراوه شریفی نیا در برنامه خوشا شیراز


مهراوه شریفی نیا: من در زندگیم خیلی تلاش کردم که از شغل و موقعیت پدر و مادرم در حرفه ی بازیگری سوء استفاده نکنم اما همیشه از علم و دانش و تجربه آنها از کودکی تا همین الان بسیار استفاده کردم پدر و مادرم بهترین مشاوران و بهترین استادانی هستند که من دارم ، پدر و مادرم نه تنها در زمینه کارخودشان که در زمینه های دیگر هم مطالعات جامع و خوبی دارند در تاریخ ، فلسفه و حتی در زمینه موسیقی ،من علاقه خودم به موسیقی را مدیون پدرم هستم و من پرورش حس در بازیگری را از مادرم یاد گرفتم.اینکه من در دانشگاه موسیقی خواندم برای این بود که می خواستم در رشته ی دیگری برای پدر و مادرم افتخار آفرین باشم ، مدت زیادی من پیانو تدریس می کردم ، هنوز هم رشته دانشگاهی ام را خیلی دوست دارم ، اما در کنارش بازیگری هم انجام می دادم ، مدتی پشت صحنه کار می کردم و همیشه دوست داشتم کارهای سخت را انجام دهم و از موقعیت پدر و مادرم هیچ وقت سوء استفاده نکردم .


** کیمیا و کیمیا و..


برای سریال کیمیا اول مادرم برای نقش مهری انتخاب شده بود، برای نقش کیمیا هم داشتند از چهره ها و بازیگران جدید تست می گرفتند که به من هم تماس گرفتند ، و موضوع سن موضوع مهمی بود آقای افشار هنوز تصمیم نگرفته بودند که می خواهند دو بازیگر ،جوانی و سن میانسالی کیمیا را بازی کند یا اینکه یک بازیگر ، به من هم گفتند من دارم از دیگران هم برای نقش کیمیا تست می گیرم اگر چیزی شنیدی ناراحت نشوی که اتفاقا این موضوع برای من بسیار جالب بود ، که در نهایت نمی دانم چه اتفاقی افتاد که تصمیم گرفتند که دوران جوانی و میانسالی کیمیا را یک بازیگر بازی کند و این رابطه مادر و دختری خیلی برایشان اهمیت داشت و جذاب بود من و مادرم هم به غیر از سریال کیمیا چندین پیشنهاد اینچنینی داشتیم که در فیلم هم مادر و دختر باشیم اما هیچ کدام فیلمنامه ای به خوبی فیلمنامه سریال کیمیا را نداشت ، که هر دو نقش مادر و دختر انقدر قوی و عالی باشد و من و مادرم فقط در دزد عروسک ها و سریال کیمیا تا به حال در نقش های مادر و دختر با هم همبازی بودیم .

 حضور مهراوه شریفی نیا ، بازیگر نقش کیمیا در برنامه خوشا شیراز و جنجال های گریمش در سریال کیمیا !

حضور مهراوه شریفی نیا در برنامه خوشا شیراز


من در این دو سال که نقش کیمیا را بازی می کردم اصلا خودم نبودم و کاملا در نقش کیمیا فرو رفته بودم .مثلا در یک روز در سکانس صبح که ضبط می کردیم من کیمیای هجده ساله را بازی می کردم و شب که ضبط بود من کیمیای 46 ساله را بازی می کردم و بازی کردن نقش کیمیا بسیار سخت بود.


ما ، در سریال کیمیا خانواده ی کیمیا و شخصیت کیمیا را دنبال می کنیم و تاثیر موارد و وقایع مختلف مثل دوران دفاع مقدس بر این خانواده ،این سریال تمرکزش روی خانواده کیمیا بود.


با سریال کیمیا معنی ، شهدا ، اسرا و جانبازان برای من فرق کرد هر چند که قبل از این سریال احترام خاصی برای این طور افراد قائل بودم . اما بازی در سریال کیمیا خیلی چیزها را برایم تغییر داد.هشت سال دفاع از خاک کشور نه در هیچ کلامی می گنجد و نه در هیچ سریالی خلاصه می شود ، جوانان و افرادی که برای آب و خاکشان و هم وطنانشان این کار را کردند بسیار انسان های بزرگی هستند و کارشان بسیار باارزش بوده و هست.


