تبلیغات

آشنايي با نمايندگان «هنر و تجربه» در فجر/ دو فيلم‌اولي آمدند

آشنايي با نمايندگان «هنر و تجربه» در فجر/ دو فيلم‌اولي آمدند

مهر/ «کوپال» و «خانه / اِوْ» از فهرست پيشنهادي «هنر و تجربه» به بخش مسابقه سي و پنجمين جشنواره فيلم فجر راه يافتند.
با اعلام نام پنج فيلم ديگر در بخش سوداي سيمرغ سي و پنجمين جشنواره فيلم فجر، ۲ فيلم «کوپال» به کارگرداني کاظم مولايي و «خانه/ اِوْ» به کارگرداني اصغر يوسفي‌نژاد از فهرست پيشنهادي «هنر و تجربه» به بخش مسابقه راه يافتند.
از ميان ۸۶ فيلمي که در فرم ثبت‌نام جشنواره فجر خواستار حضور در بخش «هنر و تجربه» بودند، شوراي سياستگذاري اين گروه فهرستي شامل ۶ فيلم به هيات انتخاب جشنواره سي‌وپنجم فجر ارايه داد که از اين فهرست ۲ فيلم «کوپال» و «خانه / اِوْ» براي شرکت در بخش مسابقه پذيرفته شدند.
هر دوي اين فيلم‌ها با پروانه ساخت ويديويي ساخته شده‌اند و اولين فيلم بلند داستاني سازندگانشان به شمار مي‌آيند.
«کوپال» اولين ساخته کاظم ملايي با بازي لوون هفتوان داستاني دارد که کمتر در سينماي ايران مشابه آن ديده مي‌شود. داستان «کوپال» در مورد يک شکارچي و تاکسيدرميست به نام دکتر احمد کوپال است که درست قبل از تحويل سال نو دچار يک چالش بسيار غريب در زندگي‌اش مي‌شود. فيلم عمدتا تک‌بازيگر و تک لوکيشن است. نازنين فراهاني و پوريا رحيمي سام از ديگر بازيگران اين فيلم هستند. ملايي سابقه ساخت فيلم‌هاي کوتاهي از قبيل «ديليت» و «منها» را در کارنامه خود دارد.
ماجراي «خانه / اِوْ» حول يک وصيت نامه مي‌چرخد. مردي از دنيا رفته و همه دور جسد او جمع شده‌اند اما اين جسد از چشم تماشاگر دور نگه داشته‌ مي‌شود. متوفي وصيت کرده که بعد از مرگ، جسد او را در اختيار دانشکده پزشکي براي استفاده علمي قرار دهند اما دخترش شديدا مخالف است.
اصغر يوسفي‌نژاد که کارش را از مطبوعات و صفحات کتاب مجله گزارش فيلم آغاز کرد و در ماهنامه فيلم ادامه داد در اين سال‌ها در سينماي استاني مرکز آذربايجان شرقي مشغول به کار بوده و اين فيلم را در تبريز و با بازيگران غيرحرفه‌اي ساخته است.
علاوه بر اين ۲ فيلم تعدادي ديگر از فيلم‌هاي سينمايي بخش مسابقه به علت داشتن ويژگي‌هاي هنري و تجربي، در فهرست پيشنهادي گروه «هنر و تجربه» قرار دارند.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: مهر

فروش اسکریپت

اسکریپت مجله تفریحی فان سیتی به فروش میرسد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید.

فروش اسکریپت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات


جدیدترین اخبار

در انتخاب و نمایش محتوا هیچ دخالت انسانی وجود ندارد لذا از شما خواهشمندیم در صورتی که این مطلب را مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است به ما گزارش کنید.