تبلیغات

اندونزي بانک آمريکايي جي پي مورگان را تنبيه کرد

 اندونزي بانک آمريکايي جي پي مورگان را تنبيه کرد

تسنيم/دولت اندونزي بانک آمريکايي جي پي مورگان چيس را به دليل انتشار گزارش منفي از اقتصاد اين کشور تنبيه کرد.

به گزارش رويترز، يکي از مقامات وزارت دارايي اندونزي گفت، دولت اين کشور بانک آمريکايي جي پي مورگان چيس را از ارائه پيشنهاد براي انتشار دور بعدي اوراق قرضه اسلامي (صکوک) به دلار منع کرده است.

دولت اندونزي از ساير بانک ها خواسته تا روز پنجشنبه پيشنهادات خود در زمينه انتشار صکوک دلاري را ارائه دهند، اما بانک آمريکايي جي پي مورگان از اين درخواست مستثني شده است.

تصميم به مستثني کردن بانک جي پي مورگان از مشارکت در انتشار صکوک دلاري در اندونزي مدت کوتاهي پس از آن اتخاذ شده که وزارت دارايي اندونزي گفته بود، اين بانک آمريکايي را به دليل انتشار گزارشي منفي در مورد اقتصاد اندونزي در ماه نوامبر تنبيه خواهد کرد.

سواهاسيل نازارا، رئيس اداره سياست هاي مالي وزارت دارايي اندونزي در پاسخ به اين سوال که آيا جي پي مورگان مي تواند براي انتشار صکوک دلاري در اندونزي پيشنهاد ارائه کند گفت: «مسئله اين است که (جي پي مورگان) ديگر با دولت (اندونزي) همکاري نخواهد داشت.»

سخنگوي بانک جي پي مورگان از اظهار نظر در اين باره خودداري کرده است.

در گزارشي که پس از انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئيس جمهور آمريکا منتشر شد، بانک جي پي مورگان توصيه خود در مورد خريد سهام در اندونزي را از وضعيت «داراي وزن بالا» به حالت «داراي وزن پايين» تنزل داده بود.

نازارا روز 4 ژانويه از تنبيه بانک جي پي مورگان دفاع کرده و گفته بود، تحقيق اين بانک در مورد بورس اندونزي «معتبر و بي طرفانه نبوده است.»

به گفته مقامات ارشد دولتي، اندونزي همچنين در حال برنامه ريزي براي انتشار دستورالعملي است که بر اساس آن معامله کنندگان اصلي اوراق قرضه بايد تنها تحقيقات «مبتني بر واقعيت» از اقتصاد اين کشور منتشر کنند.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: تسنيم

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.