مهراوه شریفی نیا در مورد گریمش در سریال کیمیا گفت: من برای فاز سوم سریال کیمیا روزی یک ساعت گریم می شدم اینکه می گویند کیمیا در سن 46 ، 47 سالگی گریم نشده شایعه بزرگی هست من در فاز سوم سریال کیمیا که سن 46 ، 47 سالگی آن را بازی می کردم گریم داشتم حتی به آقای افشار کارگردان سریال هم گفته بودم که اگر تست گریم من برای کیمیای 47 ساله جواب نداد از بازیگر دیگری استفاده کنید .من حتی روی تن صدا ، طرز راه رفتنم برای کیمیای 47 ساله کار کردم و همه را تغییر داده بودم.ای کاش اگر می خواهیم انتقاد کنیم منصفانه تر انتقاد می کردیم.
:خانواده ی ما ، تعریف دیگری از خانواده را دارد ، در خانواده ی ما شاید تعداد دفعاتی که ما دور هم شام و ناهار خوردیم تعدادش به تعداد انگشتان دست هم نمی رسد چون همیشه یک نفر از اعضای خانواده ی ما نبود و سرکار بود اما ما ، در خانواده خیلی با هم دوست هستیم.

حضور مهراوه شریفی نیا ، بازیگر نقش کیمیا در برنامه خوشا شیراز و جنجال های گریمش در سریال کیمیا !

مهراوه شریفی نیا در پشت صحنه برنامه خوشا شیراز

حضور مهراوه شریفی نیا ، بازیگر نقش کیمیا در برنامه خوشا شیراز و جنجال های گریمش در سریال کیمیا !

عکس یادگاری مهراوه شریفی نیا در پشت صحنه برنامه خوشا شیراز

حضور مهراوه شریفی نیا ، بازیگر نقش کیمیا در برنامه خوشا شیراز و جنجال های گریمش در سریال کیمیا !

عکس های مهراوه شریفی نیا در پشت صحنه برنامه خوشا شیراز

 حضور مهراوه شریفی نیا ، بازیگر نقش کیمیا در برنامه خوشا شیراز و جنجال های گریمش در سریال کیمیا !

تصاویر جدید مهراوه شریفی نیا در پشت صحنه برنامه خوشا شیراز

حضور مهراوه شریفی نیا ، بازیگر نقش کیمیا در برنامه خوشا شیراز و جنجال های گریمش در سریال کیمیا !

حضور مهراوه شریفی نیا ، بازیگر نقش کیمیا در برنامه خوشا شیراز و جنجال های گریمش در سریال کیمیا !

مهراوه شریفی نیا در شیراز

ماجرای جنجالی گریم مهراوه شریفی نیا در کیمیا چه بود؟

 حضور مهراوه شریفی نیا ، بازیگر نقش کیمیا در برنامه خوشا شیراز و جنجال های گریمش در سریال کیمیا !

گریم جنجالی مهراوه شریفی نیا در سریال کیمیا

خبرهای پیشین در مورد گریم جنجالی در سریال کیمیا :

 گلایه‌های گریمور کیمیا: مهراوه شریفی‌نیا اجازه نمی‌داد چسب به صورتش بزنیم

امیر اسکندری طراح گریم سریال که پیشتر طراح گریم سریالهایی چون "بوعلی سینا" و "ابراهیم خلیل الله" بوده است در گفتگو با روزنامه هفت صبح بخش عمده مشکلات طراحی گریم را ناشی از کمبودهای مالی و البته عدم همکاری بازیگران دانسته است.

مهراوه شریفی نیا می گفت اجازه نمی دهم چسب با لاتکس به صورتم بزنید
اسکندری درباره مشکلاتش با بازیگران سریال گفت: مهراوه شریفی نیا می گفت اجازه نمی‌دهم چسب با لاتکس به صورتم بزنید یا می گفت من لنز توی چشمم نمی‌گذارم یا روی صورتم خطوط نکشید و تهیه کننده و کارگردان هم به راحتی پذیرفتند.

وقتی هنرپیشه ای را با منت و التماس می آورید بهتر از این هم نمیشود
وی ادامه داد: همین طور رضا کیانیان برای بازی در این سریال برای گروه، داستان درست کرد.

این طراح گریم در جایی دیگر از گفتگو بیان داشت: کیانیان در یک مقطع چون ناشناخته بود سعی میکرد نقش های خاص بازی کند اما الان ایشان در بسیاری از نقشها خودش است و اصلا بازی نمی کند.

