تبلیغات

متفرقه‌ها، از واردات خودرو منع شدند

متفرقه‌ها، از واردات خودرو منع شدند

ايسنا/ واردات خودرو از سوي واردکنندگان متفرقه ممنوع شد. در حال حاضر تنها نمايندگي‌هاي رسمي و مستقيم خودروسازان خارجي در ايران مجاز به واردات اين محصول هستند.
هفته گذشته با ابلاغ دستورالعمل مصوب هيات دولت مبني بر ساماندهي واردات و بازار ارز، وزارت صنعت، معدن و تجارت با ايجاد تغييراتي در سايت ثبتارش (سامانه سيستم مديريت ثبت سفارش واردات/ تحت مديريت وزارت صنعت، معدن و تجارت)، واردات خودرو از سوي شرکت‌هاي نمايندگي غير مستقيم خودروسازان خارجي را متوقف کرد.

به دنبال‌ آن خبر مي‌رسد که از ابتداي هفته جاري نيز واردات خودرو از سوي شرکت‌هاي متفرقه واردکننده خودرو (شرکت‌هاي غير نمايندگي) متوقف شده و اين شرکت‌ها نيز ديگر امکان ثبت سفارش واردات خودرو در سامانه ثبتارش را ندارند.

در اين زمينه يک مقام مسوول در وزارت صنعت، معدن و تجارت، با تاييد ممنوع شدن واردات خودرو از سوي شرکت‌هاي واردکننده متفرقه و غير نمايندگي، اظهار کرد:" براساس دستورالعمل جديد ابلاغي به وزارت صنعت، معدن و تجارت، شرط ثبت سفارش واردات خودرو و ديگر کالاهاي با دوام، داشتن نمايندگي مجاز آن برند وارداتي و شبکه خدمات پس از فروش؛ به تشخيص وزارت صنعت، معدن و تجارت خواهد بود".

وي با بيان اينکه در اين زمينه با تشخيص وزارت صنعت، معدن و تجارت دو دسته از واردات خودرو منع شدند، خاطرنشان کرد:" دسته اول شرکت‌هايي هستند که نمايندگي خودروسازان خارجي را به صورت غير مستقيم و از شرکت‌هاي واسطه اخذ کرده‌اند".

اين مقام مسوول تصريح کرد:" دسته دوم که از واردات خودرو منع شده‌اند شرکت‌هاي واردکننده متفرقه هستند که اصلا نمايندگي خودروسازان خارجي را نداشته و براي واردات با شرکت‌هاي نمايندگي خودروسازان خارجي قرارداد مي‌بستند که اين دسته نيز ديگر امکان ثبت سفارش و واردات خودرو را نخواهند داشت".با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: ايسنا

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.