این طراح گریم افزود: اصلا شما وقتی هنرپیشه ای را با منت و التماس می آورید بهتر از این هم نمیشود. طراح گریم اولین فیلمی که کیانیان بازی کرد یعنی "تمام وسوسه های زمین" من بودم؛ ایشان دو ساعت در حیاط قدم میزد و هر چند وقت یک بار می آمد به اتاق گریم و می گفت من بیایم برای گریم؟ من میگفتم فعلا برو و هر وقت شد گریمت می کنیم اما الان کیانیان می گوید موی سرم را رنگ نمی کنم، نمی گذارم لیفتینگ کنید و چسب به صورتم بزنید…

رفتند و برای این خانم کلاه گیس 50 هزار تومانی خریدند
امیر اسکندری درباره کمبودهای مالی بیان داشت: حتی به من آن قدر بودجه ندادند که بتوانم یک کلاه گیس برای حسن پورشیرازی تهیه کنم.

اسکندری درباره کلاه گیسی که برای دختر خارجی در فیلم استفاده شده بیان می دارد: مجبور شدیم برای او کلاه گیس بگذاریم اما نوعی کلاه گیس هست یک میلیون تومان قیمت دارد و نوعی دیگر 50 هزار تومان. اینها رفتند و برای این خانم کلاه گیس 50 هزار تومانی خریدند پس نمیتوان توقع معجزه داشت.

وی ادامه داد: حتی تهیه کننده برای هنرپیشه کلاه گیس نمی خرد و کارگردان هم اصلا برایش مهم نبود دیگر چه انتظاری از بقیه هست.

خیلی از این بازیگران نمی خواستند در فاز سوم بازی کنند
به گزارش سینماژورنال این چهره پرداز باسابقه در جایی دیگر از گفتگو باز هم از عدم انعطاف بازیگران چنین گفت: مهراوه شریفی نیا و آزیتا حاجیان کلا با هیچ مساله ای کنار نمی آمدند. اصلا خیلی از این بازیگران نمی خواستند در فاز سوم بازی کنند. من تمام تلاشم نزدیک کردن بازیگران به نقشهاست اما کسی نبود به مهراوه شریفی نیا بگوید اسکندری برای نزدیک کردن تو به نقشت اینجاست و با تو هیچ دشمنی ندارد.

واکنش مهراوه شریفی‌نیا به حرف‌های گریمورش

با رسیدن شخصیت های سریال «کیمیا» به زمان حال، انتقادهایی به گریم بازیگران این فیلم وارد شد. امیر اسکندری طراح گریم این سریال انتقادات تندی به مهراوه شریفی نیا، رضا کیانیان و آزیتا حاجیان وارد کرد و بی‌میلی آنها را علت خوب در نیامدن گریم های سریال «کیمیا» عنوان کرد. مهراوه شریفی نیا بازیگر نقش اصلی این سریال در گفت‌وگو با آی سینما نسبت به این حرف‌ها واکنش نشان می‌دهد.
 
امیر اسکندری طراح گریم سریال «کیمیا» در مصاحبه ای با روزنامه «هفت صبح» مدعی شد مهراوه شریفی نیا برای پیر شدن نقش « کیمیا» اجازه نمی داد از لاتکس و خط های پر رنگ صورت و لنز استفاده شود. اما مهراوه شریفی نیا درباره این ادعای اسکندری با بیان اینکه در سریال «معمای شاه» از لنز استفاده کرده است، به آی سینما گفت: «الان همه دوستان می توانند، آخرین عکسی که من در اینستاگرام منتشر کردم را ملاحظه کنند و ببینند که آیا من اجازه دادم روی صورتم خط پیری بکشند یا نکشند. متاسفانه هجمه انتقادات به امیر اسکندری آن‌قدر شدید است که ایشان می خواهد تمام مشکلات کاری خودشان را به گردن من، مادرم، رضا کیانیان، جواد افشار کارگردان و محمدرضا شفیعی تهیه کننده «کیمیا»  بندازد.»
 
شریفی نیا در ادامه می گوید استفاده نکردن از لاتکس، نظر عبدالله اسکندری گریمور معتبر سینما و تلویزیون بوده است و او اصلا در کار گریمور دخالت نمی کند: «برای گریم زمان پیری من، آقای عبدالله اسکندری تشریف آوردند و گفتند برای بازیگری که 4 ماه سر کار است اگر از لاتکس استفاده شود ممکن است پوست او با حساسیت مواجه شود. استاد عبدالله اسکندری که متخصص گریم و چهره پردازی هستند در آن زمان گفتند که یک زن 47 ساله نیازی به لاتکس ندارد. من برای همین خط های پیری روزانه 50 دقیقه گریم می شدم. حال اگر حاصل این نتیجه درست از آب در نیامده است، این مشکل بازیگر نیست، این کار گریمور بوده است. من واقعا متاسفم که می خواهم همچین حرفی را به زبان بیاورم، اما گفته های آقای امیر اسکندری درباره من، مادرم و آقای کیانیان چیزی جز دروغ و کذب نیست.»
 
او در ادامه به تجربه استفاده از مواد شیمایی بر روی صورت دو بازیگر سریال «کیمیا» اشاره می کند و می گوید: «به عنوان مثال در ده سکانس از بازی سوگل طهماسبی و فریبا طالبی بازیگران «کیمیا»، مواد شیمیایی روی صورت آنها گذاشته شد، اما برای 10 سکانس دیگر از این مواد استفاده نشد، چون پوست آن حساسیت پیدا کرد.»
 
بازیگر نقش اصلی «کیمیا» که خود از گریم دوران نوجوانی اش ابراز نارضایتی می کند، در مورد برخی از آن گریم ها می گوید: «من خودم واقعا به دلیل گریم ابروهایم در زمان نوجوانی کیمیا که در آبادان می گذشت،  به شدت ناراضی هستم. اصلا چرا باید به جای ابروی دستی، از ابروهای بافته شده روی تور با رنگ روشن استفاده می شد؟! من بارها خواستم که از این نوع ابرو استفاده نکنند، اما آقای اسکندری بر خلاف آنچه ادعا می کنند، اصلا به حرف من، کارگردان و تهیه کننده پروژه اهمیت نداد. وقتی آقای شفیعی تصاویر ابروهای کیمیا را به ایشان نشان داد و ابراز نارضایتی کرد، ایشان باز هم تغییری در این ابروها اعمال نکردند. حتی آقای امیر اسکندری به دلیل گریم آن ابروها از من عذرخواهی هم کردند، اما متاسفانه باز هم چنین گفته های غیر واقعی را مطرح می کنند.»
 
بازیگر «قصه ها» در انتقاد به گریم امیر اسکندری در ایام نوجوانی کیمیا گفت: « به هر حال من به عنوان بازیگر موظف هستم که سختی های گریم را تحمل کنم، من حتی به تیم گریم هم گفته بودم، حاضر هستم برای بهتر شدن ابروهای دوره نوجوانی وقت بیشتری بگذارم و بیشتر گریم شوم، اما مجری آقای اسکندری در آبادان نتوانستند ابروی دستی برای من بگذارد. خدا را شکر در تهران مجری جدیدی به گروه اضافه شد که بلد بود چگونه، دانه ای ابروها را به هم بچسباند. من حتی به مدت یک سال هر روز دو ساعت زودتر از دیگران آفیش می شدم، فقط برای این که ابروهایم واقعی و باورپذبرتر شود. حال باید دید انصاف آقای اسکندری کجا رفته که اینگونه تهمت می زند؟!»
 
امیر اسکندری در بخش دیگر از گفت و گوی خود مدعی شده بود که برخلاف خواسته او، تهیه کننده این سریال به جای کلاه گیس حرفه ای که قیمت آن نزدیک به یک میلیون تومان است، یک کلاه گیس 50 هزار تومانی تهیه کرده است. اما مهراوه شریفی نیا با رد این موضوع، می گوید محمدرضا شفیعی آنقدر برای کارش ارزش قائل است که از این قبیل اقدامات انجام ندهد:‌«اصلا مگر می شود که آقای شفیعی تهیه کننده «کیمیا» فقط 50 هزار تومان پول کلاه گیس داده باشد؟ محمدرضا شفیعی را همه در تلویزیون می شناسند و امکان ندارد که در خواست گریمور را برای تهیه یک کلاه گیس یک میلیون تومانی رد کند و برود یک کلاه گیس 50 هزار تومانی بخرد. آقای شفیعی بالغ بر میلیاردها تومان خرج پروژه «کیمیا» کرده است، حال اصلا با عقل جور در می آید که حاضر نباشد یک کلاه گیس یک میلیون تومانی تهیه کند؟ به نظر من وقتی شخصی برای نقش های کوتاه از حامد بهداد، نیکی کریمی و رضا کیانیان دعوت به همکاری می کند، آنقدر برای کارش ارزش قائل هست که نخواهد برای کلاه گیس بازیگر نقش اصلی فاز 3 سریال خود کم بگذارد.»
 
امیر اسکندری در بخش دیگر از گفته های خود بیان کرده بود که «مهراوه شریفی نیا و آزیتا حاجیان کلا با هیچ مساله ای کنار نمی آمدند» و رضا کیانیان هم شرط های عجیب غریبی برای بازی در این سریال مطرح می کرد. امیر اسکندری در ادامه انتقادات خود را تند تر هم کرد و خطاب به محمدرضا شفیعی تهیه کننده کیمیا گفت « اصلا شما وقتی هنرپیشه ای را با منت و التماس می آورید بهتر از این هم نمی‌شود.»
 
اما مهراوه شریفی نیا با تکذیب گفته های امیر اسکندری می‌گوید: «گفته ها و تهمت های آقای اسکندری درباره من اصلا مهم نیست و من ایشان را به خدا واگذار می کنم. اما اگر بخواهم درباره تهمت های ایشان به مادرم و رضا کیانیان مطلبی را خدمتتان عرض کنم، باید بگویم که تمام خواسته های آقای کیانیان، درخواست های یک بازیگر حرفه ای بوده است. مادر من هم آنقدر حرفه ای هست که اگر مجری گریم کارش را بلد باشد، حرفی در مورد کار او نزند. مادر من همیشه در زمان گریم چشم هایش را می بندد و زمانی که کار گریمور تمام می شود، از جایش بلند می شود به سر سکانس می رود. این موضوع را تمام گریمورهایی که با مادرم کار کردند، می توانند تصدیق می کنند.»
 
 این روزها در برخی از گروه های تلگرامی و شبکه های مجازی، عکس هایی از بازیگر نقش اصلی «کیمیا» منتشر می شود که آن را در سال 57 و 87 نشان می دهد، در این عکس ها ادعا می شود با گذشت چندین سال از سن کیمیا هیچ تغییری در گریم او به وجود نیامده است. اما مهراوه شریفی نیا معتقد است که گریم او برای یک شخصیت 47 ساله تقریبا درست است: «برخی از دوستان در برخی از موارد انتقادهایی می کنند که واقعا من متوجه آنها نمی شوم. مثلا می گویند یک آدم 47 ساله این شکلی نیست. آخر مگر یک آدم 47 ساله چه شکلی است؟! دندان مصنوعی دارد یا مثلا فرتوت است؟! به طور مثال عاطفه رضوی و نسرین نکیسا 47 سال سن دارند و صورتشان نه پیر شده است نه چروکی دارد. حال اگر شخصیت کیمیا 70 ساله بود، این انتقادات وارد بود، اما 47 سال سنی نیست که بخواهد پوست صورت او آویزان یا چین و چروک های بسیار  داشته باشد. به نظر من در برخی از موارد انتظارات خیلی بالاست. یک آدم 47 ساله باید یک پختگی داشته باشد و اتفاقا در این سریال ما هم سعی کرده ام در بازی نوع صدا، پوشش و گریم، متفاوت تر با کیمیای جوان عمل کنیم. تمام خطوط صورت من به شدت تیره شدند و حتی غبغب و افتادگی پلک من توسط گریم تشدید شده است. لباس های گشادتر و سنگین تری به من پوشانده شد تا بالا رفتن سن به وسیله این ابزار باور پذیرتر به نظر برسد. عینک هم یکی از وسایلی است که به بالا رفتن سن کمک می کند. البته ما در خیلی از پلان ها، تصویر بدون عینک کیمیا را خواهیم دید. به نظر من تصوری که عده‌ای از یک زن 47 ساله دارند، در حد یک زن 80 ساله است! به هر حال من فکر می کنم برخی از مواقع، قضاوت ها کمی نا عادلانه و بر اساس پیش فرض هاست. »
 
شریفی نیا در پایان می‌گوید: « نادیده گرفتن زحمات دیگران از هر زاویه و منظری به نظر من بی انصافی است! در مورد حرف های آقای اسکندری هم خداوند ناظر و آگاه است و قطعا قاضی بهتری است.»

کامپک  - ایرنا - روزنامه هفت صبح  - آی سینما

گرداوری و تنظیم : پرشین وی

اخبار مرتبط:

عکس های خصوصی مهراوه شریفی نیا لو رفت و جنجال به پا شد ! + تصاویر کمتر دیده شده از وی

بیوگرافی کامل مهراوه شریفی نیا + عکس

جشن مهراوه و ملیکا شریفی نیا برای مادرشان + عکس

تیپ مهراوه شریفی نیا و پوریا پورسرخ در نشست خبری سریال کیمیا + تصاویر

سبک زندگی ، بیوگرافی و نوع پوشش افراد مشهور (10) / مهراوه شریفی نیا

مهراوه شریفی‌نیا ، شیطنت یک دختر انقلابی / پشت صحنه سریال کیمیا

حرف های خاصی که مهراوه شریفی نیا خطاب به پدرش محمدرضا شریفی نیا منتشر کرده است + عکس

عکس جالب مهراوه شریفی نیا در واکنش به گاف های سریال کیمیا

مهراوه شریفی نیا : پدرم میگفت اگر پول میخواهی اول به مادرت کمک کن! / گزارشی از فیلم جدید وی + تصاویر

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار